Neler Yeni

SpeedFan ayarları

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Mustafa Eray AKIN
Merhabalar, daha önceden nasıl fan hızlarımı ayarlayabilirim diye bir konu açmıştım ve bana "SpeedFan" ı önermişlerdi. SpeedFan kullanma amacaım kasanın fan hızını düşürmek. baktığımda 10000rpm de dönüyor. Uygulamayı bir süre kurcaladım fakat nasıl yapacağımı bulamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Chry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Talha
Merhabalar, daha önceden nasıl fan hızlarımı ayarlayabilirim diye bir konu açmıştım ve bana "SpeedFan" ı önermişlerdi. SpeedFan kullanma amacaım kasanın fan hızını düşürmek. baktığımda 10000rpm de dönüyor. Uygulamayı bir süre kurcaladım fakat nasıl yapacağımı bulamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Orada verilen değerler ile oynayarak ayarlabilirsin.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Mustafa Eray AKIN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Orada verilen değerler ile oynayarak ayarlabilirsin. Eğer molex kablo ile bağlıysa orada %100 gözükür %0'da yapsan değişen bir şey olmaz.
ayarlama bölümü çıkmıyor bende. Bir sürü videoda oldugunu fark ettim fakat bende yok.
Screenshot_1.png

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....

10.000 RPM ciddi bir rakam. Bence o rakamda bir hata var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Mustafa Eray AKIN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hiç değilse CPU GPU fan ayarlarının gözükmesi lazım. Uygulamayı silip baştan yüklemeyi deneyin.
sildim yükledim halen daha gözükmüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

10.000 RPM ciddi bir rakam. Bence o rakamda bir hata var.
gerçekten o sesi duyabiliyorum ve çok rahatsız ediyor. Çok fazla ses çıkartıyor ekran kartı boşta olmasına rağmen.

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....

gerçekten o sesi duyabiliyorum ve çok rahatsız ediyor. Çok fazla ses çıkartıyor ekran kartı boşta olmasına rağmen.

Ekran kartının 10.000 Rpm Fan dönmesi ilk defa karşılaştığım bir rakam. Ve Çok ciddi bir rakam. Merak ettim sonucu

Chry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Talha

Daha anlaşılır konuşmak gerekirse, anakarta bağlı bir fan olması gerektiğini söylüyorum.
PSU yani güç kaynağına bağlı, Molex'den güç alan bir fanı programlar ile kontrol edemezsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Mustafa Eray AKIN
Ekran kartının 10.000 Rpm Fan dönmesi ilk defa karşılaştığım bir rakam. Ve Çok ciddi bir rakam. Merak ettim sonucu
ekran kartı 10.000 değil kasa fanı 10.000rpm de dönüyor

Daha anlaşılır konuşmak gerekirse, anakarta bağlı bir fan olması gerektiğini söylüyorum.
PSU yani güç kaynağına bağlı, Molex'den güç alan bir fanı programlar ile kontrol edemezsiniz.
incehesaptan sipariş verdim kendileri güç kaynağına bağlamışlar acaba anakartta yer olmadığından olabilir mi? Kendim takabilir miyim?

Alıntıyı görüntüle
Görmeniz açısından yeni indirip kurdum.
internetten baktıgımda bazı insanlar anakartlarını falan tanıtmış uygulamaya fakat benim anakartım seçeneklerde de çıkmıyor eski program oldugundan dolayı gözükmediğini düşünüyorum

Chry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Talha
ekran kartı 10.000 değil kasa fanı 10.000rpm de dönüyor

incehesaptan sipariş verdim kendileri güç kaynağına bağlamışlar acaba anakartta yer olmadığından olabilir mi? Kendim takabilir miyim?

internetten baktıgımda bazı insanlar anakartlarını falan tanıtmış uygulamaya fakat benim anakartım seçeneklerde de çıkmıyor eski program oldugundan dolayı gözükmediğini düşünüyorum

Anakartta mutalaka CHA_FAN girişi vardır. Fanlarınız molex bağlantısına sahip fanlar olduğu için direk güç kaynağına bağlanmışlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Mustafa Eray AKIN
Anakartta mutalaka CHA_FAN girişi vardır. Fanlarınız molex bağlantısına sahip fanlar olduğu için direk güç kaynağına bağlanmışlar.
Kasa olarak corsair spec delta rgb kullanıyorum. Acaba molex bağlantısına sahip olduğu için anakarta bağlayamaz mıyım?

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
10000 değildir o 10000 olsa duramazsın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,464
Üyeler
149,736
Son üye
himmetmuhammedk
Top Bottom