Neler Yeni

Rehber Şok'tan Ininal Kart Almak-Para Yüklemek

OğuzKağan08

80+ Gold
En İyi Cevap
1
ÖNCELİKLE BU YAZIYI ININAL KELİMESİNİ DUYUNCA PAPARA SAVUNANLAR İÇİN YAZIYORUM PAPARA> ININAL+ININALIN BABASI ININALIN ANNESİ ININALIN DAYISI ININALIN ENİŞTESİ+ VISAYI KURANIN ANNESİ BABASI VE DAYISI ŞİMDİ REHBERE GEÇELİM.
Selamlar :) Bugün Ininal kart nasıl alınır ve para yüklenir ondan bahsedeceğim. Biraz kısa bir rehber olacak.
Öncelikle Ininal kart nedir ondan bahsedelim. Ininal kart, Visa altyapısını kullanan ve dünyanın her yerinde geçerli bir alışveriş kartıdır. Kredi kartından farklarından bahsedecek olursak öncelikle 18 yaşından değil 13 yaşından büyük olmanız lazım. 13 yaşından büyük dediğime bakmayın 13 yaşından büyük gösteriyorsanız veriyorlar kimliğe falan bakmıyorlar özellikle Şok'tan alırken. Ben 4 yıl önce 12 yaşındayken gitmiştim 13-14 gösteriyordum alabildim. Aynı zamanda kredi kartı gibi bankayla uğraşmıyorsunuz.
Ininal kartın muadili ise Papara karttır. Bana kalırsa Papara daha iyi bir seçim olacaktır. Ama tercihi Ininal olanlar için bu rehberi hazırlıyorum.
Ininal kart Şok market, Migros ve D&R'dan alınabilir. Ancak ben Şok veya Migros'tan almanızı öneririm. D&R'dan almayı denemiştim ve 18 yaşından büyük olmayanlara satılmıyor garip bir şekilde. Ayrıca Şok'ta 5 TL iken D&R'da 10 TL.
İlk olarak Ininal Mobil uygulamasını telefonunuza indirin ve kendinize Ininal hesabı oluşturun.
D34697A3-8041-4BC6-94BA-612A600B347A.jpeg

Daha sonra en yakın Şok Markete gidin.
Gittiğinizde kasadan 5 TL karşılığında Ininal kartı satın alın. Ardından telefonunuzdan uygulamayı açın.
1022A571-4334-40F3-A5C4-4B63FFCA8CEB.jpeg

Böyle bir ekran karşınıza çıkacak. Benim hesabımda kayıtlı kart olduğu için gözüküyor sizde herhangi bir kart bulunmayacaktır. Sağdaki + simgesine tıklayın.
8284074D-4196-47B0-BFD7-B2540056BF6C.png

Böyle bir ekran karşınıza gelecek. En üstteki fiziksel kart ekle kısmına geliyoruz.
Daha sonraysa barkod okutmamızı isteyecek. Kartınızı kutusundan çıkarın ve arka taraftaki barkodu okutun.
3566F02E-9BE5-459B-8F41-7CEB1C913D51.jpeg

Ardından kasadan para yükleyin. Tek seferde en fazla 300 TL yükleyebilirsiniz. Ve her yüklemede 2 TL komisyon ödersiniz. Yani örnek verirsek kartın içinde 5 TL bulunsun istiyorsanız kasiyere 7 TL verin. Aynı zamanda Visa, ayda bir 2TL kullanım bedeli de alır. Kullanım bedelini her ay otomatik olarak öderken, 2TL komisyonu her yüklemede ödersiniz. Karışıklık olmasın.
Ve bundan sonra kartın arkasındaki üst üste dizili 4 haneli sayılar sizin kart numaranızdır. Bu numarayı, alttaki son kullanma tarihini ve onun da altındaki güvenlik kodunu kullanarak alışverişinizi yapabilirsiniz. Güle güle kullanın :)

Son düzenleme:

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,750
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121
Papara varken ininal kullanmak o.O2

Onurkotlutok05

80+ Gold
Kartta para yoksa 2 TL kesiyor mu

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,750
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,750
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121
Tosla da fena değil aslında. Ben sorun çekmedim açıkçası.
Papara nın Cashback te daha çok işe yarar şeyler var.

Şimdi gelip daha ucuza E-Pin alabiliyorsun dicen ama zaten internet üzerinden ucuza E-Pin alabiliyorsun

Squex

80+ Silver
İninal direk kullanmayın para israfı
papara veya tosla kullanın

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Papara nın Cashback te daha çok işe yarar şeyler var.

Şimdi gelip daha ucuza E-Pin alabiliyorsun dicen ama zaten internet üzerinden ucuza E-Pin alabiliyorsun
Yok ben e pin almıyorum genelde. Cash back için de spotify + Netflix tek kullanıyorum yetiyor bana. Paparanın ne gibi artıları var acaba? Bir konuda anlatabilir misin? Sonuçta neresi avantajlıysa oraya geçicez. Konuyu kirletmemek adına başka bir konuda açıp anlatsan çok güzel olur.

Sami Järvi

80+ Silver
Güzel olmuş eline sağlık.Ben de uzun zamandır ininal kullanmıyorum yaşım 18 den büyük olduğu zaman kendime banka kartı çıkartmıştım.Bir sorum olcak şimdi ben uzun zamandır ininale para atmadım eğer ki atarsam para keser mi ?

Squex

80+ Silver
Güzel olmuş eline sağlık.Ben de uzun zamandır ininal kullanmıyorum yaşım 18 den büyük olduğu zaman kendime banka kartı çıkartmıştım.Bir sorum olcak şimdi ben uzun zamandır ininale para atmadım eğer ki atarsam para keser mi ?
attığın gibi 2 lira keser büyük ihtimal aylık kullanım ücreti olarak

Sami Järvi

80+ Silver
Yok ben e pin almıyorum genelde. Cash back için de spotify + Netflix tek kullanıyorum yetiyor bana. Paparanın ne gibi artıları var acaba? Bir konuda anlatabilir misin? Sonuçta neresi avantajlıysa oraya geçicez. Konuyu kirletmemek adına başka bir konuda açıp anlatsan çok güzel olur.
demokrasi dediğin budur be :D

Top Bottom