Neler Yeni

Sizce Türk halkı cahil mi?

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,549
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Bence evet örnek olarak sosyal medyada adamlar tartışma yapıyorsun herhangi bir konuda adam okuduğunu anlamıyor veya kaynak atarsın görmezden gelir veya hiç okumaz birde bu ülkenin sağ sol comar hiç çekilmiyor Twitter görebilirsiniz bir insan ölümüne neden siyasi parti ve siyasetçi aşırı bağlı kalır anlamış değilim.
Neyse bir taraftan biraz içimi dökmüş oldum. :)

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,924
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Cahil değil de, bilgisi az diyelim. Aynı şey değil. Yetersiz anlamında kullanmadım az' ı ;)

Bura.K

80+ Silver
Bence evet örnek olarak sosyal medyada adamlar tartışma yapıyorsun herhangi bir konuda adam okuduğunu anlamıyor veya kaynak atarsın görmezden gelir veya hiç okumaz birde bu ülkenin sağ sol comar hiç çekilmiyor Twitter görebilirsiniz bir insan ölümüne neden siyasi parti ve siyasetçi aşırı bağlı kalır anlamış değilim.
Türk halkının %50'sinden fazlası;

Kendi savunduğu düşünceyi, fikri eleştiremeyen ve eleştirene söven,
Dinlemeyen ve anlamamakta ısrar eden,
Sırf başkalarını kendi düşüncesine geçirtmek için yalan haber, yalan bilgiler aşılayan,
Her kötü olaya "eyvallah" diyen,
Tarihini bilmeyen,
Araştırmayan,
Tembel, kolay para kazanmak isteyen,

Kişilerden oluşuyor. Yani "cahil" demek yetmez. "Zır Cahil"iz.

MematiBaş🚬

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,548
İsim
Memati Baş
pis hain atın ülkeden cahil falan değiliz (!)

Coolpanda

80+ Silver
Bizim insanımız tuhaf. Mesela gidip onlarca belge ve delil sunuyorsun ancak kabul etmiyor. Öte tarafta ise tanımadığı insanların hiçbir delil sunmadığı saçma cümlelerine ölümüne sahip çıkıyor.

majorw0w

80+ Silver
Cahil demeyelim de her duyduğuna genelde inanır ve araştırma gereğine duymaz. Ama bir şey var cahillikten öte TEMBELLİK. Çalışmayım ekonomi çok iyi olsun son model arabam olsun evim olsun. ALmanya ile kıyaslama yapanlar olur adamları 2 ye ayırdılar 50 60 yılda geldikleri nokta disiplin ve çalışma. Ha siyasiler de buna yardımcı olmalı tabi.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Büyük bir bölümü. Fakat Türklere özel bir durum değil bu. Her ülkede böyledir. İlim herkese nasip olmaz. Çoğunluk her zaman cahil olur. Zevkine ve nefsine düşkün bir hayat sürmek her zaman daha kolaydır. Ben bizim ülkedeki cahil sayısını anormal bulmuyorum fakat yobaz sayısı cidden anormal. Evet, cahiller her yerde çok fakat bizim ülkedekiler cidden savunduğu fikre körü körüne bağlı. En solcusundan en sağcısına, en dinsizinden en dindarına neredeyse kimse doğru dürüst tartışmayı bilmiyor. Diğer ironik durumsa lafa gelince herkesin kendini bulunmaz hint kumaşı görmesi. Halbuki karşı tarafa yobaz diye sallayanların büyük çoğunluğu salladığı kitleye mensup. Bilmediğini bile bilmiyor bizimkiler.

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
735
İsim
Yılmazhan Yıldız
Cahilden ziyade bizim insanlarımızın çoğu ahlaksız.

morocco

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,454
İsim
enes
Kime göre neye göre ?
Amerika'ya göre yeterince biliyoruz, avrupalılara göre cahiliz.

Biz ona cahil demeyelim de tembel diyelim.

Andromakhe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,054
İsim
AAAAA
İlgilendiği Kategoriler
Anime / Tarih /Eğitim / Siyaset / Teknoloji
Milletimiz hem cahil hem ahlaksız

Top Bottom