Neler Yeni

SUNRİSE 4070 alınır mı?

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
708
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Herkese selamlar.
https://www.gaming.gen.tr/urun/3599...ccpm14=1600685901&wccpm15=1697648490&wccpl=16
YKS'den hemen sonra bu sistemi almayı planlıyorum. Sizce alınır mı? Açamayacağı oyun var mı? Ayrıca indirime girer mi?
O kadar etmez o sistem. Ben olsam bunu alırdım ama sadece bu gece indirimde.
Önümüzdeki 1-2 ay içinde indirimler devam edecek gibi. Nasip

Exercitus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aytuğ Zeyrek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O kadar etmez o sistem. Ben olsam bunu alırdım ama sadece bu gece indirimde.
Önümüzdeki 1-2 ay içinde indirimler devam edecek gibi. Nasip
Dediğiniz sistem 16 GB RAM kullanıyor. Ayrıca soğutucusu ve monitörü de yok. AMD ekran kartı olması da büyük bir eksi bence.

<Relfexs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Efe
Dediğiniz sistem 16 GB RAM kullanıyor. Ayrıca soğutucusu ve monitörü de yok. AMD ekran kartı olması da büyük bir eksi bence.
Aldığın sistem bencede gereksiz pahalı okadar para etmez bir kaç tane yükseltme yaptın 46k oldu eğer illa nvidia istiyosan başka 4070 li bi sistem atabilriim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama 7800xt de kesinlikle kötü bir kart değil hatta saf kas gücünde sanırsam 4070 i geçiyo ama işte araya rtx fg gibi teknolojiler girince 4070 geçiyo tabi burdaki önemli nokta sen bu teknolojileri kullanırmısın yoksa senin için çok bi önemi yokmu kişisel bir tercih.

Exercitus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aytuğ Zeyrek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aldığın sistem bencede gereksiz pahalı okadar para etmez bir kaç tane yükseltme yaptın 46k oldu eğer illa nvidia istiyosan başka 4070 li bi sistem atabilriim.

Ama 7800xt de kesinlikle kötü bir kart değil hatta saf kas gücünde sanırsam 4070 i geçiyo ama işte araya rtx fg gibi teknolojiler girince 4070 geçiyo tabi burdaki önemli nokta sen bu teknolojileri kullanırmısın yoksa senin için çok bi önemi yokmu kişisel bir tercih.
Benim odağım genel olarak Valorant, CS:2 gibi oyunlar. Daha güzel fiyatlı aynı ayarda 4070'li bir sistem var ise atabilir misiniz?

<Relfexs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Efe
Benim odağım genel olarak Valorant, CS:2 gibi oyunlar. Daha güzel fiyatlı aynı ayarda 4070'li bir sistem var ise atabilir misiniz?
Tabi atıyım ama sadece bu oyunları oynıcaksan tavisyem amd olur neden diye sorarsan sadece bu oyunlarda kas gücü kullanıcaksın yani teknoloji (dlss,fsr,rtx vb…) kullanmıcaksın oyüzden. Ama tercih senin tabi amd de yazılımsal sorun varmı o da bi etken.
Sistem:

Bi işlemciyi 7600 e yükseltip bitane işlemci fanı ekle ordan sistem sanırsam 36k civarında bir şey oluyor sistemdeki tek kötü şey anakart ama fena değil giriş seviye bir ddr5 anakartı yükseltmesi olmadığı için yükseltemiyorum. Bu arada kötü dediğimde leş değil yani iyi bir anakart ama bu sisteme daha iyi layık o anlamda

militania

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet
Tabi atıyım ama sadece bu oyunları oynıcaksan tavisyem amd olur neden diye sorarsan sadece bu oyunlarda kas gücü kullanıcaksın yani teknoloji (dlss,fsr,rtx vb…) kullanmıcaksın oyüzden. Ama tercih senin tabi amd de yazılımsal sorun varmı o da bi etken.
Sistem:

Bi işlemciyi 7600 e yükseltip bitane işlemci fanı ekle ordan sistem sanırsam 36k civarında bir şey oluyor sistemdeki tek kötü şey anakart ama fena değil giriş seviye bir ddr5 anakartı yükseltmesi olmadığı için yükseltemiyorum. Bu arada kötü dediğimde leş değil yani iyi bir anakart ama bu sisteme daha iyi layık o anlamda
Attığın 4070 sisteme hangi işlemci soğutucu yeterli olur sence?

militania

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet
COOLER MASTER HYPER 212 SPECTRUM RAINBOW LED 120MM HAVA SOĞUTUCU
Teşekkürler hocam. Bir de bu kasa işini ben tam anlamadım özelliklerde PSU yok gözüküyor ekstradan benim almam mı gerek? Eğer öyleyse sisteme yetecek bir psu ortalama ne kadar tutar?

<Relfexs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Efe
Teşekkürler hocam. Bir de bu kasa işini ben tam anlamadım özelliklerde PSU yok gözüküyor ekstradan benim almam mı gerek? Eğer öyleyse sisteme yetecek bir psu ortalama ne kadar tutar?
Ona bende baktım şimdi kasanın içinde sanırsam sepette gözüküyor

Ordaki sanırsam psu suz kasalar için

Ekler

• IMG_4415.jpeg
    IMG_4415.jpeg
    249.2 KB · Hit: 9

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,942