Neler Yeni

Sony STR-DE485E Dolby Dijital Özeliğini kullanma

umutbilen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut-Bilen
Sony STR-DE485E Amfim var. Bilgisayarımdan optik ses çıkışı aldım. (Bilgisayarımda dahili bir optik çıkış yoktu. Bu yüzden Ezcoo HDMI 2.0 Ses Çıkarıcı aldım. RTX 3090 dan hdmi ile bu cihaza, bu cihazdan da amfiye optik kablo ile bağladım. Cihaz ve kablolar dolby atmos destekliyorlar.) Bu konuda sıkıntı da yok. Yine de amfide dolby dijital işareti çıkmıyor ! Sadece Pro Logic yazısı var. Bilgisayardan dolby acses yükledim ve kurdum. Dolby ev sinema sistemi olarak tanıyor bilgisayar. Amfi tanımıyor. Tidal da en üst paketi de kullanıyorum. Tidal üzerinden hoparlörü özel modda kullan ve PassThrough da açtım. Amfide açtığım her müziğin khz değeri yazıyor ve amfim ona göre 2.1 ve 5.1 sistem arasında kendisi karar verebiliyor. Master şarkılarda 2.1 açıyor. Hifi şarkılarda 5.1 kullanıyor. Bilgisayardan analog kabloya göre ses kalitesi acayip arttı ama hala dolby dijital ışığı yanmıyor. Buna göre ben nasıl bu amfide dolby dijital ses alabilirim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Microsoft Edge de kullanarak Netflix açtım. Yine paketim en üst paket. Dolby atmos destekli bir film açtım. Bi 10 dk boyunca seyrettim ama yine de amfi dolby dijital vermedi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,022
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom