Neler Yeni

soundpad ayarlarken bozdum bilgisayarın sesi dcye gidiyor

Berkyozclk

80+ Bronze
dun soundpad indirdim ses acınca dcye gitmiyodu ayarlarla oynadım falan sonra düzeldi ama şimdi bilgisayar sesi de dcye gidiyor ve oyunlara da gidiyor dun bi oyunda mikrofon algılıyordu ve sessiz olmamız lazımdı konusmuyodum ama oyun arkaplanındaki sesleri de algılıyodu mikrofon ne yapmam lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

up up up

beyler yardımcı olabilecek yok mu ya youtubeden izleidklerim agalarıma gidiyo yaw

Son düzenleme:

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,174
İsim
Selim
Soundpade gir ilk girdiğinde çalışması için tiklediğin 2 3 ayar olması lazım onları kaldır ve yeniden başlat soundpadi silmek bazen sorunu çözmüyor ayar hala aktif olduğu için.
pref-devices-en.png

Son düzenleme:

Berkyozclk

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soundpade gir ilk girdiğinde çalışması için tiklediğin 2 3 ayar olması lazım onları kaldır ve yeniden başlat soundpadi silmek sorunu çözmez. Şu 3 tiki kaldırıp restart win audio de hala yansıma oluyorsa realtek audio console açıp yankı engelleme aç.
Alıntıyı görüntüle
foto atmıssın 3 tik nerde anlamadım bi de soundpad kapalıyken de pc sesi dcye gidiyor

1711198370174.png

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,174
İsim
Selim
foto atmıssın 3 tik nerde anlamadım bi de soundpad kapalıyken de pc sesi dcye gidiyor

Alıntıyı görüntüle
Attığın fotoğrafta 3 adet ayar görünüyor zaten. 3'ünü de kapat, win audio'yu yeniden başlat de, pc'yi de yeniden başlat düzelecek. Zaten soundpadi kapatsan dahi gidiyor diyorsun bu ayarları kapamadığın sürece yansıma yapacak.

Son düzenleme:

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,174
İsim
Selim
evet tikleri kaldırıyorum win audio yeniden baslata basınca tikler geri acılıyor
O zaman tikleri kaldırıp uygula dedikten sonra pcyi yeniden başlatır mısın? Kapanmama nedenini anlamadım.

Son düzenleme:

Berkyozclk

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman tikleri kaldırıp uygula dedikten sonra pcyi yeniden başlatır mısın? Bu ayarı kapatmadığın sürece yansıma yapacak kapanmama nedenini anlamadım.
tikleri kapattım yeniden baslat dedim sonra tikler acıldı sonra pcyi kapat ac yaptım hala sorun aynı
1711200096577.png

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,174
İsim
Selim
tikleri kapattım yeniden baslat dedim sonra tikler acıldı sonra pcyi kapat ac yaptım hala sorun aynı
Alıntıyı görüntüle
Hocam dümdüz programı kaldırmayı deneyin kaldırma sonrası yeniden başlatma isteyecek tamam diyip başlatın. Yansıma devam ederse windows arama kısmına realtek yazıp ses yazılımını açın mikrofon kısmında gürültü engelleme yankı engelleme ayarı var mı kontrol edin.
Kaldırma sorunu çözmezse son çare ses driverini silip üretici sitesinden tekrar kurmak olacaktır. İlk defa böyle bir sorun gördüm şansınıza. :pikacu:

Top Bottom