Neler Yeni

Son Bios Zamanı normal mi?

Reaper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
299
İsim
Celal Can
Merhaba dostlar kardeşimin bilgisayarını yeni topladık ve
1721315533012.png

bu şekilde bir bios zamanı mevcut.

Benim 5 yıllık makine de taş gibi 8-9 saniye diyor.

Bu pcde de ara sıra mavi ekran yediğini belirtti. Az önce de pc açılınca baya bir kasmaya da başlamıştı.

Ryzen 5 7500f
Msi pro a620m-e anakart mevcut. Anakart bios güncellemesini gerçekleştirdim. Ramler de normal olması gerektiği gibi 5200 mhz de çalışıyor. Tek slot 16 gb.

Sorun ne olabilir? Ya da bir program mevcut mu test yapıp sorunu görebileceğimiz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Burhan Bey
AM5 sistemler BIOS zamanı konusunda biraz sıkıntılı, geç yükleniyor sistemler. Bu bir sorun değil, genelde bu şekilde yükleme süreleri, benim sistemin yüklenmesi 40sn yi buluyor. BIOS unuzu güncel tutmaya özen gösterin, bunun dışında çokta yapabileceğimiz bir şey yok.

Reaper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
299
İsim
Celal Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
AM5 sistemler BIOS zamanı konusunda biraz sıkıntılı, geç yükleniyor sistemler. Bu bir sorun değil, genelde bu şekilde yükleme süreleri, benim sistemin yüklenmesi 40sn yi buluyor. BIOS unuzu güncel tutmaya özen gösterin, bunun dışında çokta yapabileceğimiz bir şey yok.
Bilgisayar acilinca fazla kasmasi ve arkasindan da mavi ekran nedeni ne olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Burhan Bey
Sistem özellikleri fena değil, yeni PC nin kasma yapması tuhaf. Windows un kurulumunda bir sıkıntı olmuş olabilir veya başlangıç uygulamalarından birisi kasmaya sebebiyet veriyordur. Baştan temiz bir sistem kurup, güncel sürücülerle tekrar kullanmayı deneyebilirsiniz. Mavi ekran hatasıyla ilgili mini dump dosyasını yeni bir konu olarak açın. Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Reaper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
299
İsim
Celal Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem özellikleri fena değil, yeni PC nin kasma yapması tuhaf. Windows un kurulumunda bir sıkıntı olmuş olabilir veya başlangıç uygulamalarından birisi kasmaya sebebiyet veriyordur. Baştan temiz bir sistem kurup, güncel sürücülerle tekrar kullanmayı deneyebilirsiniz. Mavi ekran hatasıyla ilgili mini dump dosyasını yeni bir konu olarak açın. Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olacaktır.
incehesap kurulumu sırasında kendileri kurmuş ve onun üzerine kardeşim kullanmaya devam etmişti. Format mı atmalıyız acaba?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,215
Üyeler
156,898
Son üye
Kimmich
Top Bottom