Neler Yeni

SSD'deki kurulu işletim sistemi bilgisayarı kitler mi ?

_____

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
-
Uzun zamandır bilgisayarımdaki kitlenme sorunuyla uğraşıyorum ve artık son çözüm yolu format kaldı. (Ciddiyim)
Sistem kah cs go da haritaya girerken kah forumda fotoğraf açtığımda kah windows ekranında kah windows boot olurken kitlendiği oluyor ve kulaklıktan sağlı sollu pıtı pıtı diye bir ses geliyor. Sistemi gerekli tüm testlere tabi tuttum. Bu sorun genellikle kısadevrede oluyormuş ancak tüm her şeyi aynı anda teste tabi tuttum (sadece ekran kartını diğerleriyle aynı anda teste sokmadım ancak aynı sorun eski ekran kartımda da vardı, sorunun ekran kartından olma ihtimali milyonda bir yani). Sata kablosunu sata portlarını usb portlarını aux portlarını aklınıza gelicek tüm her şeyi test ettim hiçbirinde sorun yok. aida64 stress testi aynı anda işlemci ram vs stress testi yaparken ssd okuma yazma testi de yaptım ve sorun çıkmadı. Şimdi ise tek bir seçenek kaldı; evet güzel hoş okuma yazma hızında sorun çıkartmadı, ancak okuma yazma testi yaparken windows dosyaları üzerinden yapmıyor sonuç olarak. Yani aklıma gelen tek sorun windows dosyalarının bir şekilde bıozulmuş olması. Çünkü ben bu bilgisayarda gta 5 dirt rally gibi zorlu oyunları da oynadım ve onlarda hiç böyle bir sorunla karşılaştığımız hatırlamıyorum. İşlemci değişimi ve ram upgrade yaptım ve daha hiç format atmadım, belki de sorun bu yüzden oluşmuştur (yalnızca bir tahmin). Şuan bilgilerimi yedekleyip ssd ye format atacağım. Sorunum ortadan kalkacak diye düşünüyorum, çünkü cidden başka hiçbir çözüm yolu kalmadı. Sizin de fikrinizi almak istedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@crazyreign @MBZ| @kandes22 @keremcnsz24 @06ankaralı @DA-MD2 @Barış Yalçın @Arthur Morgan @Trieetz @RevDeisDou @ByEfe04 @Emirhandkee @Linux @İbrahim Özel @FightForHonor @Chapin @Bora Dere @Enes 3078 @Treyarch

Son düzenleme:

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Uzun zamandır bilgisayarımdaki kitlenme sorunuyla uğraşıyorum ve artık son çözüm yolu format kaldı. (Ciddiyim)
Sistem kah cs go da haritaya girerken kah forumda fotoğraf açtığımda kah windows ekranında kah windows boot olurken kitlendiği oluyor ve kulaklıktan sağlı sollu pıtı pıtı diye bir ses geliyor. Sistemi gerekli tüm testlere tabi tuttum. Bu sorun genellikle kısadevrede oluyormuş ancak tüm her şeyi aynı anda teste tabi tuttum (sadece ekran kartını diğerleriyle aynı anda teste sokmadım ancak aynı sorun eski ekran kartımda da vardı, sorunun ekran kartından olma ihtimali milyonda bir yani). Sata kablosunu sata portlarını usb portlarını aux portlarını aklınıza gelicek tüm her şeyi test ettim hiçbirinde sorun yok. aida64 stress testi aynı anda işlemci ram vs stress testi yaparken ssd okuma yazma testi de yaptım ve sorun çıkmadı. Şimdi ise tek bir seçenek kaldı; evet güzel hoş okuma yazma hızında sorun çıkartmadı, ancak okuma yazma testi yaparken windows dosyaları üzerinden yapmıyor sonuç olarak. Yani aklıma gelen tek sorun windows dosyalarının bir şekilde bıozulmuş olması. Çünkü ben bu bilgisayarda gta 5 dirt rally gibi zorlu oyunları da oynadım ve onlarda hiç böyle bir sorunla karşılaştığımız hatırlamıyorum. İşlemci değişimi ve ram upgrade yaptım ve daha hiç format atmadım, belki de sorun bu yüzden oluşmuştur (yalnızca bir tahmin). Şuan bilgilerimi yedekleyip ssd ye format atacağım. Sorunum ortadan kalkacak diye düşünüyorum, çünkü cidden başka hiçbir çözüm yolu kalmadı. Sizin de fikrinizi almak istedim.
Her şeyi yazmışsın, iyi güzel ama keşke sistemini yazsaydın da biz de görseydik. :D

_____

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
-
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her şeyi yazmışsın, iyi güzel ama keşke sistemini yazsaydın da biz de görseydik. :D
kusura bakmayın, yazayım:
asus p7h55m lx anakart
2x4gb ddr3 ram [birisi hi level 1600mhz diğeri kingston 1333 mhz, sistemde 1400 mhz oalrak kullanıyordum mavi ekran yedim bir kez ve şuan 1080 mhz de çalışıyorlar. (1saatlik aida64 testine tabi tuttum ve hiçbir sorun çıkmadı)]
x3440 3.52 ghz (m200 kule tipi soğutucu takılı tam yük altında farklı uygulamalarda yapılan uzunca tesler sonucu maksimum 75-76 derece)
gtx 650 ti boost
kingston a400 120gb ssd (%96 sağlık)
seagate 7.2 rpm 200gb sağlığı dikkatte olan hdd (hdd takılı değilken de aynı sorun var, denedim)
sharkoon shp650 650w 80+ psu
windows 10 home 64 bit kurulu.

bu arada overclock işlemi anakart voltaj vermeyi desteklemediği için otomatik voltaj'da .
aida64 1 saatlik test sonucu çektiği ortalama voltaj 1.197 maksimum 1.248 minimum 1.168

Bu arada hazır konuyu ilerletmişken detaylıca denediğim çözüm yollarından bahsedeyim;
Öncelikle kısadevre ihtimaline karşılık dış kasanın usb ve aux portlarının anakartla bağlantısını sağlayan kabloyu çıkarttım (zaten portların bir iki tanesi çalışmıyordu) ancak sorun devam etti
Hdd sorun yapıyordur diye hdd'yi çıkarttım yine sorun devam etti
Sdd'yi anakarta bağlayan sata kablosu sorun yapıyordur diye diğer sata kablosunu taktım sorun yine devam etti
Aynı anda cpu fpu cache ve ram stress testi yaparken şarkı açtım mikrofonla kayıt yaptım (jaklarda kısa devre olmadığını kesinleştirmek için) usb portlarına bağlı olan klavye ve mouseyi kullandım ssdye okuma yazma testi yaptım (%100 kullanılması için) lan portunu haliyle şarkı açarken kullandım ve 1 saatlik stress testi sonucunda hiçbir sorun çıkmadı.
Sona kalan seçenek ise windows dosyalarında bozukluk olması işte, bu nedenle yarın format atacağım.

Şuanda format atıyorum ancak konu hala güncel.

Son düzenleme:

_____

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
312
İsim
-
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şaka gibi, hala devam ediyor sorun. Cs:go'dan kaynaklı bir şey olduğunu düşünmeye başladım :|

Top Bottom