Neler Yeni

Şu an bilgisayar programcılığı okuyorum ama bir yandan da okumak istemiyorum

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
Dostlar merhaba benim hayalim yazılımcı olmaktı ama ne yazık ki kazanamadım bilgisayar programcılığı kazandım onun dışında kimya mimarlık vb şeyler geliyordu yazmak istemedim hata mı yaptım bilmiyorum ama okuduğum bölümden hiç zevk almıyorum napmalıyım sizce

1721

80+ Bronze
Dostlar merhaba benim hayalim yazılımcı olmaktı ama ne yazık ki kazanamadım bilgisayar programcılığı kazandım onun dışında kimya mimarlık vb şeyler geliyordu yazmak istemedim hata mı yaptım bilmiyorum ama okuduğum bölümden hiç zevk almıyorum napmalıyım sizce
tekrar hazırlanmayı önermem. dgs tek çare gibi ?

1721

80+ Bronze
Tekrar hazırlansam da aynı olur zaten dgs den sadece bilgisayar mühendisliğine mi geçebiliuorim
aynı olmaz, obp yarıya inecek.
Bilgisayar Programcılığı program mezunları DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sınavından aldıkları puanlarla alanında 4 yıllık bölümlere geçebilirler. DGS puanları hesaplanırken ön lisans mezuniyet ortalamanız ve DGS sınav puanınız birlikte değerlendirilir. Program sonunda mühendis veya öğretmen olabilirler.
bildiğim kadarıyla programcılıkta aldığın dersleri mühendisliklte atlayabiliyorsun.

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
aynı olmaz, obp yarıya inecek.
Bilgisayar Programcılığı program mezunları DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sınavından aldıkları puanlarla alanında 4 yıllık bölümlere geçebilirler. DGS puanları hesaplanırken ön lisans mezuniyet ortalamanız ve DGS sınav puanınız birlikte değerlendirilir. Program sonunda mühendis veya öğretmen olabilirler.
bildiğim kadarıyla programcılıkta aldığın dersleri mühendisliklte atlayabiliyorsun.
Ama yine de 4 yıl tekrardan okuycam dimi hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Enes Söylemez
Merhaba, bende bilgisayar programcılığı mezunuyum. Şu anda da yazılımcı olarak çalışıyorum. Konumumdan da memnunum. Açıkcası bölüm derslerine çok takılı kalma sadece dersleri geçmek için çalış. Zaten çok temel şeyler gösterirler. Önemli olan şey senin kendini geliştirmen. Harici olarak ben illa mühendislik okumak istiyorum diyorsan tek çare DGS.

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
programcılıktaki dersleri verdiyesen 2-3 yıla bitirirsin. üstüne müh dersleri kalıyo bi tek
Anladım hocam teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba, bende bilgisayar programcılığı mezunuyum. Şu anda da yazılımcı olarak çalışıyorum. Konumumdan da memnunum. Açıkcası bölüm derslerine çok takılı kalma sadece dersleri geçmek için çalış. Zaten çok temel şeyler gösterirler. Önemli olan şey senin kendini geliştirmen. Harici olarak ben illa mühendislik okumak istiyorum diyorsan tek çare DGS.
Hocam bana özelden ulaşabilir misiniz acaba sormam gereken birkaç soru var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Celal Kopuk
Hocam bölümden mezun olunca tam olarak neler biliyorsun yani ne öğretiyorlar giriş seviyesi yazılım vs vs. mi yoksa yazılım mühendisleri kadar bilgilimi oluyorsunuz ?

1721

80+ Bronze
Hocam bölümden mezun olunca tam olarak neler biliyorsun yani ne öğretiyorlar giriş seviyesi yazılım vs vs. mi yoksa yazılım mühendisleri kadar bilgilimi oluyorsunuz ?
yazılım mühendisi mühendislik görüyor. onun dışında aynı diye biliyorum.(tamamen aynı mı bilmiyorum)

Existentia

80+ Silver
yazılımcı olacaksınız elinizdeki en iyi fırsat bu gibi duruyor çok enseyi karartmayın keyif almaya çalışın yandan yazılımcı olarak kendinizi geliştirin bir yerlerde çalışma başlayın okul bir şekilde çözülüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Enes Söylemez
Hocam mühendislik kadar fazla ve yoğun bir ders işlenmiyor. Her okulun kendine belirlediği dersler oluyor. Ben web tarafında html, css, php gördüm masaüstü tarafında c# gördüm ayriyeten işletim sistemi diye ders vardı orada da pardus gördüm. Veritabanın genel yapısını öğrettiler vb şeyler gösterdiler. Tabi bunların hepsi giriş seviyesiydi bunun üstüne katarak kendin gitmen gerekiyor yoksa sadece okula gitmiş gelmiş olursunuz. Aslında mühendislik bölümlerinde okuyan içinde bu geçerli. Kendini geliştirmen şart. Okul sadece belirli sınıralar içerisinde ilerler. Sektör ve okulda öğrendiğin bilgiler birbirinden çok farklı :)

Top Bottom