Neler Yeni

Öneri Sizce hangisi r125 mi r25 mi

sadecekin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ekin Büyükyağcı
Geçenlerde 2024 r125 gördüm ve çok karizmatikti ve bende motor alma hevesimi güçlendirdi daha önce elektrikli motor harici içten yanmalı bir motor sürmedim ve ilk motorum olucak. Şimdi diyeceksiniz onunla başlanmaz edilmez evet haklısınız ama şöyle düşünüyorum bir kere sıfır alıcam ve uzun süre kullanıcam ve cfmoto gibi çinli motorları sürmek istemiyorum açıkcası hem satmak istediğimde hızlıca satılsın istiyorum hemde kullanırken japon kalitesini hissetmek.

Amacım hız yapmak değil sadece estetik duruş bir kaç konu okudum bazıları r125 den çabuk sıkılırsın demişler ve haklılık payları var fakat başlangıç için 250 zorlar mı ?

Grenaj olsun parçalar olsun çinlilere göre pahalılar gerçekten ama takozu ile kullanırsam bu hasarları engelleyebilirim o yüzden parça konusunda sıkıntı olcağınıda düşünmüyorum.

Gelelim fiyatlara
R125 2024 228.500
R25 2024 280.000

Sıfır fiyatları bu şekilde sizce hangisini almalıyım yada daha farklı düşünce ve önerisi olan var mı?

Alacağım motora quickshifter gibi parçalarda alacağım.

GirayHan

80+ Gold
Geçenlerde 2024 r125 gördüm ve çok karizmatikti ve bende motor alma hevesimi güçlendirdi daha önce elektrikli motor harici içten yanmalı bir motor sürmedim ve ilk motorum olucak. Şimdi diyeceksiniz onunla başlanmaz edilmez evet haklısınız ama şöyle düşünüyorum bir kere sıfır alıcam ve uzun süre kullanıcam ve cfmoto gibi çinli motorları sürmek istemiyorum açıkcası hem satmak istediğimde hızlıca satılsın istiyorum hemde kullanırken japon kalitesini hissetmek.

Amacım hız yapmak değil sadece estetik duruş bir kaç konu okudum bazıları r125 den çabuk sıkılırsın demişler ve haklılık payları var fakat başlangıç için 250 zorlar mı ?

Grenaj olsun parçalar olsun çinlilere göre pahalılar gerçekten ama takozu ile kullanırsam bu hasarları engelleyebilirim o yüzden parça konusunda sıkıntı olcağınıda düşünmüyorum.

Gelelim fiyatlara
R125 2024 228.500
R25 2024 280.000

Sıfır fiyatları bu şekilde sizce hangisini almalıyım yada daha farklı düşünce ve önerisi olan var mı?

125 cc ile başla min 20/30 bin km yada 1/2 yıl kullandıktan sonra r25 alırsın. uzun yaşamak istiyorsan motorda basamakları adım adım çıkmalısın.

Golf 4 R32

80+ Silver

Gelelim fiyatlara
R125 2024 228.500
R25 2024 280.000

KTM 125 Duke
KTM RC125

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,851
İsim
.

GirayHan

80+ Gold
Sıkıntı yok R25 alınabilir
Motora yeni başlayan adama top speed 180 190 yapan bir makinayı önermek sıkıntı yok demek güzel iş.

Bekara karı boşamak kolay. Adamın yeteneğini bilmeden ( ki şu anda yok zamanla gelişecek ) amatör birine sıkıntı yok alınır demek akıl tutulmasıdır.

Şu motor konularında tavsiye vermeden birilerine kendi tecrübenizi gözden geçirin.

Gif Man

80+ Gold
Motora yeni başlayan adama top speed 180 190 yapan bir makinayı önermek sıkıntı yok demek güzel iş.

Bekara karı boşamak kolay. Adamın yeteneğini bilmeden ( ki şu anda yok zamanla gelişecek ) amatör birine sıkıntı yok alınır demek akıl tutulmasıdır.

Şu motor konularında tavsiye vermeden birilerine kendi tecrübenizi gözden geçirin.
Bence Scooter İle Başlamak İyidir , Çünkü Önce Denge Öğrenmek Lazım Vites İşini Zamanla Öğrenirsin .

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,851
İsim
.

Anlamadığım şey motora yeni başlayan adam neden top speed 180-190 yapıyor.

GirayHan

80+ Gold
Anlamadığım şey motora yeni başlayan adam neden top speed 180-190 yapıyor.
Yeni başladığı için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence Scooter İle Başlamak İyidir , Çünkü Önce Denge Öğrenmek Lazım Vites İşini Zamanla Öğrenirsin .
o da yalnış. scooter ile motosiklet dinamikleri farklıdır.

birinde ağırlık merkezi üstte birinde altta

birinin oturuş pozisyonu bacaklar içerde birinin dışarda

birinde lastikler büyük birinde küçük.

Birinde vites var birinde yok

Birinde debriyaj var diğerinde yok

ayrıca scooter motosiklet değildir. Bir aracın motosiklet olabilmesi için sıralı vites sistemine ihtiyacı vardır.

Özetle scooter scooter'dır.

Gif Man

80+ Gold
Yeni başladığı için.

o da yalnış. scooter ile motosiklet dinamikleri farklıdır.

birinde ağırlık merkezi üstte birinde altta

birinin oturuş pozisyonu içerde birinin dışarda

birinde lastikler büyük birinde küçük.

ayrıca scooter motosiklet değildir. Bir aracın motosiklet olabilmesi için sıralı vites sistemine ihtiyacı vardır.

Özetle scooter scooter'dır.
Oda Doğru :)

GirayHan

80+ Gold
Öğretemedik forumda, motosiklet sıkı disiplin işidir temel ne kadar sağlam olursa ve basamakları çıkarken ne kadar sıkı disiplinli hareket edilirse o kadar uzun ömür motosiklete binilir.

Acemiliği kaldırmaz.

Dikkat dağınıklığını kaldırmaz.

Uykusuzluğu kaldırmaz.

Sarhoşluğu kaldırmaz.

Yorgunluğu kaldırmaz.

Gaza gelmeyi kaldırmaz.

En önemlisi kullanırken extrem durumlarda kararsızlığı kaldırmaz.

O yüzden sıfırdan başlayacak biri için 125CC Şart.

Hamur pişmeden ekmek olmaz.

sadecekin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ekin Büyükyağcı
Elektrikli motorum vardı scooter dengem iyidir açıkcası

sadecekin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ekin Büyükyağcı
Öğretemedik forumda, motosiklet sıkı disiplin işidir temel ne kadar sağlam olursa ve basamakları çıkarken ne kadar sıkı disiplinli hareket edilirse o kadar uzun ömür motosiklete binilir.

Acemiliği kaldırmaz.

Dikkat dağınıklığını kaldırmaz.

Uykusuzluğu kaldırmaz.

Sarhoşluğu kaldırmaz.

Yorgunluğu kaldırmaz.

Gaza gelmeyi kaldırmaz.

En önemlisi kullanırken extrem durumlarda kararsızlığı kaldırmaz.

O yüzden sıfırdan başlayacak biri için 125CC Şart.

Hamur pişmeden ekmek olmaz.
R125 mi öneriyorsunuz kısaca peki 125 den sıkılırsam ki sıkılcağımı sanmıyorum sakin birisiyim gaza gelmem birileri ile yarışmam lakin r25 alıcısı çok daha fazla sizce istediğimde r125 satabilir miyim piyasaya baktığımda ortalama hızda satılıyor

O Zaman Giray Hocamın Dediği Gibi Yap 125 CC İle Başlangıç Yap .
R125 uygun mu tek sorun oturma pozisyonu ve parça fiyatı diyorlar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,873
Üyeler
152,974
Son üye
yasinn683
Top Bottom