Neler Yeni

Stajyer Öğrenci Maaşı

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Enes Büyülü
Twitter
enesbuyulu
Facebook
enes.buyulu.52
Diğer yazımı da oku
mevzuatta 30 gün veya 4 ay yapanı ayırmamışlsr yasal olarak vermek zorundalar sadece öğrenciler uğraşmadıkları için işyeri sahipleri maaş vermeyip kandırıyor

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Yunus
Seve seve verecekler et cimere şikayet uğraşsınlar

ustta18

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ahmet Saylan
2018'de lisede staj yaparken bilgisayar mühendisliği okuyan bir abide staj yapacaktı aynı firmada 1 ay ücretsiz yapmıştı bu üniversitelerin 1 ay staj muhabbetine çoğu firma para vermiyor çünkü 1 ayda çalıştıracağı stajere bir şey katma verim alma imkanı yok. Eğer devlet staj yaptığın firmaya para yatıracaksa bile o mevzu aylar sürüyor eline geçen para Allah bilir kaç ay sonra yatar. Umarım paranı alabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Enes Büyülü
Twitter
enesbuyulu
Facebook
enes.buyulu.52
2018'de lisede staj yaparken bilgisayar mühendisliği okuyan bir abide staj yapacaktı aynı firmada 1 ay ücretsiz yapmıştı bu üniversitelerin 1 ay staj muhabbetine çoğu firma para vermiyor çünkü 1 ayda çalıştıracağı stajere bir şey katma verim alma imkanı yok. Eğer devlet staj yaptığın firmaya para yatıracaksa bile o mevzu aylar sürüyor eline geçen para Allah bilir kaç ay sonra yatar. Umarım paranı alabilirsin.
uğraşıcam bakalım

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
567
İsim
Ahmet Hakan
Staj başvuru evraklarını doldururken bunu doldurdun mu? Eğer doldurmadıysan yasal bir hakkın olduğunu sanmıyorum. Seni o staja almalarını sağlayan kişi ücret almayacağını beyan etmiş.

1722851361532.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Enes Büyülü
Twitter
enesbuyulu
Facebook
enes.buyulu.52
Staj başvuru evraklarını doldururken bunu doldurdun mu? Eğer doldurmadıysan yasal bir hakkın olduğunu sanmıyorum. Seni o staja almalarını sağlayan kişi ücret almayacağını beyan etmiş.

Alıntıyı görüntüle
bana hiçbir şey imzalatmadılar ben imzalattım o da okulun istediği staj başvuru formu. Beyan etmediler bana geçen gün ben sordum da öğrendim.

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
567
İsim
Ahmet Hakan
bana hiçbir şey imzalatmadılar ben imzalattım o da okulun istediği staj başvuru formu. Beyan etmediler bana geçen gün ben sordum da öğrendim.
Okula vereceğin başvuru evraklarında para alacaksan bunu doldurmuş olman gerekiyordu. Doldurmadıysan yasal olarak ücretli staj yapıyor görünmediğini tahmin ediyorum.

İçerik:
1722851992096.png

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
266
İsim
Alihan YILMAZ
gayet ayak işi yapıyorum kardeşim benim. Öğrendiğim herhangi bir şey olsa zaten diretmem bu kadar para mevzusunda. Bana iş öğretiyor meslek öğretiyor derim çekilirim kenara uslu uslu günümün dolmasını beklerim. Ama adam yıllar önce yaptığı temizliği sırf stajyer var halleder diye bana yaptırırsa, yıllardır düzenlemediği 24 kutu yedek parçaların hepsini tek tek bana indirtip düzenletirse beni burda hamal gibi çalıştırırsa kusura bakma hakkımı aramak en doğal hakkım benim.
Hep öyle olur. Kimse bir stajyere sorumluluk vermez. İş ortamına alışmış oluyorsun. Yeni işe başlayanlara da aynısı yapılır. Hatta ilk Ay deneme ayı olarak geçer ve ona da maaş ödemezler. Sigortayı da o ilk Ay sonrasında başlatırlar. (Sigortaya kendin gidip kayıt olmalısın.)

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Enes Büyülü
Twitter
enesbuyulu
Facebook
enes.buyulu.52
Okula vereceğin başvuru evraklarında para alacaksan bunu doldurmuş olman gerekiyordu. Doldurmadıysan yasal olarak ücretli staj yapıyor görünmediğini tahmin ediyorum.

İçerik:
Alıntıyı görüntüle
bu staj başvuru formu bunu işyeri değil okul veriyor ve bunu ben doldurdum ben işyerinden bana herhangi bir belge sözleşme imzalatılmadığını söylemek istemiştim yoksa bu belgeyi doldurdum ben.

Moonlighter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
656
İsim
Ahmet
"Teknoloji fakültesi" mühendislik 3. staj, yani dönem stajı yaptık dan sonra devlet fakulteye ödenek gönderir fakulte de öğrencinin banka hesabına yatırır. geri kalan 1. ve 2. stajında herhangi bir para yatırılmaz para alanlar şirketin insiyaftifine kalır. Devlet bilidğim kadarı ile sadece lise stajyerleri için devlet şirketin hesabına (çıraklık ve enüstri okuyanlar) yatırır bunu da şirket öğrenciye verir. Lakin bazı üniversite stajyerlerinin para aldığını duydum bunun aslını bilmem.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,229
Üyeler
157,498
Son üye
dokimen
Top Bottom