Neler Yeni

Stok sorunu - Abdullah abinin dediği gibi silikon gerçekten tükendi mi?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,475
İsim
Hakan
Silikonla ile Sİlisyum aynı şey değil dil azizliği var. Silikon saf elemnt değil silisyumun bileşeği gibi.

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Okan kaygısız
Dünyanın en büyük çip üreticisi tayvanda ve tayvan son zamanlarda kuraklık yaşıyor bu ne demek şimdi?Çip üretiminde bizim kullandığımız suyun 1000 katı arıtılmış su kullanılıyor ve tayvan da kuraklık olduğu için uzun bi dönem çip üreten firma başka şehirlerden hatta ülkeler den su tedariği yaptı ama bu gene de çip üretiminin yavaşlamasına çare olmadı sonrasında ise çip krizi durma noktasına kadar geldi neredeyse.Sadece grafik işlemcisi değil.Arabalar,telefonlar için de çip üretimi yapıyor o firma.
Silikon filan hikaye arkadaşlar

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Video zaman ayarlı "kaynakları tükettik, hammaddeler tükendi" demişsiniz. Buradaki hammadde de silikon oluyor herhalde. Hammaddenin gerçekten tükenmediğini biz de biliyoruz ama bilgilendirme için direkt olarak bu videoları izleyen çok kişi var ve gerçekten hammaddenin bittiğini anlayan olabilir. Ondan dedim. Ben buraya "Evet" yazsam "Hayır" anlaşılmaz bence.
Dostum soru sordun cevap verdik madem alacağın cevaba zıt bir şey yazıyorsun neden soru sordun? oradaki madde de silikon olmuyor zaten o silikon da değil, sondaki tükendi bitti lafı olaya vurgu olayın bütünlüğüne bakacaksın tükense bitse ekran kartıda bitmiş olur ekran kartı da tek başına gpudan ibaret değil en basit örnekle yaşanan kaynak sıkıntıları ve işlem maliyetleri nedeni ile ekran kartı soğutmasında kullanılan bakır ve alüminyum un fiyatı kaçtı kaç oldu haberin var mı? bu en basit örnekti.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,804
Üyeler
152,333
Son üye
asdfgik
Top Bottom