Neler Yeni

spor sonrası proteını ton balığından almak

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
muhammet emin bektaş
beyler bu aralar proteını full ton balıgından alıyorum spor sonrası kesın 1 tane 75 gr lık yiyorum

sorum şu illa tavuk et gereklımı yoksa ton balığından devam etsem fark etdermi?

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
Mehmet Aslan
beyler bu aralar proteını full ton balıgından alıyorum spor sonrası kesın 1 tane 75 gr lık yiyorum

sorum şu illa tavuk et gereklımı yoksa ton balığından devam etsem fark etdermi?
ton balığında öyle aman aman bir protetin yok üstüne oldukça yağlı bir besin. Tabi yenilir ama bir sade tavuk yerini tutmaz bence.

Sycreex

80+
Ton balığı, özellikle omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Tavuk göğsü ise kas kütlesini artırmak ve kas onarımı için önerilen yüksek miktarda B vitaminleri ve mineraller içerir.. Tavuk ve ton balığının protein değerleri birbirine yakındır, ancak ton balığı çok yağlı olduğu için vücutta yağ oranını yükseltir. Ayrıca maliyet açısından tavuktan daha pahalı olabilir. Benim önerim, tavuk ağırlıklı beslenmeyi tercih etmen, ara sıra da ton balığı tüketmen yönünde. Keşke imkanımız olsa da bol bol kırmızı et yiyebilsek. :peeposad2:

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,301
İsim
Enes kaya
Turkiyede ki tavukların üretimi ve kesimi ortada. Saglikli tavuk turkiye de yok denecek kadar az. Sadece sinek ile büyütülüp kesilen tavuklar bile cıktı haberlere. Ton balığı yemek daha sağlıklı geliyor. Diger turlu spor acısından bakarsan ton balığında ki yağı olabildiğince süz ondan sonra ye. Vücut ton balığında olan yağları kullaniyor. O yağlar dümdüz oturmuyor vücuda butun organlar faydalaniyor. Tavuk vs ton balığı kiyarlarsan türkiye de kesinlikle ton balığı derim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,963
Üyeler
147,806
Son üye
Nightt01
Top Bottom