Neler Yeni

Spor yapmak istiyorum

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
188-190 boy, 62 kg. Yaş 17. Hiç dert etmedim kilomu. İlla gelecekte kilo alırım dedim.
Havalar biraz soğudu. 2 yıl önce LCW'den aldığım ceketi giydim. Ceket torba gibi oldu üstümde. Öyle bolluk mu olur lan? 2 yıl önce cuk oturuyordu. Şimdi baya bir bolluk var.
O bolluğu hissettiğimde biraz kötü oldum.

Şimdi YKS öğrencisi olduğum için spor salonuna gidemem. Evde yapmam gerekiyor.
Evde dambıl falan kaldırırım artık.

Sorularım şunlar:
1-Dambıl mı alayım yoksa hem dambıl hem de halter çubuğu (göğüs için tabi dambıl göğsü çalıştırır mı ne kadar iyi falan zaten size soruyorum onu) mu?
2-Dambıl mı yoksa hem dambıl hem de halter çubuğu mu diye karar kıldıktan sonra uygun fiyatlı ne önerirsiniz, hangi ürün iyidir?

Son düzenleme:

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,110
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
188-190 boy, 62 kg. Hiç dert etmedim kilomu. İlla gelecekte kilo alırım dedim.
Havalar biraz soğudu. 2 yıl önce LCW'den aldığım ceketi giydim. Ceket torba gibi oldu üstümde. Öyle bolluk mu olur lan? 2 yıl önce cuk oturuyordu. Şimdi baya bir bolluk var.

Sorularım şunlar:
1-Dambıl mı alayım yoksa hem dambıl hem de halter çubuğu (göğüs için tabi dambıl göğsü çalıştırır mı ne kadar iyi falan zaten size soruyorum onu) mu?
2-Dambıl mı yoksa hem dambıl hem de halter çubuğu mu diye karar kıldıktan sonra uygun fiyatlı ne önerirsiniz, hangi ürün iyidir?
Durumun iyiyse evin bi köşesine 2-3 alet alabilirsin ( araştırarak tabii ki hangisi ne ise yarıyor vs .)
Birde dambıl alırsın 5-7.5-10 kg vs.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Durumun iyiyse evin bi köşesine 2-3 alet alabilirsin ( araştırarak tabii ki hangisi ne ise yarıyor vs .)
Birde dambıl alırsın 5-7.5-10 kg vs.
Durumum iyi değil. Dambıl alırdım sadece ama. İlla gerekli ise çubuk da alabilirim. Maksimum 200 lira civarları. Tabi gerekli mi o da var?

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,110
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Durumum iyi değil. Dambıl alırdım sadece ama. İlla gerekli ise çubuk da alabilirim. Maksimum 200 lira civarları. Tabi gerekli mi o da var?
Sadece dambıl la olur mu bilmiyorum.
Genellikle spor salonunda aletler ile yaptigimdan dambıl la yapilabilecek haraketleri bilmiyorum ama sırt göğüs vs. Çalışılabiliyorsa dambıl ile alabilirsin.
Evde spor yapan biri yazarsa iyi olur tam bilgim yok.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Kendi bedeninizle ve ağırlığınız ile, 44 hareketi herhangi bir alet edevat olmadan yapabilirsiniz. Evdeki spor yapacak alanınız iyiyse eğer hemen baslayın spora derim. Eski'den dambılım yoktu aygaz tüpüyle çalıştığım yıllara gittim bir an :D | Dambıl alacaksanız eğer, ağırlık takılabilen ve değiştirilebilen olanlarından tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Ağırlık değişimleri yaparak arttırma olayını yapabilirsiniz.
Göğüs mide parantel gelişimi ve çalışması için şinav çekmek bu bakımdan en iyi hareketlerden 4 set 10 kere yapmaya başlayabilirsiniz. Barfiks çekerekte durumu daha da ileri götürebilirsiniz ilk etapta zor olsada zamanla insan alışıveriyor. Fiziksel gelişimlerin yanısıra da, alacağınız gıdalara dikkat ederek kilo için karbonhidradlı gıdaları tercih etmek yerinde olacaktır. Bununla ilgili olarak temel mantık az çok anlaşılmıştır sanıyorum. Son olarak yapılan hareketleri zamanla artırarak performansı daha yukarı taşımakta mümkün. Azmin elinden ne kurtulmuşki değilmi. İyi forumlar saygılarımla. :)

188-190 boy, 62 kg. Yaş 17. Hiç dert etmedim kilomu. İlla gelecekte kilo alırım dedim.

Sorularım şunlar:
6 aydır evde spor yapıyorum. Ondan önce spor salonunda çalışıyordum şimdi vaka durumundan dolayı evdeyim. Sana şöyle söyleyeyim dambıla gerek yok. Direnç lastiği ile çalışıyorum ben dambil kullanırken hissettiğim kası direnç lastiği ile çalışırken daha çok hissediyorum. Direnç lastiği aslında bir nevi spor salonundaki makineler gibi. YouTube'da İngilizce kanallarda direnç lastiği programları oluyor onları takip edebilirsin.
Ben sana kullandığım direnç lastiğini atayım.
Bunun yanında Decathlon'dan 35 kglik direnç lastiği de var istersen öyle bir şey de alabilirsin.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Öneri yapar mısınız? Uygun fiyatlı sorunsuz.

Herhangi bir ağırlık takılmayan modeli.
format:webp

Barla ve Dambıl ağırlık takılabilen önerdiğim model.

Daha fazla bilgi ve görseller fiyat vb. için alttaki link ziyaret edilebilir.
Kaynak: https://www.hepsiburada.com/dambillar-agirlik-plakalari-c-387327

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Herhangi bir ağırlık takılmayan modeli.

Barla ve Dambıl ağırlık takılabilen önerdiğim model.

Daha fazla bilgi ve görseller fiyat vb. için alttaki link ziyaret edilebilir.
Kaynak: https://www.hepsiburada.com/dambillar-agirlik-plakalari-c-387327
Hocam buraya baktım da yorumlarda iyi diyen de var kötü diyen de var. Puanı 3.8
Bilemedim napacağım?

6 aydır evde spor yapıyorum. Ondan önce spor salonunda çalışıyordum şimdi vaka durumundan dolayı evdeyim. Sana şöyle söyleyeyim dambıla gerek yok. Direnç lastiği ile çalışıyorum ben dambil kullanırken hissettiğim kası direnç lastiği ile çalışırken daha çok hissediyorum. Direnç lastiği aslında bir nevi spor salonundaki makineler gibi. YouTube'da İngilizce kanallarda direnç lastiği programları oluyor onları takip edebilirsin.
Ben sana kullandığım direnç lastiğini atayım.
Bunun yanında Decathlon'dan 35 kglik direnç lastiği de var istersen öyle bir şey de alabilirsin.
Hocam şimdi mantıken siz daha iyi bilirsiniz tabi ama aklımda soru işaretleri var. Diğer forumlara baktım vesaire dambıl diyen de çok.

Hani ben de fıtrat olarak dambıla yakınım çünkü herkes onu kullanıyor.

Dambıl mı iyi lastik mi neden lastik, teşekkür ederim.

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,856
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Bilemedim napacağım?

Hocam şimdi mantıken siz daha iyi bilirsiniz tabi ama aklımda soru işaretleri var. Diğer forumlara baktım vesaire dambıl diyen de çok.

Düşük verenler neden düşük vermiş ona bak. Belki kaldıramıyorum diye 1 yıldız veren vardır :kekw:

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Düşük verenler neden düşük vermiş ona bak. Belki kaldıramıyorum diye 1 yıldız veren vardır :kekw:
Patlak gelmiş, el yerlerinin hizası aynı değilmiş. Dengesizlik varmış. Ama çok memnun olanlarda var. Son 2 ayda yaptığım alışverişlerin %70 i falan iade gitti. Yani 3.8 çok orta.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Facebook
muratist55
Bilemedim napacağım?

Dambıl marka model vs. takılmaya gerek yok. Amaç ağırlığı doğru ve düzgün şekilde kullanmak ve düzenli olarak programlı şekilde çalışmak. lastik alırsanız eğer, sınırlı olarak hep aynı ağırlı kaldırmış olacaksınız, kaslar belli bir ağırlık seviyesinde fazla gelişeyecektir. Ancak , ağırlık değiştirilebilen olan dambıllar ile daha profesyonel şekilde çalışmanız olanak sağlar. Bu bir + olarak görülebilir anlayan uzman bir fitness çalışanına dahi sorsanız size metal olan ağırlığı değiştirilebiliyor olanını önerecektir ki , herhangi bir salona gittiğinizde dikkat ederek bakın, aynılarını göreceksiniz. Mali bütçe sorunu yoksa eğer, ileriye dönük olarak uygun olanından alın kullanın derim. Diğer bir önerimde, salona gitmek bu sporu yaparken aslında daha keyif vericidir. Ne varki pandemi süreci vs. bu bakımdan handikap olabilir. Evde yapmakda uygun görünmekte.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Dambıl marka model vs. takılmaya gerek yok. Amaç ağırlığı doğru ve düzgün şekilde kullanmak ve düzenli olarak programlı şekilde çalışmak. lastik alırsanız eğer, sınırlı olarak hep aynı ağırlı kaldırmış olacaksınız, kaslar belli bir ağırlık seviyesinde fazla gelişeyecektir. Ancak , ağırlık değiştirilebilen olan dambıllar ile daha profesyonel şekilde çalışmanız olanak sağlar. Bu bir + olarak görülebilir anlayan uzman bir fitness çalışanına dahi sorsanız size metal olan ağırlığı değiştirilebiliyor olanını önerecektir ki , herhangi bir salona gittiğinizde dikkat ederek bakın, aynılarını göreceksiniz. Mali bütçe sorunu yoksa eğer, ileriye dönük olarak uygun olanından alın kullanın derim. Diğer bir önerimde, salona gitmek bu sporu yaparken aslında daha keyif vericidir. Ne varki pandemi süreci vs. bu bakımdan handikap olabilir. Evde yapmakda uygun görünmekte.
Hocam tm dambıl alayım ama - marka önemsiz dediniz- misal şu ürün var göze çarpan. Yorumlar pek al al değil.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
906,180
Üyeler
140,610
Son üye
memon