Neler Yeni

Yardım SteelSeries Rival 600/650

thearkas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Davut
Merhabalar, bir sorunum var uzun bir yazı olacak kusura bakmayın. Steelseries Rival 600 ve 650 farelerim var. Yaklaşık 7-8 aydır Rival 650 farem temassızlık yapmaya başladı. Öyle gözle görülür derecede değil fakat fareyi kullanırken gerçekten hareketleri tam algılayamadığını farkettim. Aynı hareketi, aynı hızda ve aynı mesafede yapmama rağmen fare ilk başta ekranda katettiği mesafeyi almıyor. Mesela aynı hareketi hiç durmadan 2 defa yapıyorum. İlk hareketimde mouse düzgün algılıyor ve 50cm çizgi çiziyorum, mouseyi ikinci denememde aynı hareketi yapmama rağmen 40cmlik çizgi çiziyorum bu bu şekilde azalarak devam ediyor. Fareyi durmadan her hareket ettirdiğimde farenin kabiliyetini daha çok kaybediyorum Fareleri kablosuz modda kullanırken hiçbir sorun yaşamıyordum. Rival 650 model fareyi servise gönderdim ve ürünün değişimi sağlandı fakat servis raporu dahil hiçbir bilgilendirme yapılmadı. Sorunun ne olduğunu öğrenmeye çalışsamda servis hiçbir şekilde bilgi vermedi. Yeni gelen ürünüde denediğimde aynı sorunu yaşadım. Bir süre sonra bilgisayarda bir kaç güncellemeye denk geldim. Ne güncellediğimi veya ne yaptığımı hiçbir şekilde hatırlamıyorum fakat farelerim o günden sonra tam performansta çalışmaya başladı. Sorunlarım çözülmüştü fakat 3-4 gün önce bilgisayarımı formatlamak zorunda kaldım ve şu an aynı sorunu daha beter şekilde yaşıyorum. Rival 600/650 model farelerimi doğru düzgün kullanamıyorum. Daha önce bu sorunu yaşayan kimse oldu mu? Neler yapabilirim? Steelseries GG uygulamasını kullanıyorum. Bilgisayarımın tüm sürücülerini güncel tutuyorum.
Sistem özelliklerim aşağıda, anakartımda bir sorun varmış gibi hissediyorum çünkü bu denli OC’ye yatkın bir kartta fazla OC seçeneğim olmadı CPU’yu 4.2ghz OC yaptım 1.25v bu değerden başka hiçbir değeri kabul etmedi. Anakartımdaki sorun böyle bir şeye neden olabilir mi?

CPU: Ryzen 5 3600
GPU: Zotac GTX 1080Ti AMP Extreme Edition
RAM: ADATA 32GB 3200Mhz (4x8)
PSU: Sharkoon 650W
MB: ASUS TUF B450 Pro Gaming Anakart
Monitor: Dell S2422HG 23.6” 165hz 1ms
Mousepad: Steelseries QcK Edge (Orijinal)

Top Bottom