Neler Yeni

sizin düşünceleriniz nedir

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
burak
arkadaşlar herkese merhaba ben amd ryzen 5 5600x asus tuf gaming a520m plus wifi msı armor rx590 8gb ekran kartı 8 gb dd4 3000 mhz ram msı mag forge 100 r kasa lı ve 600 watt lı bir sistem yaptım kendime sizce bu kasa nasıl olmuş işlemcim ekran kartına darboğaz yaparmı sormak istedim işlemciye stok soğutucu olarak amd wrait prism aldım bilginize bana bu konuda bir fikir verirseniz çok minnettar olurum
şimdi ramlerimi de corsair venguence rgb pro 3600mhz ddr4 16x2 yapıyorum

sizin sistem hakkında düşünceleriniz neler

Heimlich

80+ Bronze
arkadaşlar herkese merhaba ben amd ryzen 5 5600x asus tuf gaming a520m plus wifi msı armor rx590 8gb ekran kartı 8 gb dd4 3000 mhz ram msı mag forge 100 r kasa lı ve 600 watt lı bir sistem yaptım kendime sizce bu kasa nasıl olmuş işlemcim ekran kartına darboğaz yaparmı sormak istedim işlemciye stok soğutucu olarak amd wrait prism aldım bilginize bana bu konuda bir fikir verirseniz çok minnettar olurum

Darboğaz yapmaz, kullanabilirsiniz fakat sistem biraz eski ve dengesiz olmuş, ayrıca MSI Armor serisinin soğuması berbat.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,337
İsim
Hakanbey
rx 590 dediğimiz ürün miladını doldurdu. Bu sisteme bu kart yazık olmuş. RX6500 xt ile yer yer aynı fps sahip Güncel oyunlarda 2 kat düşük fps farkı olan bir kart. 5 yıllık bir teknoloji Daha yüksek TDP Daha düşük performans pek yakışmamış. 6500xt yi okadar kötüleyen insanlar varken rx590 tercih etmek pek mantıklı gelmedi bana .

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
burak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Darboğaz yapmaz, kullanabilirsiniz fakat sistem biraz eski ve dengesiz olmuş, ayrıca MSI Armor serisinin soğuması berbat.
Biraz kendimi toparladıktan sonra ekran kartını asus rog strix rx7600 yapmayı düşünüyorum bende bu ekran kartının eski olduğunun farkındayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eski derken neler gözünüze eski geldi acaba sorabilir miyim

Heimlich

80+ Bronze
Biraz kendimi toparladıktan sonra ekran kartını asus rog strix rx7600 yapmayı düşünüyorum bende bu ekran kartının eski olduğunun farkındayım

Eski derken neler gözünüze eski geldi acaba sorabilir miyim
Tam olarak çoğu parça eski değil, fakat dediğim gibi, parçalar dengesiz olmuş.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,366
İsim
Yusuf

işlemcin ekran kartına göre üst düzeyde yani darboğaz mümkün değil. hatta 3060ti 3070 bile takabilirsin. soğutucu olarak ucuza prism almadıysan yazık etmişsin, prisme verdiğin para ile kuletipi çekebilirdin. ramlerin mük, anakartın a520 yani overclocklanmayan pcie 3.0 bir anakart. eğer 4.0 bir ssd vs kullanmayacaksan buda önemli değil.

Lory

80+
Darboğaz olmaz ama parçaları kötü seçmişsin.
A520 ile 5600x in tam performansını alamazsın ayrıca 5600x in olayı oc yapılması ama oc desteği olmayan bir anakart almışsın.
Oc yapmayacaksan neden x ibaresi için fazla para verdin?
Soğutucun 5600x için yetersiz, 75-80 derecelerde çalışır.
8gb ram ile ram darboğazı da yiyeceksin, yani tam performans alamayacaksın yine ayrıca 5600x için 3000mhz kullanmak yine onun performansını düşürür 3600mhz kullanmalısın.
Aldığın kasa ve PSU fiyatını haketmiyor.
Ekran kartını umarım sıfır almadın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
burak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tam olarak çoğu parça eski değil, fakat dediğim gibi, parçalar dengesiz olmuş.
Benim anlamadığım dengesizlik sadece ekran kartında o bi tık eski diğer parçalarda uyumluluk problemi yok anakartım am4 soket ve ryzen tercih ettim ryzen işlemcilerin dual ram performansı daha ii iyi olduğu için çift kanal ram alıyorum ve aldığım işlemcim beni uzun yıllar götürebilecek bi işlemci bence

A520 ile 5600x in tam performansını alamazsın ayrıca 5600x in olayı oc yapılması ama oc desteği olmayan bir anakart almışsın.
8gb ram ile ram darboğazı da yiyeceksin, yani tam performans alamayacaksın yine ayrıca 5600x için 3000mhz kullanmak yine onun performansını düşürür 3600mhz kullanmalısın.
Öncelikle 5600x almamın sebebi 5600 modeli ile arasında 100 TL oynamasıydı bu yüzden onu tercih ettim overclock yapmasam da olur zaten aldığım işlemci stok halde bile baya güçlü bi işlemci soğutucu konusunda asla size katılmıyorum wrait prism soğutucusu zaten kule tipi soğutucu olarak geçiyor ve 240 mm sıvı soğutmalara bile kafa tutuyor soğutma performansı çok güzel bi stok soğutucu kendisi 65 derecelere kadar düşürebilmekte bu işlemciyi ve bu gayet yeterli ram konusunda yazımı daha ii okursanız sevinirim zaten ben ddr4 3600 mhz corsair venguence pro rgb modelini alıyorum gayet güçlü ramler aldığım kasa da msı mag forge 100r modelini tercih etmemin sebebi argb fanları ve soğutma performansının üst düzey olması ewt biraz pahalı ama sunduğu özelliklere göre makul

Son düzenleme:

Lory

80+
Benim anlamadığım dengesizlik sadece ekran kartında o bi tık eski diğer parçalarda uyumluluk problemi yok anakartım am4 soket ve ryzen tercih ettim ryzen işlemcilerin dual ram performansı daha ii iyi olduğu için çift kanal ram alıyorum ve aldığım işlemcim beni uzun yıllar götürebilecek bi işlemci bence

Öncelikle 5600x almamın sebebi 5600 modeli ile arasında 100 TL oynamasıydı bu yüzden onu tercih ettim overclock yapmasam da olur zaten aldığım işlemci stok halde bile baya güçlü bi işlemci soğutucu konusunda asla size katılmıyorum wrait prism soğutucusu zaten kule tipi soğutucu olarak geçiyor ve 240 mm sıvı soğutmalara bile kafa tutuyor soğutma performansı çok güzel bi stok soğutucu kendisi 65 derecelere kadar düşürebilmekte bu işlemciyi ve bu gayet yeterli ram konusunda yazımı daha ii okursanız sevinirim zaten ben ddr4 3600 mhz corsair venguence pro rgb modelini alıyorum gayet güçlü ramler aldığım kasa da msı mag forge 100r modelini tercih etmemin sebebi argb fanları ve soğutma performansının üst düzey olması ewt biraz pahalı ama sunduğu özelliklere göre makul
Wrait prism i biraz fazla büyüttünüz ama yetiyorsa sıkıntı yok.
Tuf a520 ye o parayı vereceğine güzel bir b450 alabilirdin, dediğim gibi tam performans alamayacaksın.
Kasanın soğutma performansının üst seviye olduğunu nereden çıkardınız bilmiyorum ama öyle değil ve fiyatını gram haketmiyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
919,047
Üyeler
142,505
Son üye
bugraakilli19
Top Bottom