Neler Yeni

SSD KONUSUNDA FİKİRLERİNİZ VE BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,918
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
yardımcı olduysam ne mutlu bana

evet hocam 600 ama siz son kullanıcı olarak en iyi sistemde bile 550 alırsınız ve firmalarda en hızlısına bile 550 diye yazarlar bununla birlikte yanlışlık olmasın ama ben su630 larda kronik sorun olduğunu duymadım ve youtuber ların kurduğu sistemlerin nerdeyse hepsinde ucuz ve performanslı diye onu kullanıyorlar bence arızası olsa kimse yaptığı sistemi bu parçayla çöp etmezdi diye düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam eğerki yanlış bilgilendirdiysem kusura bakmayın ama ben nedense 630 olan modelde hiç kronik sorun yaşayanı görmedim ve youtuberların çoğunluğuda kurduğu sistemde onu kullanıyor (eğerki arızalıysa bu arkadaşa farklı parçalarda önerebilirim ben sadece arıza olduğunu hiç duymadım yanlış bilgilendirme yapmayayım)
Hocam popüler konularda vardı kronik sorunlu ssd ler ben oradan bakmıştım ama o yüzden yani ama patriot burst hiç kötüleyen de görmedim ama SanDisk plus kronik bundan eminim ve kronik olmasına rağmen bir bilgisayarcı bana SanDisk plus aldıracak allahtan forum diye bişey var yoksa kazığı yediydik bir kişinin ki kronik sorunluyum forumda

muskA

80+ Silver
yani hocam ben o ssd de hiç arıza yaşayanı görmedim ondan dedim hem hızı iyi hem fiyatı ucuz hemde youtuberların çoğu kurduğu sistemlerde onu kullanıyor eğerki yanlış bilgilendirme yaptıysam arkadaşa farklı bi tirilyon öneride yapabilirim kusura bakmayın
Görmemiş olabilirsin dostum,bilgilendireyim dedim :).

aLoNeDarK33

80+ Bronze
Evet belkide dediğiniz gibi sorunsuz olabilir lakin bu hepsinde aynı olduğunu göstermez belki sürüm değişikliği veya farklı yenilikler ile sorunlar ortadan kaldırılmıştır lakin benım okudugun ve çeşitli forumlardan baktığım kadarıyla kırmızı listede yer alan ucuz ama verimsiz SSD lerden biriymiş o yüzden daha fazla üzerinde durmamayı tercih ettim ama siz bir kullanıcısı olarak bu yorumu yaptığınızdan dolayı bırazdaha araştıracağım
açıkçası hocam bende forumdan çok korkuyorum birilerini yanlış yönlendiririm ve uyarı yada ceza yerim diye çünkü geçen haftalarda yazdığım bir cevap yanlış anlaşıldı diye 1 tane uyarı yedim yani diken üstündeyim sürekli ve ben sadece kendi bilgilerimi aktarıyorum herhangi bir arızayla karşılaşanı görmedim duymadım çevremdede kullanan çok insan var

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
İbrahim Kahriman
İlgilendiği Kategoriler
Oyun / Donanım-Yazılım / İnceleme / İndirimler
Instagram
kahrimanibrahim
yani hocam ben o ssd de hiç arıza yaşayanı görmedim ondan dedim hem hızı iyi hem fiyatı ucuz hemde youtuberların çoğu kurduğu sistemlerde onu kullanıyor eğerki yanlış bilgilendirme yaptıysam arkadaşa farklı bi tirilyon öneride yapabilirim kusura bakmayın
farklı önerilerin varsa yapabilirsin memnuniyet duyarım ve doğru bir karar verip almak için önerdiklerinizin hepsini arastıracağım

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,918
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
gokkurtefe
Hocam yanlış bilgilendirmeler ziyade ikimiz de bilgilenmek çalışıyoruz bilerek yanlış yazmış olamazsınız merak etmeyin rapor etmeyiz :D

aLoNeDarK33

80+ Bronze
Görmemiş olabilirsin dostum,bilgilendireyim dedim :).
eyvallah sağolasınız hocam bende geçen haftalarda bir yanlış anlaşılmadan dolayı uyarı yedim o yüzden yanlış bilgilendirme olmasın diyede uğraşıyorum ve ben hiç çevremdeki kullananlardan yada bi yerlerde arıza yaşayanı görmedim ondan önerdim yoksa başka bişeylerde önerebilirim , zaten piyasa tirilyonlarca ssd modeli kaynıyor

Hocam yanlış bilgilendirmeler ziyade ikimiz de bilgilenmek çalışıyoruz bilerek yanlış yazmış olamazsınız merak etmeyin rapor etmeyiz :D
yani hocam siz etmezsiniz ama bazı yaşının küçük olduğunu düşündüğüm kişiler gereksiz yere raporluyor ve onlardan ceza alıyoruz ondan olabildiğince tedbirli olmak lazım ve sırf ssd arızalı dendiğinden direk ceza alabilirim :( :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
İbrahim Kahriman
İlgilendiği Kategoriler
Oyun / Donanım-Yazılım / İnceleme / İndirimler
Instagram
kahrimanibrahim
Hocam popüler konularda vardı kronik sorunlu ssd ler ben oradan bakmıştım ama o yüzden yani ama patriot burst hiç kötüleyen de görmedim ama SanDisk plus kronik bundan eminim ve kronik olmasına rağmen bir bilgisayarcı bana SanDisk plus aldıracak allahtan forum diye bişey var yoksa kazığı yediydik bir kişinin ki kronik sorunluyum forumda
patriot burst incelemesi yapıyorum suanda ve yorumlar kullananların görüşleri vs. hep olumlu 1 tane polumsuz yoruma rastlamadım daha ... Bunuda listemin başına ekledim Peki sizce Patriot burst mu ? Yoksa Samsung 870 Evo mu ? Teşekkür ederim

muskA

80+ Silver
eyvallah sağolasınız hocam bende geçen haftalarda bir yanlış anlaşılmadan dolayı uyarı yedim o yüzden yanlış bilgilendirme olmasın diyede uğraşıyorum ve ben hiç çevremdeki kullananlardan yada bi yerlerde arıza yaşayanı görmedim ondan önerdim yoksa başka bişeylerde önerebilirim , zaten piyasa tirilyonlarca ssd modeli kaynıyor

yani hocam siz etmezsiniz ama bazı yaşının küçük olduğunu düşündüğüm kişiler gereksiz yere raporluyor ve onlardan ceza alıyoruz ondan olabildiğince tedbirli olmak lazım ve sırf ssd arızalı dendiğinden direk ceza alabilirim :( :D
Forumların genel amacı bu,bugün ben sana bilgi veririm yarın sen bana :).

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
hocam youtuberların kullanma sebebi dediğim gibi ucuz olması.işlemci ekran kartını koyduktan sonra zaten ssd psu kasa kalıyor geriye kısılacak.google a su 630 kronik sorun yazarsanız görebilirsiniz.

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,918
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
gokkurtefe
patriot burst incelemesi yapıyorum suanda ve yorumlar kullananların görüşleri vs. hep olumlu 1 tane polumsuz yoruma rastlamadım daha ... Bunuda listemin başına ekledim Peki sizce Patriot burst mu ? Yoksa Samsung 870 Evo mu ? Teşekkür ederim
Kalite olarak Samsung 870 tabii ki ama ben o para yı ona vereceğime m.2 ssd alırdım yani hem daha fazla okuma yazma değerlerine sahip oluyorlar

aLoNeDarK33

80+ Bronze
farklı önerilerin varsa yapabilirsin memnuniyet duyarım ve doğru bir karar verip almak için önerdiklerinizin hepsini arastıracağım
su630 dışında kingston a400 var sandisk in sdd ultra modeli var (plus modeline sakın bakmayın onun arızalı olduğuna eminim ama ultralarda hiç arıza olmadığı deniyor) bununla birlikte nekadar güvenilir bilemiyorum ama James Donkey jd480 ler var onlara bakabilirsiniz bununla birlikte hyperx fury 3d ler var ve toshiba kioxia exerialar var baya model var yani
a400 / sandisk ssd ultra / James Donkey jd480 / hyperx fury 3d / kioxia exeria / samsung 860 evo / wd green 480 / patriot burst 480 / apacer panther 480 (dahada önermiyim bukadarı araştırmanıza yeter bence :D )

hocam youtuberların kullanma sebebi dediğim gibi ucuz olması.işlemci ekran kartını koyduktan sonra zaten ssd psu kasa kalıyor geriye kısılacak.google a su 630 kronik sorun yazarsanız görebilirsiniz.
tamamdır bilgilendirme için sağolun hocam bende birdaha önermem (lütfen rapor etmeyin uyarı yada ceza almak istemiyorum :( )

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
evo 870 500tl ye bence gayet uygun. herhalde sisteminde nvme desteği yok.nvme olmadıktan sonra m2 satanın da hızı satayla aynı zaten.

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,918
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
gokkurtefe
evo 870 500tl ye bence gayet uygun. herhalde sisteminde nvme desteği yok.nvme olmadıktan sonra m2 satanın da hızı satayla aynı zaten.
Hayır m.2 ile nvme aynı şey oluyor ssd 2 ye ayılıyor ben olsam 870 alacağıma nvme alıp daha fazla okuma yazma değerlerine ulaşırdım zaten bütçe az yani o yüzden ssd yerine işlemciye ònem verilmesi daha iyi olur gibi

Değilmi hocam?

Top Bottom