Neler Yeni

Yardım SON KULLANICI TELEFON ÖNERİSİ 2022 ŞUBAT

dyrukk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Doruk Fidan
Bütçe
7000
Herkese merhaba 2015 yılından beri Samsung Galaxy S6 Edge telefon kullanmaktayım. Aslında bu cihazdan halen daha memnumun, yıllarca birçok olay yaşadık beraber. Yerlere düştü, karlarda yuvarlandı ancak bir kere bile kendisine bir şey olmadı, bir kere bile servise götürmedim ya da ekranı kırılıp değiştirmedim. Ancak yıllar içerisinde elbette bu cihaz da miladını doldurmaya başladı.
Şikayetlerim;
- Telefon artık güncelleme almıyor ve bazı uygulamaları kullanamıyorum.
- Pil kapasitesi çok düşük bu yüzden gün içinde yeterli düzeyde faydalanamıyorum.
- Kamerası maalesef benim isteklerimi karşılayamayacak boyutta
- İşlemcisinin eski olması ve düşük ram kullanılması nedeniyle günlük kullanımda donmalar yaşanmakta.

Bu sorunları göze aldığımızda severek kullandığım ve halen daha taş gibi olan cihazımı değiştirmek istiyorum. Kendim iyi bir son kullanıcıyım, aldığım ürünü hakkıyla kullanmayı ve ona iyi bakmayı severim. Profesyonel işler ile uğraşmıyorum (fotoğrafçılık, oyun vesaire) bu yüzden telefonu pek hor kullandığım söylenemez. Yukarıda yazdıklarıma istinaden üst sınır 7000 TL olan bir cihaz arıyorum.
Beklediğim özellikler;
- Kaliteli bir fotoğraf deneyimi, özellikle de selfie kısmında.
- Günlük kullanım için yüksek ekran yenileme oranına sahip amoled bir panel.
- İnce ve hafif bir tasarım.

Tasarım açısından elimde bulunan cihaz halen daha eline alanların ''ne kadar güzel bir telefon'' dediği bir model inceliği ve hafifliği beni son derece tatmin ediyor. Günümüzde popüler olan ''güçlü ama hantal'' telefonlar radarımda yok. İkinci el cihazlar ilgimi çekmiyor. Bu bilgiler doğrultusunda siz gurulardan tavsiyelerinizi beklemekteyim.

not: Kendim boş zamanlarımda birçok teknoloji kanalını takip ediyorum günümüz f/p cihazları ya da incelenmiş ürünlerin hemen hepsine hakimim. Bu başlığın amacı piyasada bu fiyat bandında bulunan birçok telefon arasından kendime en uygununu seçmek. Bir elin nesi var iki elin sesi var.

Sağlıklı günler diliyorum.

MTBC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Mehmet Türker BAYRAKTAR
Yazan olmamış :D konuyu yükseltelim belki birisi döner.

Top Bottom