Neler Yeni

Yardım Soğutucu Alacağım nasıl takacağımı bilmiyorum

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Toprak
Merhaba hafta içi phantom sprit 120 se rgb almayı düşünüyorum, i5 12400f için alacağım ama nasıl takacağımı bilmiyorum taksam bile bağlantı girişleri kasanın arkasındaymış nasıl yaparım hiç fikrim yok 2 senedir cpu macunu değiştirmedim bile, bilgisayarcıya mı götürmeliyim sizce? yoksa kendim takabilirmiyim?

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
670
İsim
Furkan
Merhaba hafta içi phantom sprit 120 se rgb almayı düşünüyorum, i5 12400f için alacağım ama nasıl takacağımı bilmiyorum taksam bile bağlantı girişleri kasanın arkasındaymış nasıl yaparım hiç fikrim yok 2 senedir cpu macunu değiştirmedim bile, bilgisayarcıya mı götürmeliyim sizce? yoksa kendim takabilirmiyim?
Ben bugün kargo geldi kendim taktım. Sadece daha önce 1 kere termal macun değiştirmiştim. Bugün taktım içinden kağıt çıkıyor bakarak yaparsın bence ben öylr yaptım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece termal macunu kalın sürmemen lazım gerisi kolay bence

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben bugün kargo geldi kendim taktım. Sadece daha önce 1 kere termal macun değiştirmiştim. Bugün taktım içinden kağıt çıkıyor bakarak yaparsın bence ben öylr yaptım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece termal macunu kalın sürmemen lazım gerisi kolay bence
acıkcası bir şey olur diye korkuyorum cunku 2 senedir hiç macun yenilemedim, yenilemediğimden dolayı fan cıkmaz diye korkuyorum. takmak değil kablolarının nereye olacağını bilmediğimden o kısım biraz gerginleştiriyor, yanlış yere takarsam felan

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Tx
acıkcası bir şey olur diye korkuyorum cunku 2 senedir hiç macun yenilemedim, yenilemediğimden dolayı fan cıkmaz diye korkuyorum. takmak değil kablolarının nereye olacağını bilmediğimden o kısım biraz gerginleştiriyor, yanlış yere takarsam felan
Youtube da bir sürü Türkçe/İngilizce rehber video var. Montajı çok kolaydır. Acele etmeden videoyu iyice anlayarak izle ve takıldığın anlamadığın yerde bilmeden yapmak yerine bize sormaktan çekinme. Bilgisayarcıya boşuna paranı kaptırma, hem bazısına güvende olmuyor gider kötü macun falan koyar.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,090
İsim
eren kılıçoğlu
Hocam YouTube'dan 1-2 video izleyerek takabilirsin.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Youtubeda bir sürü takma videosu var. İzle öğrenirsin.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
670
İsim
Furkan
Hocam kablo karıştırma yerin çok zor. Zaten içinden 1 tane kablo çıkıyor bi ucu tek soket diğer ucu 2 farklı soket 2 soket olan soketlete fanın soketlerini takıyorsun diğer ucu tek soket onuda anakartın CPU fan kısma takıyorsun bu kadarr

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
670
İsim
Furkan
Çıkmaz diye korkuyorsan şöyle yap bilgisayarı yüke sok işlemciyi ısıt biraz sonra sök şuanki soğutucuyu ben öyle yaptım

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Toprak
Youtube da bir sürü Türkçe/İngilizce rehber video var. Montajı çok kolaydır. Acele etmeden videoyu iyice anlayarak izle ve takıldığın anlamadığın yerde bilmeden yapmak yerine bize sormaktan çekinme. Bilgisayarcıya boşuna paranı kaptırma, hem bazısına güvende olmuyor gider kötü macun falan koyar.
forumda geç cevap alabilirim ama anlık iletişime geçebileceğim bi platform yokmudur acaba?

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,756
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Bana dm den yaz aldığın zaman online bağlantı yaparız ben tek tek tarif ederim güzel kardeşim benim 😊

cuneyt546

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Cüneyt Kurtululuş

Top Bottom