Neler Yeni

Sunrise-7500F sistemi nasıl?

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Bayram
620 ler giriş seviyesi anakart. Bu sistemler artık yeni. AM5 ve DDR5. Her zaman sistem toplarken en iyisi olmasa bile anakartın en azından orta seviye olması daha mantıklı. İleride güncelleme yaparken daha rahat edersin. Daha performanslı kullanırsın.
B650 yonga setleri orta seviye. Daha iyidir.
Ben MSI B650 Gaming Plus Wifi kullanıyorum mesela. a620 ile arasında mesela, hem bellek kapasitesi, hem overclock desteği, vrm faz desteği,bellek yuvası 2 ye 4 mesela , m2 yuvası 2 ye 1, işte usb 3.2 desteği gibi gibi farkları çok
İleriye dönük harici bir işime yarar mı tek merak ettiğim o şuan A620 Var sizin kullandığınız anakartı alsam herhangi bi fark yaratır mı sistemim de overclock vs işim olmuyor düz kullanıcıyım

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Musa Tente
ya benim öyle çok kalite takıntım yok ben maks düzeyde performansı istiyorum ekran kartı mükemmel olmasada olur bu sunrise7500f'in ramini iyi bişey yapsak
620 ler giriş seviyesi anakart. Bu sistemler artık yeni. AM5 ve DDR5. Her zaman sistem toplarken en iyisi olmasa bile anakartın en azından orta seviye olması daha mantıklı. İleride güncelleme yaparken daha rahat edersin. Daha performanslı kullanırsın.
Ben MSI B650 Gaming Plus Wifi kullanıyorum mesela. a620 ile arasında mesela, hem bellek kapasitesi, hem overclock desteği, vrm faz desteği,bellek yuvası 2 ye 4 mesela , m2 yuvası 2 ye 1, işte usb 3.2 desteği gibi gibi farkları çok
hacı ben sistemi hiç güncellemeden kaç sene idare ederim ben alışık değilim masaüstüne, sistemin o parçasını güncellemeye, bu parçasını değiştirmeye

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Bayram
Sistem daha serin çalışır Fps ye doğrudan etkisi yok ancak Ram mhz desteği m.2 ssd hız desteği gibi gibi ufak detayları var
ancak siz zaten dediğiniz gibi komple sistem değiştiriyorsanız eğer sorun yaratmaz size 8000 serisinde gider x670 yada çıkarsa sallıyorum X770 alırsınız gider 8800x3d koyarsınız (isimleri atıyorum şuanda farklı isimlerlede çıkabilir) mis gibi bakarsınız rahatınıza
Anladım hocam teşekkür ederim merak ettiğim konu buydu

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,853
İsim
Emre
Discord
necromancerr
her zaman toptan sistemi satıp değiştiriyorsa şuanda giriş seviyesi yada orta seviye kullanması onun için bir şey ifade etmez (fiyat haricinde)

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
Ahmet Melih Alemdar
İleriye dönük harici bir işime yarar mı tek merak ettiğim o şuan A620 Var sizin kullandığınız anakartı alsam herhangi bi fark yaratır mı sistemim de overclock vs işim olmuyor düz kullanıcıyım
Tabi ki iş görür ama işte işim olmaz diyorsun bi bakıyosun ram güncellemek istiyorsun, m2 yetmiyor 1 tane daha takayım diyorsun, elin kolun bağlı. elindeki çıkarıp yenisini almak zorunda kalıyorsun. yoksa 620 de iş görür. bütçe meselesi var tabi. Ben bi de matx anakartlarını sevmiyorum kişisel zevk mesela. bana küçük geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

ya benim öyle çok kalite takıntım yok ben maks düzeyde performansı istiyorum ekran kartı mükemmel olmasada olur bu sunrise7500f'in ramini iyi bişey yapsak

hacı ben sistemi hiç güncellemeden kaç sene idare ederim ben alışık değilim masaüstüne, sistemin o parçasını güncellemeye, bu parçasını değiştirmeye
sana attığım o sistemdeki ekran kartı AMD nin en güzel kartlarındandır. Ama 2k ayarlar için daha mantıklı bir kart o. 2k monitör yoksa bi de o masraf çıkar.

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Musa Tente
  • AMD Ryzen 5 7500F MPK 3.7GHz 32MB 6 Çekirdek AM5
  • ASUS Prime A620M-K 6400MHz (OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI VGA mATX
  • GALAX 1-Click OC 2X GeForce RTX 4060 8GB GDDR6 128 Bit DLSS 3
  • 2x Corsair Vengeance 16GB 5200MHz CL40 DDR5 Ram
  • FSP VENTO VG3400S RGB Temperli Cam USB 3.0 Mesh Siyah ATX Hyper Pro H3-650 80+ Bronze Gaming Kasa
  • Kingston NV2 1TB NVMe PCIE 4.0 Okuma 3500MB-Yazma 2100MB M.2 SSD (SNV2S/1000G)

Zaten yeterince bu konudan vardı ama tatmin olamadım bida açıyorum.
    Sistem kaç yıl idare eder? Soğutucu al diyolar, ne alayım? Monitör önerileri nelerdir?
Direk bu sistemle kaç yıl idare ederim? Ramini daha mı iyi yapmam lazım? Anakart dursun durduğu yerde benim sık sık( 6-8 ay gibi bir sıklık) parça değiştirmeye pek niyetim yok.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Direk bu sistemle kaç yıl idare ederim? Ramini daha mı iyi yapmam lazım? Anakart dursun durduğu yerde benim sık sık( 6-8 ay gibi bir sıklık) parça değiştirmeye pek niyetim yok.
6000MHz CL30 yada CL32 bir ram bul ona. 2x16 GB olursa çok tatlı olur. Ekran kartının VRAM i 8 Gb. Çok uzun yıllar yeteceğini düşünmüyorum. O yüzden alacağın ekran kartının min. 12 GB VRAM i olsun

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Musa Tente
hocam pek bilmiyorum bu ekran kartının 12 gb vrami olması işlemciyle anakartla arasını bozmaz dimi? Dediğiniz gibi olsa minimum 7-8 sene idare eder mi?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,853
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Neden bozsunki vram dediğimiz ekran kartının pcbsinde gömülü bir şey hatta fazla olması daha iyi bir şey
hocam pek bilmiyorum bu ekran kartının 12 gb vrami olması işlemciyle anakartla arasını bozmaz dimi?

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Musa Tente
Neden bozsunki vram dediğimiz ekran kartının pcbsinde gömülü bir şey hatta fazla olması daha iyi bir şey
hocam bilmiyom işte 🤣

XPG Lancer Black 16GB (1x16GB) 6000MHz CL30 DDR5 Ram uygun mudur?

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Bayram
Tabi ki iş görür ama işte işim olmaz diyorsun bi bakıyosun ram güncellemek istiyorsun, m2 yetmiyor 1 tane daha takayım diyorsun, elin kolun bağlı. elindeki çıkarıp yenisini almak zorunda kalıyorsun. yoksa 620 de iş görür. bütçe meselesi var tabi. Ben bi de matx anakartlarını sevmiyorum kişisel zevk mesela. bana küçük geliyor

sana attığım o sistemdeki ekran kartı AMD nin en güzel kartlarındandır. Ama 2k ayarlar için daha mantıklı bir kart o. 2k monitör yoksa bi de o masraf çıkar.
Eywallah hocam ya günlük olarak bi etkisi yoksa değişmeyeyim ben senede bi sıkılıp kasamı satıp yeniliyorum parça değişimi vs yapmıyorum değişsem bi artısı olur mu diye merak ettim sanırım sadece ileri dönük düşünenler için gerekli bi durum

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,853
İsim
Emre
Discord
necromancerr
monitör öneriniz var mıdır acaba?
7500f 4070 alıcaksanız eğer 1080p monitörde alabilirsiniz
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09ZKHW4M7/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A15RHDN1RI1XDW&th=1 bunun gibi 27 inç size büyük gelirse eğer G24F2 bakabilirsiniz yada R25I-30 bakabilirsiniz
7500f rx7800xt alacaksanız eğer 2k monitör bakmalısınız ki 2k konusunda bilgim yok maalesef onun için ayrı konu açarsınız hali hazırda G27F2 yi de bende alacağım en sonunda büyük ve kaliteli olarak bu monitöre karar verdim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,321
Üyeler
141,962
Son üye
Sott
Top Bottom