Neler Yeni

SSD 80 dereceye çıkıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Berke Koray
Merhabalar bugün Kioxia LRC20Z500GG8 Exceria G2 modelini laptopbuma taktım. Boştayken 50-55 derece arasında dolanıyor yüktede 80 derece üstünü gördüm. Diskle bir alakalı sorun olduğundan mı yoksa laptop soğutmasından dolayı mı bu kadar ısınıyor acaba ve bu derecede çalışması performans kaybı dışında bir sıkıntıya yol açar mı. Laptop da ssd yi soğutmak için ne kullanabilirim. İlk takılı olan ssd'nin üstü kapalı ve gri bir bant gibi bir şey var sanırım ısıyı engellemek için termal ped. Buna benzer bir şey bulabilir miyim ve yeni ssd'nin üstünede yapabilir miyim ?

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Toprak
Merhabalar bugün Kioxia LRC20Z500GG8 Exceria G2 modelini laptopbuma taktım. Boştayken 50-55 derece arasında dolanıyor yüktede 80 derece üstünü gördüm. Diskle bir alakalı sorun olduğundan mı yoksa laptop soğutmasından dolayı mı bu kadar ısınıyor acaba ve bu derecede çalışması performans kaybı dışında bir sıkıntıya yol açar mı. Laptop da ssd yi soğutmak için ne kullanabilirim. İlk takılı olan ssd'nin üstü kapalı ve gri bir bant gibi bir şey var sanırım ısıyı engellemek için termal ped. Buna benzer bir şey bulabilir miyim ve yeni ssd'nin üstünede yapabilir miyim ?

Termal pad olmazsa ısınır ama 80 derece çok fazla gibi geldi

Farex

80+ Silver
Önerebileceğiniz bir pad var mıdır acaba. Bir süre o diski kullanmam gibi sorunu çözene kadar.
Kardeşim 80 derece laptoplarda maaleesef normal çünkü ısı yayılımı her tarafa oluyor ve ssd kendisini soğutamıyor termal pad ve üstüne pasif bakır boru ile soğutma sağlasan bile max 5-10 derece iner ki bu oyunlarda inmeyebilir 80 dereceleri yine görme ihtimalin var yani özetle çözümü yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kalınlığı vs önemli termal padin. Birde dediğim gibi termal pad takmadan bu sıcaklıklar çok fazla
Kardeşim fazla değil orta diyelim 80 ve üzeri risk taşır . KOnu sahibi arkadaşa önereceğim tek şey altına güçlü bir soğutucu en azından soğutur iş görür ama kaliteli olması lazı birde ssd nin üstüne pasif soğutucu yani termal padli m2 ssd ye özel laptoplara uygun bir bakır boru almandır örnek atıyorum. https://www.amazon.com.tr/Soğutucu-...words=m.2+ssd+soğutucu&qid=1714748318&sr=8-16

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Berke Koray
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kardeşim 80 derece laptoplarda maaleesef normal çünkü ısı yayılımı her tarafa oluyor ve ssd kendisini soğutamıyor termal pad ve üstüne pasif bakır boru ile soğutma sağlasan bile max 5-10 derece iner ki bu oyunlarda inmeyebilir 80 dereceleri yine görme ihtimalin var yani özetle çözümü yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeşim fazla değil orta diyelim 80 ve üzeri risk taşır . KOnu sahibi arkadaşa önereceğim tek şey altına güçlü bir soğutucu en azından soğutur iş görür ama kaliteli olması lazı birde ssd nin üstüne pasif soğutucu yani termal padli m2 ssd ye özel laptoplara uygun bir bakır boru almandır örnek atıyorum. https://www.amazon.com.tr/Soğutucu-Alienware-Dizüstü-Bilgisayarlar-Dağıtımı/dp/B0CKCXMWBM/ref=sr_1_16?dib=eyJ2IjoiMSJ9.Jo1oCmmirXz81fq91WA9dIH51i-SDUJylIxii3_0e0WcELIhfu4nXdU-DzQgs616lF0tDNkcjAmjWfmfTwSg0V2ueYGLl2M79kpBTD9eCMfQumNcN8FA-VRbiO-DVvpVi0wJ9281NzBFEwfObZyR_bvSchzpAxebnELpMQLNL8TpmHMQ0eH1YKvjlQxngcs_Nis5St-ZqF0u0SEN-0-KdPrQq7D-SDtJhYQZNUCB_xLbnq-63RIMRI86uncsZVIkqoizt9zlim1cGSWL4esbZMDdx3yiW-no6P63gOCroQE.XvdTh3VrB8YPpHvG1qennaIo32ujWjnzN25xLtcGqEI&dib_tag=se&keywords=m.2+ssd+soğutucu&qid=1714748318&sr=8-16
Sağolun hocam diğer taklıl ssd ile baktım max 45 dereceyi filan gördü ama yeni taktığımla 82'yi gördüm. Öncelikle küçük bi pad alırım işe yaramazsa önerdiğiniz tarzda bir şeye bakarım. Sıcaklıktan dolayı ne gibi sıkıntılar olabilir birde.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,092
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Sağolun hocam diğer taklıl ssd ile baktım max 45 dereceyi filan gördü ama yeni taktığımla 82'yi gördüm. Öncelikle küçük bi pad alırım işe yaramazsa önerdiğiniz tarzda bir şeye bakarım. Sıcaklıktan dolayı ne gibi sıkıntılar olabilir birde.
Excerialar diğer ssdlere kıyasla bir tık daha fazla ısınıyorlar 80 derece öldü bitti diyemem ama sınırda

Farex

80+ Silver
.Sağolun hocam diğer taklıl ssd ile baktım max 45 dereceyi filan gördü ama yeni taktığımla 82'yi gördüm. Öncelikle küçük bi pad alırım işe yaramazsa önerdiğiniz tarzda bir şeye bakarım. Sıcaklıktan dolayı ne gibi sıkıntılar olabilir birde.
Pad işe yaramaz para verme ısıyı atamaz daha fazla ısınır.

Xynel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Askaroglu
Aynı ssdyi ben de laptopda kullanıyorum bende de benzer bir durum var acaba ısı sorununu çözebildiniz mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Berke Koray
Aynı ssdyi ben de laptopda kullanıyorum bende de benzer bir durum var acaba ısı sorununu çözebildiniz mi
Hocam uzun süredir sıkıntı yok gibi bende. Bilgisayarı çok ısıtmayan oyunlar oynayınca Max 60-65 dereceyi gördüm yine çok iyi sayılmaz ama ilk zamana göre iyi. Ayriyeten öyle çok işlemci istemeyen oyunlarda işlemci turbosunu kapatıyorum öyle olunca çok ısınmıyor. Geçen yine bf2042 yükleyiyim dedim ama 90 dereceyi gördü hemen çıktım. Tek çözümü PC yı ısıtmayacak oyunlar yüklemek gibi şimdilik maalesef.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,771
Üyeler
157,140
Son üye
can2634
Top Bottom