Neler Yeni

Çözüldü✓ Stres testinde kapanmayan bilgisayar oyundayken kapanıyor

Madren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Eren D.
Sistem yeni, ekran kartının sürücüsü güncel ama sorun çözülmüyor bazı oyunlarda oldu bu olay. Tam oyunun ekran kartını yoran yeri geldiğinde mesela r6da bomba patlarken rocket league'de gol patlaması efektine baktığım zaman oyun çat diye donuyor ve kapanıyor bunun bir çözümü var mı

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
Sistemin nedir?

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,113
İsim
Emre
AMD Ekran kartı büyük ihtimal.O sorunu bende çözemedim iade ettim.RX580 vardı bende.

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
Tamam sistemini buldum.
Radeon ayarlarına gir:
Oyun > Tüm grafikler ve hepsini böyle yap:
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Böyle yapıp bir dene olmazsa ve 20.7.1 sürümü kullanıyorsan 20.2.2 gibi WHQL Sertfikası almış driverlarda dene.
Olmazsa Freesync aç açıksa kapat.
Olmazsa V-Sync açıp dene.
Monitörün 144hz ise:
Windows görüntü ayarları > Gelişmiş görüntü ayarlarına gir ve Yenileme hızı (Hz): 75hz falansa en yükseğe çek.
Denetim masası > Donanım ve Ses > Güç seçenekleri > Yüksek performans seçili değilse onu seç.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,233
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Stress testleri gündelik kullanım senaryosunu sunmuyor maalesef

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır
AMD ekran kartlı sistemin dimi?
Öyleyse bence iade etmen şansın varsa kullanıp NVİDİA ya geç.

weiwuer

80+ Bronze
Amd’nin sorunu iste. Git nvidia al rahat et. Fanboylar da her durumda savunuyor bunu deliriyorum. Bi oyun oynayacaksin 50 tane ayar ustune ayar yapacaksin. O da calisirsa yani bu ayarlarin da garantisi yok.
Sonra da parali elemanlar “tik sin yisiyirsin diyi mirkiyi kitilimi” diyo. Koyucan kafayi hepsine

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
Amd’nin sorunu iste. Git nvidia al rahat et. Fanboylar da her durumda savunuyor bunu deliriyorum. Bi oyun oynayacaksin 50 tane ayar ustune ayar yapacaksin. O da calisirsa yani bu ayarlarin da garantisi yok.
Sonra da parali elemanlar “tik sin yisiyirsin diyi mirkiyi kitilimi” diyo. Koyucan kafayi hepsine
Aynen.
Sen yaşadın diye ben neden yaşamıyorum?
Hater.

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır
Aynen.
Sen yaşadın diye ben neden yaşamıyorum?
Hater.
Dostum şuan adamın dediği şeyin ta kendisini yapıyorsun, sen sorun yaşamıyorsun diye herkes sorun yaşamıyormu sanıyorsun ya? tonlarca insan var sorun yaşayan. Biri çözülüyor adam sonra bir sorun daha yaşıyor, amd den sorun yaşamaktan bezmiş çok insan gördüm, adam lanet gelsin artık kesinlikle NVİDİA alıcam diye isyan ediyor mesela :D Aslında bu teknolojide neredeyse herşeyde var, fiyatı ucuz olan pahalı olan kadar malesef kaliteli olmuyor. Kısa bir örnek vereyim Xiaomi note 8 kullandığım telefon, arkadaşımda da iphone 7 PLUS var redmi note 8 daha yeni çıktı ve gelen bazı güncellemeler sorun yaşatıyor kullanıcılara ama 7 PLUS ın üstüne kaç tane telefon çıktı hala stabil sorunsuz bir cihaz. Umarım anlamışsındır.

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
Dostum şuan adamın dediği şeyin ta kendisini yapıyorsun, sen sorun yaşamıyorsun diye herkes sorun yaşamıyormu sanıyorsun ya? tonlarca insan var sorun yaşayan. Biri çözülüyor adam sonra bir sorun daha yaşıyor, amd den sorun yaşamaktan bezmiş çok insan gördüm, adam lanet gelsin artık kesinlikle NVİDİA alıcam diye isyan ediyor mesela :D Aslında bu teknolojide neredeyse herşeyde var, fiyatı ucuz olan pahalı olan kadar malesef kaliteli olmuyor. Kısa bir örnek vereyim Xiaomi note 8 kullandığım telefon, arkadaşımda da iphone 7 PLUS var redmi note 8 daha yeni çıktı ve gelen bazı güncellemeler sorun yaşatıyor kullanıcılara ama 7 PLUS ın üstüne kaç tane telefon çıktı hala stabil sorunsuz bir cihaz. Umarım anlamışsındır.
Çıldıracağım ya.
Dostum üşenmiyor musunuz ya?
Ya kardeşim adam sana AMD nasıl şöyle böyle demiyor ki?
Konu ile alakasız saçma sapan şeyler hakkında konuşuyorsunuz.
Bir kere de yardım etseniz?
Nvidia'da sorun yaşayan olunca sesiniz çıkmıyor?
Yeter be.
Adam size AMD şöyle böyle demiyor.
Nasıl çözerim diyor?

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır
Çıldıracağım ya.
Dostum üşenmiyor musunuz ya?
Ya kardeşim adam sana AMD nasıl şöyle böyle demiyor ki?
Konu ile alakasız saçma sapan şeyler hakkında konuşuyorsunuz.
Bir kere de yardım etseniz?
Nvidia'da sorun yaşayan olunca sesiniz çıkmıyor?
Yeter be.
Adam size AMD şöyle böyle demiyor.
Nasıl çözerim diyor?
Sen bana NVİDİA dan sorun yaşayan 100 kişi göster ben sana eminim ki 1500 2000 kişi gösteririm AMD den sorun yaşayan.
Benim sana dediğim şey AMD yi savunma artık.

Madren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Eren D.
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim sanırım iade edip 1660 superle veya 2060la değiştireceğim. Hazır sistem aldıktan sonra yapmam gereken bir şey var mı acaba ben mi eksik yaptım bios update falan pek bir bilgim yok sadece ekran kartını takıp sürücüyü güncelleyip oynadım ve böyle oluyor. Fan ayarlarını biraz yükselttim donma olayı biraz daha sonra oldu ısınmadan kaynaklı bir şeyler olabilir diye düşünüyorum.

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
Sen bana NVİDİA dan sorun yaşayan 100 kişi göster ben sana eminim ki 1500 2000 kişi gösteririm AMD den sorun yaşayan.
Benim sana dediğim şey AMD yi savunma artık.
Dostum sana diyorum ki.
Yeter yeter yazmayın her konuya şunu.
Adamın bütçesi yok ki bunu almış anlatabildim mi?
Her böyle sorun konusunda insanlar yardım etmeye çalışıyor ama siz.
Amd çöp zaten aga sorun yasiyolar xdxd almayin beyler asdadsd.
Beyler adam almış bitmiş ok?
Nvidia tabii ki daha iyi ona bir lafım yok ama bütçe meselesi.

Top Bottom