Neler Yeni

son zamanlarda ergenlerin arasında olan "farklı olma" çabası

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

BobMarleyFaruk

80+ Bronze
bu durum ciddi anlamda sinirlendiriyor beni. Nerede 14 15 yaşında daha yeni ergenliğe giren bebeleri görüyorum sırf farklı olup ego kasmak için dine küfür,milli değerlere küfür,insanların saygı duyduğu değerlere küfür,kendini çok elit görme çabaları vs. bunların önüne nasıl geçeceğiz acaba? sonuçta bu oğlanlar ileride bir meslek sahibi olup türkiyeyi temsil edecek. Bu denli yobaz bu denli düşük iq sahipli bir nesil yetiştiği sürece türkiyenin bir yerlere geleceğini hiç zannetmiyorum. bu arada saydığım şeyleri yapıp kendini havalı sanan iqless arkadaşlar varsa bir büyüğünüz olarak söylüyorum. Farklı olunca kimsenin umrunda olmuyorsunuz tam tersi alay konusu oluyorsunuz. Aşık olduğunuz kızlara çok çekici gözükmek için islamı çomar bir din gibi gördüğünüzü söyleyince insanların gözünde çok zavallı gözüküyorsunuz. bu yaptığınız şey farklı olmak değil saygısız, kaba,insanların çevresinde bulunmasını istemeyen tiplerden oluyorsunuz. Bu arada islam dinine çomar dini diyenlerin %98 i kuranın 2 ayetini bile okumamış üşengeç cahillerden oluşuyor:D bunu dile getirince de "ne yani kardeşim ben bir kadının saçına baktım diye günah mı işlemiş oluyorum!" diyorlar insanların hayata gelme sebebi zaten bir imtihan bir sınavdır tabi ki insanların nefsini zorlayacak öğeler olacaktır. Ben bir müslüman olarak bunu da söylüyorum islamda bana saçma gelen bazı kurallar var ama sırf 2 3 kusur için dinden çıkacak kadar da değil bunlar. Hem islam kusursuz olsa imtihanın ne anlamı kalırdı? insanlarn hepsi müslüman olurdu ve imtihanın bir anlamı kalmazdı :D eğer buraya kadar okuyan olduysa teşekkür ediyorum bir süredir aklımı kurcalayan bir konuydu içimi dökesim geldi @Harley Quinn❖ hocam forumda çok aktif değilim ama bazen yorumlarına denk geliyorum ve yazdıklarına bakacak olursam hemen hemen bu konuda aynı fikire sahibiz senin özellikle yazdıklarımı okumanı istedim diye etiketliyorum. Saygılarla

BobMarleyFaruk

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Max z kuşağı (ironi falan değil yarısından fazlası *****)
18 yaşında olan bir birey olarak konuşuyorum ciddi anlamda sonumuz son değil. Küçükken büyüklerim bana " gün gelice ki nsanlar günahlarıyla övünmeye başlayacak" "gün gelicek müslümanlar toplum içinde aşağılanmaya başlayacak" dediklerinde bile böyle bir şey olacağının mümkün olmayacağını düşünüyordum ve aradan 10 sene geçti yanılmadılar

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
58,832
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Uygunsuz davranış
Bunların sebebi
1) Kitap okuma alışkanlığı kazanamamak
2) Düzgün aile eğitimi alamamış olmak
3) Asosyal olmak.

Ya geçen gün Kur'an-ı Kerim'de en sevdiğiniz ayetler nedir diye araştırıp uğraşıp konu açtım. Gelen yorumlardan bir tane ayet atan yok, hepsi ergen ergen yorumlarla dolu. Yok Allah yok, yok bilmem ne, yok inanmıyom. Ya ben senin boktan fikirlerini sormuyorum ki, ayet soruyorum. Bana ne senin fikrinden. Konuların geneli böyle.

BobMarleyFaruk

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunların sebebi
3) Asosyal olmak.

Ya geçen gün Kur'an-ı Kerim'de en sevdiğiniz ayetler nedir diye araştırıp uğraşıp konu açtım. Gelen yorumlardan bir tane ayet atan yok, hepsi ergen ergen yorumlarla dolu. Konuların geneli böyle.
türk milletine kitap okumak yük eşşeğini yarış atı pistlerinde koşturmak gibi bir şey sanırım :D en büyük etken de 3.sanırım asosyal olanların %80 i din düşmanı.. umarım doğru yolu bulmazlar 2 araştırma yapmadan hemen islam gibi bir dine çöp atanlar doğru yolu bulup cennete girmeyi hak etmiyor bence

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
58,832
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
türk milletine kitap okumak yük eşşeğini yarış atı pistlerinde koşturmak gibi bir şey sanırım :D en büyük etken de 3.sanırım asosyal olanların %80 i din düşmanı.. umarım doğru yolu bulmazlar 2 araştırma yapmadan hemen islam gibi bir dine çöp atanlar doğru yolu bulup cennete girmeyi hak etmiyor bence
Ya cennet cehennem işi beni ilgilendirmez, saygı çerçevesinde istediği kadar laf atsın dursun, altına don alamayan, kasiyerden bir şey isterken altına yapan insanlar İslam'a Ateizm'e veya herhangi bir düşünceye laf etse ne olur etmese ne olur, o yüzden bu şahıslarla zaman kaybetmeyin, kale almayın. Kendi işinize bakın.

Ahmet Öztürk

80+ Bronze
15 yaşındayım ve söylediğiniz herşeye katılıyorum. Herkes farklı gözüküp havalı olma derdinde.

Bunların sebebi
3) Asosyal olmak.

Ya geçen gün Kur'an-ı Kerim'de en sevdiğiniz ayetler nedir diye araştırıp uğraşıp konu açtım. Gelen yorumlardan bir tane ayet atan yok, hepsi ergen ergen yorumlarla dolu. Yok Allah yok, yok bilmem ne, yok inanmıyom. Ya ben senin boktan fikirlerini sormuyorum ki, ayet soruyorum. Bana ne senin fikrinden. Konuların geneli böyle.
Sana sonuna kadar katılıyorum.
Bu olay daha çok dinde karşımıza çıkıyor.
Genelde herkesten farklı olmak için dünya hayatı için ateist oluyor ve -3 iq bir davranış şekli.
Konuşucak çok konu var bunun hakkında ama en açık örneği budur.
Aile eğitimi bile bazen işe yaramıyor maalesef çok örneğini gördüm isteyen olursa anlatabilirim ancak.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
bu durum ciddi anlamda sinirlendiriyor beni. Nerede 14 15 yaşında daha yeni ergenliğe giren bebeleri görüyorum sırf farklı olup ego kasmak için dine küfür,milli değerlere küfür,insanların saygı duyduğu değerlere küfür,kendini çok elit görme çabaları vs. bunların önüne nasıl geçeceğiz acaba? sonuçta bu oğlanlar ileride bir meslek sahibi olup türkiyeyi temsil edecek. Bu denli yobaz bu denli düşük iq sahipli bir nesil yetiştiği sürece türkiyenin bir yerlere geleceğini hiç zannetmiyorum. bu arada saydığım şeyleri yapıp kendini havalı sanan iqless arkadaşlar varsa bir büyüğünüz olarak söylüyorum. Farklı olunca kimsenin umrunda olmuyorsunuz tam tersi alay konusu oluyorsunuz. Aşık olduğunuz kızlara çok çekici gözükmek için islamı çomar bir din gibi gördüğünüzü söyleyince insanların gözünde çok zavallı gözüküyorsunuz. bu yaptığınız şey farklı olmak değil saygısız, kaba,insanların çevresinde bulunmasını istemeyen tiplerden oluyorsunuz. Bu arada islam dinine çomar dini diyenlerin %98 i kuranın 2 ayetini bile okumamış üşengeç cahillerden oluşuyor:D bunu dile getirince de "ne yani kardeşim ben bir kadının saçına baktım diye günah mı işlemiş oluyorum!" diyorlar insanların hayata gelme sebebi zaten bir imtihan bir sınavdır tabi ki insanların nefsini zorlayacak öğeler olacaktır. Ben bir müslüman olarak bunu da söylüyorum islamda bana saçma gelen bazı kurallar var ama sırf 2 3 kusur için dinden çıkacak kadar da değil bunlar. Hem islam kusursuz olsa imtihanın ne anlamı kalırdı? insanlarn hepsi müslüman olurdu ve imtihanın bir anlamı kalmazdı :D eğer buraya kadar okuyan olduysa teşekkür ediyorum bir süredir aklımı kurcalayan bir konuydu içimi dökesim geldi @Harley Quinn❖ hocam forumda çok aktif değilim ama bazen yorumlarına denk geliyorum ve yazdıklarına bakacak olursam hemen hemen bu konuda aynı fikire sahibiz senin özellikle yazdıklarımı okumanı istedim diye etiketliyorum. Saygılarla
Garip ya.
Ben 17 yaşındayım ve Ortaokulluları görüyorum.
Kendi Ortaokul zamanıma bakıyorum.
Biz çocuktuk o zaman şu zamanların ortaokulluları görünce kendimi bazen küçük bile görüyorum bazen :)
Biraz da ailelerin çocuklarına fazla değer vermesinden kaynaklı.
Benim ailem bana değer verdi ama abartmadı bu yüzden teşekkür ne kadar etsem az aileme resmen.
Hatta zaman ne kadar hızlı değişmişse.
Ben Sosyal medyayı sadece gezinmek için kullanırım hatta ben Stalk keliemsini bu sene öğrendim ben.
Kardeşime bakıyorum tiktok , instagram fenan benden iyi biliyor şaşırırım bazen ve düşünürüm.
Ben geri mi kaldım yoksa gereksiz mi?

Garip ya.
Ben 17 yaşındayım ve Ortaokulluları görüyorum.
Kendi Ortaokul zamanıma bakıyorum.
Biz çocuktuk o zaman şu zamanların ortaokulluları görünce kendimi bazen küçük bile görüyorum bazen :)
Biraz da ailelerin çocuklarına fazla değer vermesinden kaynaklı.
Benim ailem bana değer verdi ama abartmadı bu yüzden teşekkür ne kadar etsem az aileme resmen.
Hatta zaman ne kadar hızlı değişmişse.
Ben Sosyal medyayı sadece gezinmek için kullanırım hatta ben Stalk keliemsini bu sene öğrendim ben.
Kardeşime bakıyorum tiktok , instagram fenan benden iyi biliyor şaşırırım bazen ve düşünürüm.
Ben geri mi kaldım yoksa gereksiz mi?
Sen yeni kalmadın dostum insanların sosyal medyayı kullanım amacı çok değişti.
1. Sınıftan beri aynı özel okula giderim ben ortaokulda iken arkadaşlarımda iphone 6 dahi yoktu şuan ortaokula gidiyorum kardeşime bakmaya teneffüste herkesin hiç abartmıyorum en ucuz iphone x'i var.
Hayat çok değişik nesilde pek fark yok Ben 17 yaşındayım onlar 12-13 yaşlarında.

Uygunsuz davranış
4ll4h1n1 yerim

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Sen yeni kalmadın dostum insanların sosyal medyayı kullanım amacı çok değişti.
1. Sınıftan beri aynı özel okula giderim ben ortaokulda iken arkadaşlarımda iphone 6 dahi yoktu şuan ortaokula gidiyorum kardeşime bakmaya teneffüste herkesin hiç abartmıyorum en ucuz iphone x'i var.
Hayat çok değişik nesilde pek fark yok Ben 17 yaşındayım onlar 12-13 yaşlarında.
Aga arkadaşlarımı görüyorum çok fazla fotoğraf çekiyorlar garibime geliyor ama saygım sonsuz.
Veya ben bu sene öğrendim snapchat kullanıldığını fenan .
Biz iyicene eskimişiz.
Ulan yeniyken bile eskidik :D

Aga arkadaşlarımı görüyorum çok fazla fotoğraf çekiyorlar garibime geliyor ama saygım sonsuz.
Veya ben bu sene öğrendim snapchat kullanıldığını fenan .
Biz iyicene eskimişiz.
Ulan yeniyken bile eskidik :D
Kendi telefonumda bile kendi resmim belki 2-3 tane ya var ya yok.
Fotoğraf çekme alışkanlığım yok ve şuan ki nesilden çok farklıyım sanki daha olgun hissediyorum bu konu sayesinde ve galiba öyleyim.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,084
Üyeler
151,494
Son üye
Rokaname346
Top Bottom