Neler Yeni

Steam Deck Hakkında...

Kural 18: Eski Konuları Yükseltmek
Seviyeli tartışmak istiyorsan öncelikle seviyen olacak cümlelerine "fazlaca komik" "saçmalık" gibi başlarsın amacının ne olduğu ortaya çıkar sen tartışmak mı istiyorsun yoksa sözlerini dikta etmek mi istiyorsun?

1- PS5'den daha fazla bir fiyatı olan bir konsol için Valve her oyunu oynayacaksınız diyorsa ben bir editör olarak kişisel dürtülerimi kenara bırakıp Cyberpunk 2077 RDR2 gibi oyunların da sonucunu isterim senin kişisel zevkelerine göre değerlendirme yapmıyoruz.

2- Videoda CPU ve GPU upgradeinden bahsedilmedi güzel atmışsın ama tutmamış kaldı ki orada bahsedilen şey PC'lerin Windows Games karşısındaki durumu hani bu da Windows oyunlarını çalıştıracak ya umarım anlarsın :)

3- 720P ekran olayınız ise tam bir komedi farkında mısınız bu konsol Windows oyunlarını oynatacak yani istersen çözünürlüğü istediğin gibi düşür karşında Nintendo Switch yok. Telefonlardaki 5" ekranda neden 1080P çözünürlük var da 2K çözünürlük yok kavgası olan dünyamızda insanların çözünürlüğünün değiştirildiği bir konsol için yaklaşımları içler acısı

4- Saçma olaylardan Para İsrafı demeye çalışılmış şeyler hadi çıkart satın al dediğimizde "buna para mı verilir" diyeceğin türden, sen kişisel dürtülerine göre ürünü değerlendirirsin ben ise editör olduğum için herkes açısından değerlendiririm.

Peki neymiş bu saçma olanlar?
1- AMD ile işbirliği olmasına rağmen 512GB versiyonun 650 USD olması
2- Çözünürlüğünün değiştirildiği bir platformda 720P ekrana sahip olması
3- 30 CM genişliğe ve 669 GR ağırlığa sahip olması
4- O kadar verimsiz ki 30CM'lik kasada hardcore oyun deneyimin de 1.5 - 2 saat oyun oynatması
5- Steam OS işletim sistemine sahip olması ama platforma ait hiçbir özel oyunun duyurulmaması
6- Valve'in 30FPS bizim için kabul edilir demesi
7- Her windows oyununu oynarsınız denilip güya bağımsız editörlerin Cyberpunk gibi RDR2 gibi COLD War gibi oyunları test etmemesi
8- Wİndows Games oyunlarının günümüz sistemleri için bile süprizler yaparken bir kasa içine sıkışmış Windows oyunları oynatacak donanım için gelecek tam bir PİYANGODUR.

ve bir şeyin rakibi yok veya daha iyisi yok diye o en iyisi o olmuyor Konsol fikir olarak güzel olsa da Windows Games için platformuna hiçbir garanti sunmamasıyla benim için tam bir BALONDUR.

529 USD'yi az bulanlar için dip not Amazon'da i5 10300H ve GTX 1650 ekran kartlı laptoplar 500 USD'ye bulunabiliyor.
he

Top Bottom