Neler Yeni

SSK babamdan nasil faydalanirim?

Basrii

80+ Bronze
Arkadaşlar 18 yaşını doldurdum ve şuan üniversite sınavına hazırlanıyorum haliyle herhangi bir işte çalışmıyorum. Devlet hastanesinde ekstra para ödememek için babamın sigortasından nasıl faydalanabilirim yazarsanız sevinirim..

TumHam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
mahmut
25 ine kadar babanın sigortasından yararlanabiliyorsun. bir şey yapman gerektiğini sanmıyorum

sncnalhn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Alihan Şencan
Bir işe girip sigorta girişin yapılmadığı sürece 25 e kadar gidiyor diye biliyorum ben de.

Basrii

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ben Aralık ayına kadar sigortalı çalışıyordum ama, o nasıl olacak peki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aralık ayından beri çalışmıyorum üniversite sınavına çalışıyorum benim şuandan sonra ssk ya ihtiyacım var.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,245
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
18 yaşından sonra okula gitmiyorsan kesiliyordu eskiden. Üniversite okurken de 25 yaşına kadar faydalanabilirsin. Yasalar değiştiyse bilmiyorum.

Basrii

80+ Bronze
Usta bende aynıyım 18 bitti üniversiteye hazırlanıyorum ama sigortadan faydalanıyormuyum faydalanmıyormuyum onu bilmiyorum
Hocam benim hem stajdan hemde geçen 5 ay boyunca sigortalı çalıştım. Aralık ayında işi bıraktım, şuan sigortalı değilim ne yapmam gerekiyor bunu bilmiyorum ama arkadaşlar durumu anlamadı sanırım..

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,538
İsim
.
Hocam benim hem stajdan hemde geçen 5 ay boyunca sigortalı çalıştım. Aralık ayında işi bıraktım, şuan sigortalı değilim ne yapmam gerekiyor bunu bilmiyorum ama arkadaşlar durumu anlamadı sanırım..
Onlarda bilmiyorki bilseler söylerler

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf duymayan
İş çıkışından itibaren kendi sigortandan 3 ay daha aktif şekilde yararlanabilirsiniz ondan sonra gelir testi yaptır hane içine düşen aylık gelir belirli bir ortalamanın altında ise faydalanabilirsiniz benim öyle olmuştu ama ben yararlanamadim

Top Bottom