Neler Yeni

Statik elektrik Nedir,neden olur ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Burak Demir
12 Haziranda Bilgisayarı kapattığımda bi süre sonra geri açmak icin tıkladıgımda fanlar dönüp sonrasında kapanıyordu bilgisayar bi arkadaşım statik elektrik oldugunu söyledi ve bana bios pilini cıkarttırdı sonra geri taktırdı duzeldi 1 hafta gayet normaldi fakat şimdi dün ve bugun surekli her kapattığımda oluyor yani cok sık olmaya basladı Statik elektrik neden olabilir ve çözümü nasıl olur yardım edebilir misiniz
psu kapatıp tuşa uzun süre basmak gibi şeyleri denedim fakat olmadı sadece bios pilini çıkarıp 10-15 dk bekleyince düzeliyor

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,740
İsim
uwu
@Emmree hocam sizde hazır yazı varmı bir kopyala yapıştır yapsanız 😅

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
986
İsim
Yunus Şahin
PSU'da veya kablolarında sıkıntı olabilir.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Bios pilin ölmüştür. Her şeyin bir ömrü var.

TahinPekmez

80+ Silver
psu sikintili gibi. akim onleyici priz de kullan.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Statik elektrik kendiliğinden oluşmaz. Sürtünme buna sebep olur. O da biz insanlarda oluyor. Bilgisayar statik elektrik üretmez.

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,415
İsim
Kadir
Eski kasamda statikten farklı bir problem yaşamıştım statik elektrik değilde farklı bir adı var kasayı kapat 1-2 dakika bekle basma tuşuna 1 dakika bas (kablosunu çek açılmasın kablosu çekik şekilde) bios sıfırla pili değiştir bu şekilde çözmüştüm

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Burak Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eski kasamda statikten farklı bir problem yaşamıştım statik elektrik değilde farklı bir adı var kasayı kapat 1-2 dakika bekle basma tuşuna 1 dakika bas (kablosunu çek açılmasın kablosu çekik şekilde) bios sıfırla pili değiştir bu şekilde çözmüştüm
dun bios pili değiştirdim fakat bu sabah az once yine aynı sorunu yaptı psu kapatıp açma kapama tuşuna uzun süre bastım bip etti böyle ve şuan hiç açılmıyor..

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,415
İsim
Kadir
dun bios pili değiştirdim fakat bu sabah az once yine aynı sorunu yaptı psu kapatıp açma kapama tuşuna uzun süre bastım bip etti böyle ve şuan hiç açılmıyor..
psu bozulmuş gibi garantisi varsa kasanı garanti ye göndermeni tavsiye ederim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,364
İsim
Emre Zengin
12 Haziranda Bilgisayarı kapattığımda bi süre sonra geri açmak icin tıkladıgımda fanlar dönüp sonrasında kapanıyordu bilgisayar bi arkadaşım statik elektrik oldugunu söyledi ve bana bios pilini cıkarttırdı sonra geri taktırdı duzeldi 1 hafta gayet normaldi fakat şimdi dün ve bugun surekli her kapattığımda oluyor yani cok sık olmaya basladı Statik elektrik neden olabilir ve çözümü nasıl olur yardım edebilir misiniz
psu kapatıp tuşa uzun süre basmak gibi şeyleri denedim fakat olmadı sadece bios pilini çıkarıp 10-15 dk bekleyince düzeliyor
Prizin topraklı mı hocam?

Top Bottom