Neler Yeni

📡 Starlink depozito ödememi yaptım ve ayırttım. (9 $)

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Baran Kut
onlar yazar. turkcell'de bizim drone'larımız var çekmezse afet bölgesine drone yollayacağız diye reklam yapıyordu noldu ? :D drone'lar yalan oldu. demem o ki bu tarz pr çalışmalarına gelmeyin. yüklü bir yağmur bulutu gps sinyallerini bozar. şimşekler yıldırımlar onu geçtim kötü hava kalitesi sis pus bile bozar. çeker mi evet çeker. ping yer misin evet yersin. pürüssüz bir bağlantı alır mısın ? hayır.

bugün askeri gps kullanan direkt uydu ile haberleşen bilgisayarlar var. taktik birimleri kullanır. onda bile sorunlar yaşanıyor.
Hocam hepsi reklam boyaması olsa bile ben olsam bizim kıytırık Turkcell yerine Starlink'e daha çok inanırım bu konuda :kekw:

GirayHan

80+ Gold
300 mps hız alınması durumunda en fazla ne kadar düşebilir ki tahminen, bu beni pek üzmez doğrusu.
hız alırsın ona bişey demiyorum fakat gecikme olacak. belki 100 ms belki 200 dediğim gibi hava durumuna uydunun pozisyonuna göre değişir.
Hocam hepsi reklam boyaması olsa bile ben olsam bizim kıytırık Turkcell yerine Starlink'e daha çok inanırım bu konuda :kekw:
turkcell'den tabii ki iyi kendine ait uyduları var sonuçta. ama bi göz hava durumunda bi gözde gökyüzünde olabilir. :D

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Baran Kut

GirayHan

80+ Gold
O illa olacak hocam zaten bu teknolojilerin daha oturmasına çok zaman var.
aynen, zaten eleman uydu fırlatmaya devam ediyor kesmeden.

fakat mükemmel harika diye bir algı yaratılmaya da çalışılıyor. bunu yememek lazım diyorum aslında :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,389
İsim
Burak Karadağ
aynen, zaten eleman uydu fırlatmaya devam ediyor kesmeden.

fakat mükemmel harika diye bir algı yaratılmaya da çalışılıyor. bunu yememek lazım diyorum aslında :D
En son Falcon-9 uydusu fırlatılmıştı dün başarısız olmuş ve infilak etmiş.

GirayHan

80+ Gold
En son Falcon-9 uydusu fırlatılmıştı dün başarısız olmuş ve infilak etmiş.
2 patlatıyor 5 başarılı oluyor elon musk'ta para bitmez. başarılı bi girişimci. fakat dahi değil. ekibi iyi. :D

Bi lafı var buna soranlara neden universiteye gitmediniz diye elon da diyor benim yerime okuyanları işe aldığım için :D

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,389
İsim
Enes kaya
TR icin çok pahalı bir uygulama, şirketler dışında alacak çok çok az olur. Şöyle kıyasta yapilabilir İstanbul ankara vs gibi büyük şehirlerin altyapiları zaten 100mbps civarı. 100 mbps ye 400-500₺ veren biri 1000mbps icin aylik 100$ basta 600$ kimse vermez. Anca şirketler alır ve diğer altyapisi kötü olan şehirlerde mecbur kalanlar olur altyapi 6-10mpbs olan yerler bile var burada yaşayanlar düşünebilir ama zaten genelde bu tarz yerlerde oturan vatandaslarin ekonomisi de aylik 100$ kurulum icinde 600$ verecek düzeyde değil. Fiyatlar tahmini evet ama %50 indirim gerekiyor daha gelmeden :)

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,631
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Depozito ücreti sanki önceden bu kadar uygun değildi ve şuan 9 $ (298 ₺) gayet iyi fiyat ve ben formu doldurup ödemeyi kartla yapıp ayırttım, geriye sadece beklemek kalıyor.
Normalde bu 2024 yılı içerisinde hizmet sağlamaya başlayacaktı fakat Türkiye Hükümeti nezdinde hep pürüz çıkarılıyor ve maalesef 2025'e ertelendi, 1 yıl sabredeceğiz artık.
Bulunduğum yere yeni taşındık ve maalesef altyapı yok (sit alanı) altyapı için dilekçe ve yazı yazmadığım mecra kalmadı üstelik Türk Telekom CEO'su Ümit Önal'la dahi Linkedin üzerinden mesajlaştım aynı gün Türk Telekom aradı beni görüştüm ama nafile, hiç bir halt olmadı. Superbox, Magnet, Uydunet vs tarzı hizmet sağlayıcılarda mağduriyet çok fazla ve internet hızı rezaletten öte. Hele ki online oyun oynayan birisi olarak asla aklımdan geçirmem bile. StarLink kaç para olursa olsun maksimum 3.000 ₺ ödemeyi göze alıyorum ve Türkiye için özel fiyatlandırma illa ki olacaktır. Vereceğim parayı sonuna kadar hakedecektir. Parayı yatırdıktan sonra parola oluşturma maili geldi
Eğer sizlerde benim gibi bir durumdaysanız ve durumunuz bunu her ay ödeyecek seviyedeyse bence sizde depozit yatırın ve Starlinkinizi ayırtın, önden yer alın bence. Ben ayırttım.
Sizin Starlink hakkındaki düşünceleriniz neler? Ve sizce Türkiye'de iyi reva görürmü?

Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle
Aynı durumdan ben de müzdaribim. Magnet de vermiyorlar idare ederim de komşudan süperboxunun şifresini istedim o da çok uzak olduğu için bazen çekiyor bazen çekmiyor. Waaynet varmış da onda da çok fazla şikayet görüyorum. Starlink de çok pahalı olabilir :(

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Orta gelirli ve üst gelirli insanlara hitap ediyor zaten. Zamanla kullanıcı oranı artar. 500k arasında 1m olsa yeterli olur onlar için diye düşünüyorum.
Orta gelir diye bir şey kalmadı maalesef, sadece zengin ve fakir kesim mevcut, ülkede.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
947,038
Üyeler
149,133
Son üye
mandarta