Neler Yeni

Steam Hesabım Dolandırıcılıktan Kısıtlandı

Ryane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Kaan Enes Kaytaz
Geçen sene temmuz ayında bir tane discord kanalında adamın biri bilgisayarımıza anydesk diye bir program ile bağlanıp bilgisayaramı kontrol ediyodu ve kendi youtube kanalına katıl satın alıyodu 250 tl ödüyodu katıla. Kara geçiyordu bunu yaparak sanırım . Neyse bunun karşılığında da steam hesabımıza giriyor kart bilgilerini yazarak 10 TL steam cüzdan kodu alıyor ve aynı kartı çok fazla hesaba girdiği için steam bunu dolandırıcılık olarak algılıyor parayı kartına iade ediyor adamın. Ve steam bizim hesabımızı kısıtlıyor tabi bu 2 hafta sonra falan oluyor kimse hesabının kısıtlanacağını bilmiyor .Neyse ben 3 kere falan steam desteğe yazdım ama benden kartın son 4 hanesini kart sahibinin adını falan soruyorlar bende sadece kartın son 2 hanesi gözüküyor onun dışında bir bilgimde yok hesabım 1 yıldır kısıtlı hiçbir şey alamıyorum satamıyorum yardım ederseniz sevinirim belki kartın son 4 hanesi bulmayı bilen biri vardır.

Ekler

• resim_2022-10-24_143948639.png
    resim_2022-10-24_143948639.png
    41.3 KB · Hit: 76

Megan

80+ Silver
Geçen sene temmuz ayında bir tane discord kanalında adamın biri bilgisayarımıza anydesk diye bir program ile bağlanıp bilgisayaramı kontrol ediyodu ve kendi youtube kanalına katıl satın alıyodu 250 TL ödüyodu katıla. Kara geçiyordu bunu yaparak sanırım . Neyse bunun karşılığında da steam hesabımıza giriyor kart bilgilerini yazarak 10 TL steam cüzdan kodu alıyor ve aynı kartı çok fazla hesaba girdiği için steam bunu dolandırıcılık olarak algılıyor parayı kartına iade ediyor adamın. Ve steam bizim hesabımızı kısıtlıyor tabi bu 2 hafta sonra falan oluyor kimse hesabının kısıtlanacağını bilmiyor .Neyse ben 3 kere falan steam desteğe yazdım ama benden kartın son 4 hanesini kart sahibinin adını falan soruyorlar bende sadece kartın son 2 hanesi gözüküyor onun dışında bir bilgimde yok hesabım 1 yıldır kısıtlı hiçbir şey alamıyorum satamıyorum yardım ederseniz sevinirim belki kartın son 4 hanesi bulmayı bilen biri vardır.
Bunu gabe'ye anlatsan yine düzelmez umudunu kes. Bidaha da 10tl için böyle şeyler yapmazsın artık

Bahadır07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
332
İsim
Bahadır07
Geçen sene temmuz ayında bir tane discord kanalında adamın biri bilgisayarımıza anydesk diye bir program ile bağlanıp bilgisayaramı kontrol ediyodu ve kendi youtube kanalına katıl satın alıyodu 250 TL ödüyodu katıla. Kara geçiyordu bunu yaparak sanırım . Neyse bunun karşılığında da steam hesabımıza giriyor kart bilgilerini yazarak 10 TL steam cüzdan kodu alıyor ve aynı kartı çok fazla hesaba girdiği için steam bunu dolandırıcılık olarak algılıyor parayı kartına iade ediyor adamın. Ve steam bizim hesabımızı kısıtlıyor tabi bu 2 hafta sonra falan oluyor kimse hesabının kısıtlanacağını bilmiyor .Neyse ben 3 kere falan steam desteğe yazdım ama benden kartın son 4 hanesini kart sahibinin adını falan soruyorlar bende sadece kartın son 2 hanesi gözüküyor onun dışında bir bilgimde yok hesabım 1 yıldır kısıtlı hiçbir şey alamıyorum satamıyorum yardım ederseniz sevinirim belki kartın son 4 hanesi bulmayı bilen biri vardır.
Böyle bir şey yaptırmadan önce bir düşünseydin sorgulasaydın ama iş işten geçmiş artık geçmiş olsun

Gabenin yaveri

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
435
İsim
emre
10 TL için değmeyecek risk düzeleceğini sanmıyorum geçmiş olsun

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1