Neler Yeni

Sizce ne yapmalıyım?

wQueX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kerem YILMAZ
Arkadaşlar şimdi ben yazın kuyumcu atolyesinde 3 ay çalıştım ve okul başladığında bıraktım ailem bana dediki 2 yıl okulda hiçbir şey olamayacaksın en azından 2 yıl kuyumcu atolyesinde çalışırsın bir mesleğin olur dediler okulu açığa aldırdım adama söyledik adam bize - şu an çırak ihtiyacımız yok işler durgun işler açılınca ben seni çağıracağım dedi tamam dedik ailem, ben kapalı çarşıda girmek istememe rağmen ısrar ediyorlar söylüyorum ben meslek öğrenmek için okulu bıraktım çantacıyamı gideceğim dedim hem haftalık 66-70 saat çalışıp ne yemek parası var ne öğle molası var hiçbir şey yok sadece 12 saat boyunca çalışıyorsun bana diyorlar dil öğreniceksin dili okuldada öğretiyorlar ne yapacağım hiç bilmiyorum kapalı çarşıya gitmek hiç istemiyorum ama ailem beni darlıyor sizce ne yapmalıyım.

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML
Arkadaşlar şimdi ben yazın kuyumcu atolyesinde 3 ay çalıştım ve okul başladığında bıraktım ailem bana dediki 2 yıl okulda hiçbir şey olamayacaksın en azından 2 yıl kuyumcu atolyesinde çalışırsın bir mesleğin olur dediler okulu açığa aldırdım adama söyledik adam bize - şu an çırak ihtiyacımız yok işler durgun işler açılınca ben seni çağıracağım dedi tamam dedik ailem, ben kapalı çarşıda girmek istememe rağmen ısrar ediyorlar söylüyorum ben meslek öğrenmek için okulu bıraktım çantacıyamı gideceğim dedim hem haftalık 66-70 saat çalışıp ne yemek parası var ne öğle molası var hiçbir şey yok sadece 12 saat boyunca çalışıyorsun bana diyorlar dil öğreniceksin dili okuldada öğretiyorlar ne yapacağım hiç bilmiyorum kapalı çarşıya gitmek hiç istemiyorum ama ailem beni darlıyor sizce ne yapmalıyım.
Yaşın kaç ?

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML

Jankanbe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Emirhan özaydın
Ailenin maddi durumu düşük mü?

wQueX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kerem YILMAZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML
ya zaten meslek lisesinde okusam bırakmazdım Süleyman Şah anadolu da okuyordum anadolu olduğum için bıraktım açıkla nerdeyse aynı
16 yaşında liseyi bırakmak büyük hata. Bir de anadolu lisesine gidiyormuşsun. Bence dersine çalışıp üniversiteye git, başka yolu yok.

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
16 yaşında liseyi bırakmak büyük hata. Bir de anadolu lisesine gidiyormuşsun. Bence dersine çalışıp üniversiteye git, başka yolu yok.
üniversitede öğrenilen mesleklerde para yok çilingir, tesisatçı vs. en çok bunlar kazanıyor

Jankanbe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Emirhan özaydın
ya zaten meslek lisesinde okusam bırakmazdım Süleyman Şah anadolu da okuyordum anadolu olduğum için bıraktım açıkla nerdeyse aynı
Mesaj otomatik birleştirildi:

ne yüksek diyebiliriz ne de çok düşük diyebiliriz
2 yıl sonra ünidesin hemen deli gibi ders çalışmaya başla dediğin gibi 66-70 saat molasız yemek parasız çalışmak istemiyorsan çok iyi üni kazanıp yurtdışına çıkmaya çalış

NORRRMAAANNN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Mustafa Aydemir
adama sormadan etmeden alel acele okuldan mı aldırdılar seni hem adam çırak istemiyor hemde zorla işe gönderiyorlar tuhaf bir durum içindesin knk ne desem bilemedim

wQueX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kerem YILMAZ
hocam benim ablam istinye tıp dan mevzun bana diyorki keşke okumasaydım ya diyor bana ercan burgerde daha fazla para veriliyordu diyor :D
2 yıl sonra ünidesin hemen deli gibi ders çalışmaya başla dediğin gibi 66-70 saat molasız yemek parasız çalışmak istemiyorsan çok iyi üni kazanıp yurtdışına çıkmaya çalış

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Her şeye de para gözüyle bakmamak lazım . Çevre kişilik insanlarla iletişim sosyal hayat okulda bunlarıda kazanabilirsin . Ve bugün kötü ülkenin hali evet ama yıllar sonra bu durum değişebilir o zaman okumadığın için pişman olabilirsin. Ayrıca hem okul hem işi aynı anda götürebilirsin.

Top Bottom