Neler Yeni

Çözüldü✓ Stres testinde kapanmayan bilgisayar oyundayken kapanıyor

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim sanırım iade edip 1660 superle veya 2060la değiştireceğim. Hazır sistem aldıktan sonra yapmam gereken bir şey var mı acaba ben mi eksik yaptım bios update falan pek bir bilgim yok sadece ekran kartını takıp sürücüyü güncelleyip oynadım ve böyle oluyor. Fan ayarlarını biraz yükselttim donma olayı biraz daha sonra oldu ısınmadan kaynaklı bir şeyler olabilir diye düşünüyorum.
Sorunun AMD ekran kartı kullanmak dostum, iade edip NVİDİA al OH BE... diyeceksin.

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim sanırım iade edip 1660 superle veya 2060la değiştireceğim. Hazır sistem aldıktan sonra yapmam gereken bir şey var mı acaba ben mi eksik yaptım bios update falan pek bir bilgim yok sadece ekran kartını takıp sürücüyü güncelleyip oynadım ve böyle oluyor. Fan ayarlarını biraz yükselttim donma olayı biraz daha sonra oldu ısınmadan kaynaklı bir şeyler olabilir diye düşünüyorum.
Isıya bak istersen?

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır
Dostum sana diyorum ki.
Yeter yeter yazmayın her konuya şunu.
Adamın bütçesi yok ki bunu almış anlatabildim mi?
Her böyle sorun konusunda insanlar yardım etmeye çalışıyor ama siz.
Amd çöp zaten aga sorun yasiyolar xdxd almayin beyler asdadsd.
Beyler adam almış bitmiş ok?
Nvidia tabii ki daha iyi ona bir lafım yok ama bütçe meselesi.
İade edip NVİDİA alacakmış ki alabilecek bütçeside varmış. Konuyu uzatmayalım NVİDİA kart alıp rahat rahat kullansın arkadaş.

Madren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Eren D.
Isıya bak istersen?
baktım fakat 53 civarı sorunu hala anlayamadım ortalamanın üstünde bir değer yok :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam sistemini buldum.
Radeon ayarlarına gir:
Oyun > Tüm grafikler ve hepsini böyle yap:
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Böyle yapıp bir dene olmazsa ve 20.7.1 sürümü kullanıyorsan 20.2.2 gibi WHQL Sertfikası almış driverlarda dene.
Olmazsa Freesync aç açıksa kapat.
Olmazsa V-Sync açıp dene.
Monitörün 144hz ise:
Windows görüntü ayarları > Gelişmiş görüntü ayarlarına gir ve Yenileme hızı (Hz): 75hz falansa en yükseğe çek.
Denetim masası > Donanım ve Ses > Güç seçenekleri > Yüksek performans seçili değilse onu seç.
20.2.2 sürümünü nereden indirebilirim

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
baktım fakat 53 civarı sorunu hala anlayamadım ortalamanın üstünde bir değer yok :(
Üzüldüm dostum :(.
Umarım iyi bir kartın olur.
AMD'yi de çok eleştiriyorum bu sıkıntıları yüzünden.
Adam gibi driver yapsalar ne kaybedecekler acaba?

20.2.2 sürümünü nereden indirebilirim
AMD Sitesinden.

Madren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Eren D.
Üzüldüm dostum :(.
Umarım iyi bir kartın olur.
AMD'yi de çok eleştiriyorum bu sıkıntıları yüzünden.
Adam gibi driver yapsalar ne kaybedecekler acaba?

AMD Sitesinden.
20.7.2yi bulabildim sadece rica etsem link atar mısınız

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,113
İsim
Emre
Çıldıracağım ya.
Dostum üşenmiyor musunuz ya?
Ya kardeşim adam sana AMD nasıl şöyle böyle demiyor ki?
Konu ile alakasız saçma sapan şeyler hakkında konuşuyorsunuz.
Bir kere de yardım etseniz?
Nvidia'da sorun yaşayan olunca sesiniz çıkmıyor?
Yeter be.
Adam size AMD şöyle böyle demiyor.
Nasıl çözerim diyor?
Sorun yaşayınca ses çıkartmıyor musunuz :) Komiksin biraderim.AMD RX580 aldım.İlk gün ekranda siyah çizgiler geçmeye başladı yukarıdan aşağı kadar uzanan.1 hafta içerisinde ise oyunlarda bir anda ekran donması ve sistemin kitlenmesi problemlerini yaşadım.20.5.1 indirdim biraz düzelmiş gibiydi.6 gün daha deneyeyim dedim çok saçma sorunlar karşıma çıkmaya başladı.Kardeşimin bilgisayarında nvidia msi 1050ti var.4 yıldır kullanıyor 1 kez olsun gelip yanıma abi ya ekran kartımda şu sorun oldu,kapandı vs. bir şey demedi.Bende RX580 kartı iade edip 1650Super aldım 1-1,5 haftadır 1 tane ya 1 tane en küçük problem yaşamadım.Kimse bana AMD ekran kartlarını savunmasın.Ben böyle sorunla karşılaşan bir kişiye ilk diyeceğim şey, cayma hakkın varsa kullan ve onun yerine nvidia ekran kartı al demem olacaktır.İncik cincik ayarlar yaptırarak medet ummasını bekleyemem.AMD ekran kartları=Çöp

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
Sorun yaşayınca ses çıkartmıyor musunuz :) Komiksin biraderim.AMD RX580 aldım.İlk gün ekranda siyah çizgiler geçmeye başladı yukarıdan aşağı kadar uzanan.1 hafta içerisinde ise oyunlarda bir anda ekran donması ve sistemin kitlenmesi problemlerini yaşadım.20.5.1 indirdim biraz düzelmiş gibiydi.6 gün daha deneyeyim dedim çok saçma sorunlar karşıma çıkmaya başladı.Kardeşimin bilgisayarında nvidia msi 1050ti var.4 yıldır kullanıyor 1 kez olsun gelip yanıma abi ya ekran kartımda şu sorun oldu,kapandı vs. bir şey demedi.Bende RX580 kartı iade edip 1650Super aldım 1-1,5 haftadır 1 tane ya 1 tane en küçük problem yaşamadım.Kimse bana AMD ekran kartlarını savunmasın.Ben böyle sorunla karşılaşan bir kişiye ilk diyeceğim şey, cayma hakkın varsa kullan ve onun yerine nvidia ekran kartı al demem olacaktır.İncik cincik ayarlar yaptırarak medet ummasını bekleyemem.AMD ekran kartları=Çöp
Dostum sana bir şey demiyorum ki.
Adam destek istiyor saçma sapan şeyler yazıyorsunuz.
Biliyorum AMD saçma sapan işler yapıyor ve gerçekten çöp.
Ama Para yok buna ne diceksin?

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,113
İsim
Emre
İade edip NVİDİA alacakmış ki alabilecek bütçeside varmış. Konuyu uzatmayalım NVİDİA kart alıp rahat rahat kullansın arkadaş.
AMD ekran kartı kullanıp kendisinde sorun olmayıp herkes kendisinin gibi ekran kartına sahip olduğunu düşünen çoook kişi var.Amd yazılım konusunda berbat durumda.RX580 aldım bu sorunlardan dolayı iade ettim ve 1650Super aldım.Şükür ediyorum böyle bir şey yaptığım için.AMD ekran kartları şu an için alınmaz.

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır
AMD ekran kartı kullanıp kendisinde sorun olmayıp herkes kendisinin gibi ekran kartına sahip olduğunu düşünen çoook kişi var.Amd yazılım konusunda berbat durumda.RX580 aldım bu sorunlardan dolayı iade ettim ve 1650Super aldım.Şükür ediyorum böyle bir şey yaptığım için.AMD ekran kartları şu an için alınmaz.
Kesinlikle, tek alınabilecek kartı RX570 kaldı sanırım oda 1650 den daha performanslı olduğundan ve daha ucuz olduğundan yani.

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,113
İsim
Emre
Dostum sana bir şey demiyorum ki.
Adam destek istiyor saçma sapan şeyler yazıyorsunuz.
Biliyorum AMD saçma sapan işler yapıyor ve gerçekten çöp.
Ama Para yok buna ne diceksin?
Para yok değil aslında 1600 serisi nvidia için f/p serisi.RX580 iade edip 100-200 TL daha az vererek Galax 1650Super aldım.0 problem +performans.Zaten bu devirde RX570 altı satın alan yok.Herkes en kötü 1650Super alabilir diye düşünüyorum.RX570 bile 1100-1200TL.1650Super ekran kartını 1367TL'ye aldım Teknobiyotikten.

Looper

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,839
İsim
Ege
Para yok değil aslında 1600 serisi nvidia için f/p serisi.RX580 iade edip 100-200 TL daha az vererek Galax 1650Super aldım.0 problem +performans.Zaten bu devirde RX570 altı satın alan yok.Herkes en kötü 1650Super alabilir diye düşünüyorum.RX570 bile 1100-1200TL.1650Super ekran kartını 1367TL'ye aldım Teknobiyotikten.
Evet dostum tabii ki 500 serisi yerine 1660 alırdım ben de.
Zaten 1660S çok güzel bir kart alacaktım zaten.
Ama 5600XT ile ben malum vatandan topluyorum.
Adam gibi bir model için arada en az 1000TL var :(: 2060 alamadım.

Top Bottom