Neler Yeni

Sizce oyunlarda neden Türkçe dil desteği yok ?

Mutluleymun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Ramazan Şimşek
Arkadaşlar şu olayı artık anlamanız gerekiyor Türkçe dil desteğinin korsan ile değil kullanım oranı ile alakası var Rusya'da korsan oyun kullanımı Türkiye'den fazla ama her oyunda Rusça dil desteği var. Dilimiz Dünya'da çok konuşulan ve tercih edilen bir dil değil bu yüzden getirmiyorlar işin içinde biraz ırkçılık meselesi de var Rockstar oyunlarına bakarsanız anlarsınız demek istediğimi Türkiye'de Rockstar oyunları çok fazla satılıyor ve oynanıyor ama hiçbir oyununda dil desteği yok.

LalaMüfik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,048
İsim
Melih k.
Sizce oyunlarda neden Türkçe dil desteği yok?
Oyunların satış rakamları ile ilgili olabilir bu durum bence.
neden olsun bunu soruyorum ne gerek var ki ? niye böyle birşeye gerek duysunlar ki zaten oyunlarını alabılen ingilizce biliyor ben de oyun devı olsam alınmayacak ulkedeki dili kullanmam

Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Uğur Doğan
Satış rakamları ile alakalı olduğu mantıklı ancak bilmem ne İspanyolcası diye 1-2 milyon kişinin konuştuğu dilleri ekliyorlar Türkçe'yi eklemiyorlar.
Korsan kullanımından desek bile oyunu orijinal satın alan çok kişi var.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Yazdığımı iyi oku anla. Benim senden daha çok orijinal oyunum vardır. Boş yapma.
Kim diyor benim korsan oynadığımı? Hadi yallah boş yapma!
800 milyon dolar hiç bir şey.
Dünyada oyun sektörün hacmi 100 milyar dolardan daha fazla.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,879
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Kim diyor benim korsan oynadığımı? Hadi yallah boş yapma!
800 milyon dolar hiç bir şey.
Dünyada oyun sektörün hacmi 100 milyar dolardan daha fazla.
Kardeş okuduğunu anlayan birisi değilsin sanırım. İyi forumlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar şu olayı artık anlamanız gerekiyor Türkçe dil desteğinin korsan ile değil kullanım oranı ile alakası var Rusya'da korsan oyun kullanımı Türkiye'den fazla ama her oyunda Rusça dil desteği var. Dilimiz Dünya'da çok konuşulan ve tercih edilen bir dil değil bu yüzden getirmiyorlar işin içinde biraz ırkçılık meselesi de var Rockstar oyunlarına bakarsanız anlarsınız demek istediğimi Türkiye'de Rockstar oyunları çok fazla satılıyor ve oynanıyor ama hiçbir oyununda dil desteği yok.
Aradığım yorum. Aynen öyle kardeşim. Rdr2 aldım ama neredeyse beleşe geldi. Trendyol sayesinde. Yoksa para vermezdim ona.

Top Bottom