Neler Yeni

Steam Forza 4 Yüksek Ram Kullanıp Açılmama Sorunu

Lahana

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
yasin çap
Arkadaşlar yakın tarihte DDR 5 sisteme geçtim. Bileşenler 7950X3D işlemci, 4070 Ekran kartı, Gskill 32 gb 6000mhz cl30 ram, Msi b650 tomahawk wifi Anakart.

Önceden bir problem yoktu ama işlemci anakart rami yeniledim ve Forza 4 artık açılmıyor, Rami sonuna kadar (giderek artarak %100) olunca oyun giriş ekranı ve steam kapanıyor.

Aygıt yöneticisinde ekran kartını devre dışı bıraktım. İşlemcinin grafik birimi ile oyuna girdi ama ne yaptıysam 4070 ile giremedim.

Oyunu 2 kere silip yükledim, anakartta işlemci grafik birimini kapamayı denedim. (Başarılı olamamış olabilirim).
Ekran kartı experiencede güncel.

Sebebi ne olabilir. Ddr4 sistemde çalışıyordu aynı ekran kartı ile ?

Son düzenleme:

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Ali Burak
Arkadaşlar yakın tarihte DDR 5 sisteme geçtim. Bileşenler 7950X3D işlemci, 4070 Ekran kartı, Gskill 32 gb 6000mhz cl30 ram, Msi b650 tomahawk wifi Anakart.

Önceden bir problem yoktu ama işlemci anakart rami yeniledim ve Forza 4 artık açılmıyor, Rami sonuna kadar (giderek artarak %100) olunca oyun giriş ekranı ve steam kapanıyor.

Aygıt yöneticisinde ekran kartını devre dışı bıraktım. İşlemcinin grafik birimi ile oyuna girdi ama ne yaptıysam 4070 ile giremedim.

Oyunu 2 kere silip yükledim, anakartta işlemci grafik birimini kapamayı denedim. (Başarılı olamamış olabilirim).
Ekran kartı experiencede güncel.

Sebebi ne olabilir. Ddr4 sistemde çalışıyordu aynı ekran kartı ile ?
Windowsu sıfırdan kurdun mu?

Lahana

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
yasin çap
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windowsu sıfırdan kurdun mu?
Assetto corsa oyunu var oynadıysan bilirsin, modlar arabalar mapler ayarlar grafik paketleri gidecek diye windows sıfırlamadım. Diğer oyunlarda sorun yaşamıyorum sadece forza sıkıntılı tuhaf

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Ali Burak
Assetto corsa oyunu var oynadıysan bilirsin, modlar arabalar mapler ayarlar grafik paketleri gidecek diye windows sıfırlamadım. Diğer oyunlarda sorun yaşamıyorum sadece forza sıkıntılı tuhaf
Forza hep öyle, assetto da 4000 saatim var :)
Daha önce başıma gelmişti, o yüzden sordum sıfırdan windows kurdun mu diye

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Ali Burak

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Ali Burak
Yeni windows yükleyerek mi çözdün, başka yolu yok mu 🥺
Yeni windostan başkası paklamaz gibi ama, ddu ile ekran kartı sürücüsünü silip tekrar kurmayı deneyebilirsin.

Lahana

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
yasin çap
Windows formatladım ve biostan dahili grafik birimini kapattım şuan sorun yaşamıyorum. Donanım değişikliliğinden kaynaklı sürücü çakışması olabilir sorun, başınıza gelir ise çözüm format 👍

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,543
Üyeler
153,249
Son üye
testere
Top Bottom