Neler Yeni

Sunrise 4070 özelleştirmeli sistem

Mirai35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Batuhan Tunçay
Ekran Görüntüsü (3722).png

evet arkadaşlar birkaç özelleştirme ile bu sistemi aldım maalesef ram i 32 yapamadım stokta yoktu hazır sistem olduğu içinde başka ram yapamadım ama 3-4 ay sonra 32 yapmayı düşünüyorum şimdilik 1 k 144 Hz monitörüm var bir süre daha bu monitörde devam edeceğim umarım seçtiğim sıvı soğutma işlemci için yeterlidir ekran kartı da üzmez umarım çünkü asus ve msı gibi markalarda fiyat farkı çok oluyor 4 k ya kadar çıkabiliyor bütçeme uygun bu vardı ya am4 4060 veya 4060 ti yapacaktım yada am5 olarak bunu alacaktım bunda karar verdim ilerde oynamalar da yaparım diye . bakalım performansı ne kadar etkileyecek şu an kullandığım sistem R5 2600X li ekran kartımda RX 590 yine 16 ram ile birlikte kullanıyorum yine aynı markanın ML240 lık sıvı soğutucusunu kullanıyorum . Yeni sistem hakkında yorumlarınızı bekliyorum hayırlı olsun mu / geçmiş olsun mu ?

Dutch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Hakan Yazgan
Neden geçmiş olsun diyelim ki hayırlı olsun. Bu sistemi ben de 32gb ram 2tb SSD ile aldım. Birkaç gündür kullanıyorum memnunum. Özellikle kasa gerçekten çok sessiz. Fanlar son hızda bile gayet sessiz çalışıyor. Monitör biraz yetersiz kalıyor. Bence 2k çözünürlüğe geçmeniz lazım artık. 4070 kuvvetli bir kart 1080p az gelir. Ben bundan önce i3 13100f 4060 kullanıyordum. İşlemci farkını direkt hissettiriyor çok kuvvetli bir işlemci. Ama ben soğutucu almadım bütçeden ötürü. Önümüz kış biraz idare edeyim birkaç ay sonra alırım dedim. O şekilde yani hayırlı olsun tekrardan

Existentia

80+ Silver
Öncelikle hayırlı olsun gayet güzel bir sistem almışsınız ram dediğiniz nedir ki 2 dakikalık iş, istediğiniz modeli alır elinizdekileri satarsınız

Mirai35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Batuhan Tunçay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neden geçmiş olsun diyelim ki hayırlı olsun. Bu sistemi ben de 32gb ram 2tb SSD ile aldım. Birkaç gündür kullanıyorum memnunum. Özellikle kasa gerçekten çok sessiz. Fanlar son hızda bile gayet sessiz çalışıyor. Monitör biraz yetersiz kalıyor. Bence 2k çözünürlüğe geçmeniz lazım artık. 4070 kuvvetli bir kart 1080p az gelir. Ben bundan önce i3 13100f 4060 kullanıyordum. İşlemci farkını direkt hissettiriyor çok kuvvetli bir işlemci. Ama ben soğutucu almadım bütçeden ötürü. Önümüz kış biraz idare edeyim birkaç ay sonra alırım dedim. O şekilde yani hayırlı olsun tekrardan
çok teşekkür ederim iki haftadır yordu beni bu sistem işi :) normalde almayı düşünmüyordum bir süre daha ama fiyatlar tırmandıkça tırmanıyor ondan dolayı indirimde varken şimdilik sistemi aldım ilerleyen zamanda ekran işini falanda hallederim şu anlık 1 k da kullanmak sisteme zarar verir mi birde AMD den nvidia ya geçiş bakalım nasıl olacak hep geçmek istiyordum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle hayırlı olsun gayet güzel bir sistem almışsınız ram dediğiniz nedir ki 2 dakikalık iş, istediğiniz modeli alır elinizdekileri satarsınız
çok teşekkür ederim

Son düzenleme:

Dutch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Hakan Yazgan
çok teşekkür ederim iki haftadır yordu beni bu sistem işi :) normalde almayı düşünmüyordum bir süre daha ama fiyatlar tırmandıkça tırmanıyor ondan dolayı indirimde varken şimdilik sistemi aldım ilerleyen zamanda ekran işini falanda hallederim şu anlık 1 k da kullanmak sisteme zarar verir mi birde AMD den nvidia ya geçiş bakalım nasıl olacak hep geçmek istiyordum
Mesaj otomatik birleştirildi:

çok teşekkür ederim
Hayır zarar vermez. Sadece ekran kartınız tam performansta çalışmaz o kadar. Onu da bir nebze çözebilirsiniz. Nvidia'nın dsr teknolojisi var. Ekran kartına 2k çözünürlükte grafik isletirsiniz. Orjinal 2k görüntü gibi olmasa da görüntü kalitesi artıyor ve ekran kartı daha verimli çalışıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,969
Üyeler
140,738
Son üye
Feuron
Top Bottom