Neler Yeni

Soğutma performanslı laptop arıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Adil
Merhabalar öncelikle, kendime lenovo bir laptop almak isterken birkaç araştırma yaptım ve lenovoda olan ryzen 7 7735hs ve intel core i7 12700h işlemcilerinin turbo frekansda 90-100 derece arasında bir sıcaklığa ulaşabileceği forumlar buldum.buna göre bu laptoptan şüpheliyim marka Lenovo legion 5 . Bana ısınma sorunu olmayan intel i7 veya ryzen 7 ve rtx 4060 laptop önerebilir misiniz?.

xTURANN

80+ Silver
Sıcaklık Değerleri Sanırım Şuan En İyi Victusta.

Bütçenizi belirtirseniz, @Ruffian 'ın önerisi olacaktır mutlaka..

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,100
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Sıcaklık Değerleri Sanırım Şuan En İyi Victusta.

Bütçenizi belirtirseniz, @Ruffian 'ın önerisi olacaktır mutlaka..
Victus limit sayesinde ısınmıyor limiti azıcık oynat thermal yemeye başlıyor zaten onca limite rağmen hayla termal yiyenler var.

xTURANN

80+ Silver
bütçesiz bir laptop önerseniz ne olurdu hocam?
Asus ROG Falandır Muhtemelen.
Fakat benim bu tarz teknoloji işlerinde bakış açım farklı olduğu için, F/P neyse onu alırım.

Victuslarda, ısınmasın diye limit var. Ayrıca kasa ve anakart kalitesi kötü deniyor. Anakartı geçtim, son tüketici için bu neredeyse önemsiz. Kasa kalitesini de kim ne yapacak bilmiyorum. Laptopun üstünde ekmek mi doğrayacaklarda bıçak kestiğinde, kasa kesildi kalitesi kötüymüş diyecekler.

30 - 35k Aralığında, 7640 & 7840HS + 4060'lı Victuslar var. Siyah ve Mavi renklerde. Benim önerim onlardan birini alıp, Depolama yükseltmesi yapmanız. ( Kendi içerisinde çok model numarası var, 2 Adet SSD Slotu içeren seri bulup onlardan almanız, en iyi hareket olacaktır. )

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,100
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
bütçesiz bir laptop önerseniz ne olurdu hocam?
Nitro 16 lar 2K ekran ile geliyor https://www.vatanbilgisayar.com/ace...0h-rtx4070-8gb-16gb-512ssd-16inc-freedos.html
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asus ROG Falandır Muhtemelen.
Fakat benim bu tarz teknoloji işlerinde bakış açım farklı olduğu için, F/P neyse onu alırım.

Victuslarda, ısınmasın diye limit var. Ayrıca kasa ve anakart kalitesi kötü deniyor. Anakartı geçtim, son tüketici için bu neredeyse önemsiz. Kasa kalitesini de kim ne yapacak bilmiyorum. Laptopun üstünde ekmek mi doğrayacaklarda bıçak kestiğinde, kasa kesildi kalitesi kötüymüş diyecekler.

30 - 35k Aralığında, 7640 & 7840HS + 4060'lı Victuslar var. Siyah ve Mavi renklerde. Benim önerim onlardan birini alıp, Depolama yükseltmesi yapmanız. ( Kendi içerisinde çok model numarası var, 2 Adet SSD Slotu içeren seri bulup onlardan almanız, en iyi hareket olacaktır. )
1 senede performans kaybım %30 dan fazla bu yüzden kaliteye önem veriyoruz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Adil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Victus limit sayesinde ısınmıyor limiti azıcık oynat thermal yemeye başlıyor zaten onca limite rağmen hayla termal yiyenler var.
Aslında ben intel almak istiyorum ama son çıkan gelişmelerle birlikte intel işlemcilerde ısınma sorunu olduğu için soğutması iyi bir bilgisayar arıyordum.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,100
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Aslında ben intel almak istiyorum ama son çıkan gelişmelerle birlikte intel işlemcilerde ısınma sorunu olduğu için soğutması iyi bir bilgisayar arıyordum.
En iyisini al gene thermal yer yeni inteller.

İ9 da hele ki thermal yemeyen cihaz yok.

https://www.google.com/url?q=https:...SAAMQ5jEIjQE&usg=AOvVaw2XH6YndKIibDsaz932JDK_ money var ise bunada bakabilirsiniz ya da MSI Vectorlere bakın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Adil

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,100
İsim
Ahmet