Neler Yeni

Snapdragon ekolayzır bu kadar fark ediyor muydu?

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Daha önce sp710 islemciye sahip telefon kullaniyordum. Müzik uygulamalarında sp ekolayzır ayarını açınca ses çok kaliteli oluyordu. Şimdi yeni telefona geçtim . Mediatek dimensity 700 işlemci var bunda. Ekolayzır ayarını açıyorum ses aşırı kötü oluyor ve ses seviyesi düşüyor. Bunu farklı bir programla vs. iyileştirme şansım var mı. Kulaklık olarak anker souncore life q10 ve taotronics soundliberty 53 pro kulaklıklarında denedim ses seviyesi çok düşük geldi.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Hayır değiştiremezsin. Telefonun sadece işlemcisine göre değerlendirmen yanlış, birçok etken var sesin kötü olmasında.

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır değiştiremezsin. Telefonun sadece işlemcisine göre değerlendirmen yanlış, birçok etken var sesin kötü olmasında.
Örnek? Ben ekolayzır ayarını ona göre yapıyordum. Çok iyi oluyordu ses. Mediatek islemcide fx güçlendirici diye bir şey var sadece hiçbir etki etmiyor.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Örnek? Ben ekolayzır ayarını ona göre yapıyordum. Çok iyi oluyordu ses. Mediatek islemcide fx güçlendirici diye bir şey var sadece hiçbir etki etmiyor.
Telefon yerine bilgisayardan örnek vereceğim.

Giriş seviyesi H410 anakarta i9 11900K takabilme imkanın olsaydı eğer, ses konusunda sadece anakartın sunduğu değerlerle idare ederdin. Çünkü işlemcinin gücü çok önemli ama sadece işlemcinin gücü yetmiyor.

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Telefon yerine bilgisayardan örnek vereceğim.

Giriş seviyesi H410 anakarta i9 11900K takabilme imkanın olsaydı eğer, ses konusunda sadece anakartın sunduğu değerlerle idare ederdin. Çünkü işlemcinin gücü çok önemli ama sadece işlemcinin gücü yetmiyor.
Peki . Neyse idare edicez artik. Yine cok kotu degil ses ama bir eksiklik var hissedebiliyorum .

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
@İsimyok08 hazırladığı Poweramp eq rehberine bakın bence.

Bir de kablosuz kulaklıklarda kaliteyi belirleyen temel etkenlerden biri codec. Eğer AptX, AptX HD, LDAC gibi yüksek kbps aktarım sağlayan codec’lerden biriyle dinlemiyorsanız kalite kablolulara kıyasla düşüyor.

Son düzenleme:

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
@İsimyok08 hazırladığı Poweramp eq rehberine bakın bence.

Bir de kablosuz kulaklıklarda kaliteyi belirleyen temel etkenlerden biri codec. Eğer AptX, AptX HD, LDAC gibi yüksek kbps aktarım sağlayan codec’lerden biriyle dinlemiyorsanız kalite kablolulara kıyasla düşüyor.
Daha önce dinlediğim kulaklıkta aptx desteği yoktu zaten. Telefon degistirdim sadece alıştığım müzik tonlamaları bazı yerlerde yoktu. Aptx asiri fark etmiyor zaten. Ufak bir fark yaratıyor. Ondan sorun olucağını sanmıyorum

Top Bottom