Neler Yeni

SUPERBOX KULLANAN VARMI?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,712
İsim
Burak Karadağ
Dostlar 1 yıldır öncü şekilde uğraştığım altyapı talebi ile ilgili maalesef hiç bir adım atılmıyor ve mecburen Superbox'ı araştırdım. Fakat tek kafama takılan şey hız testi. Mesela CS2 oynarken 60 ping altında alırmıyım? Elbette değişkenlik gösterecektir diyenler olacak ama ortalama hızı ne kadar? download/upload ve hangi ildesiniz? Bilgilendirme ve deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim, teşekkürler.

1728299122730.png

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,295
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Ping değerleri dengesiz, en son çare olmaktan öteye gidemez oyunlarda üzer genelde.

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
OZAN TANKUŞ
Dostlar 1 yıldır öncü şekilde uğraştığım altyapı talebi ile ilgili maalesef hiç bir adım atılmıyor ve mecburen Superbox'ı araştırdım. Fakat tek kafama takılan şey hız testi. Mesela CS2 oynarken 60 ping altında alırmıyım? Elbette değişkenlik gösterecektir diyenler olacak ama ortalama hızı ne kadar? download/upload ve hangi ildesiniz? Bilgilendirme ve deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim, teşekkürler.

Alıntıyı görüntüle

Pingin mutlaka yazdığın seviyelerde olacaktır. Ama çevrende başka superbox kullanıcısı var ise ( daha doğrusu kullanıcıları) , Senin pingini ve indirme hızını limitliyecektir. Kullanıcı fazla yok ise , deneyimlerime dayanarak söylüyorum dalgalanma yaşamayacaksın. Normal ev internetinden farksız olacak seviyede takılırsın. Pingin doğal olarak 29-30 olmaz ama 60-70 seyrinde takılır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,712
İsim
Burak Karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ping değerleri dengesiz, en son çare olmaktan öteye gidemez oyunlarda üzer genelde.
Eski belediye başkanı da dahil olmak üzere (sit alanı ve müstakil bölgesinde) toplam 12 kişiden imza topladım, uzun ve resmi dilli bir dilekçe de yazdım yahu 1 yıl oldu bir arpa boy yol alamadılar.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Necati

Alıntıyı görüntüle
Oyun için ise superbox kesinlikle alma , kız arkadaşım kullanıyor normalden alması gereken pingin 30-40 ping üstünü alıyor , oyunlar için alınmaz.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,733
İsim
Oğuz Oğuz

Alıntıyı görüntüle
2019-2020 arası kullandım. O zamanlar adsl altpyapım vardı. İnternet hızım 7/1mbps olduğu için oyun oynarken dc açtığımda ping giriyordu.
Sonrası superboxu araştırdım ve sınırsız 10mbps paketini almıştım. Kablolu altyapıdan çok daha iyiydi pingim ve stabildi. Ama bizim evde turkcell 500mbps hızlar veriyor ve çok stabil. Modeme bildiğin 4.5g sim kartı takıp gitmişlerdi. Hız sınırlayıcısı haricinde çok memnundum. Fiber gelince binaya iptal ettim.

porento54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Furkan Aydın
Baz istasyonuna uzaklığın , kullanıcı sayısı , hava şartları çok fazla etkileyecektir. 1 yıl kullanmıştım baz istasyonuna 50 metre mesafede çok kullanıcının olmadığı bölgedeyim ona rağmen online oyunlarda sürekli dalgalanmalar oluyordu. Yeni nesil cs2 , valo gibi oyunlarda ekstra hissedersin çünkü şuanda veri işlemeleri bu oyunlarda eskiye göre daha fazla.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,712
İsim
Burak Karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pingin mutlaka yazdığın seviyelerde olacaktır. Ama çevrende başka superbox kullanıcısı var ise ( daha doğrusu kullanıcıları) , Senin pingini ve indirme hızını limitliyecektir. Kullanıcı fazla yok ise , deneyimlerime dayanarak söylüyorum dalgalanma yaşamayacaksın. Normal ev internetinden farksız olacak seviyede takılırsın. Pingin doğal olarak 29-30 olmaz ama 60-70 seyrinde takılır.
Wifi açtığımda 4 tane Superbox çıkıyor anında

EsdeathSama

80+ Bronze
CS2de 60 ping altı şüpheli biraz. Ben fiber ile 44ms alıyorum. Arkadaşım yaklaşık 4 yıldır superbox kullanıyor. LoL-Valorant gibi oyunlardan bile şikayetçi. Kaldı ki bunların tr sunucuları var. Ona rağmen 55-60ms arası alıyor. Ping değerleri sabit değil yer yer 90.000ms gördüğüne şahit oldum :D
Superbox en son çareden bile öte bir ihtimal olmalı. Hem aşşırı pahalı hem kötü hem kotalı (kotasız kaldı mı bilmiyorum varsa da normal paketlerden yavaş oluyor)

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,712
İsim
Burak Karadağ
Baz istasyonuna uzaklığın , kullanıcı sayısı , hava şartları çok fazla etkileyecektir. 1 yıl kullanmıştım baz istasyonuna 50 metre mesafede çok kullanıcının olmadığı bölgedeyim ona rağmen online oyunlarda sürekli dalgalanmalar oluyordu. Yeni nesil cs2 , valo gibi oyunlarda ekstra hissedersin çünkü şuanda veri işlemeleri bu oyunlarda eskiye göre daha fazla.
Oyun için ise superbox kesinlikle alma , kız arkadaşım kullanıyor normalden alması gereken pingin 30-40 ping üstünü alıyor , oyunlar için alınmaz.
Anlaşıldı, belediye başkanı veya milletvekili'ni devreye sokup Türk Telekom İl Müdürünü sıkıştırmak için uğraşacağız... Başka çare yok :(

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,304
İsim
Semih Boran

Alıntıyı görüntüle
Ankara'da FTTH G-PON ile 50 civarında ping alınıyor. Superbox ile pek mümkün değil gibi ülkenin geneline bakacak olursak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,712
İsim
Burak Karadağ
Ankara'da FTTH G-PON ile 50 civarında ping alınıyor. Superbox ile pek mümkün değil gibi ülkenin geneline bakacak olursak.
Onun için Starlink'in gelmesini çok istiyordum ama bizim işlevsiz yerel İSS ler buna çomak soktular sırf korkularından dolayı ve bunu hükümet nezdinde engellettirdiler.

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,095
İsim
Mehmet Aslan
Ben Superbox `tan anlamam , biz bunu bilirdik :kekw:
1728301224246.png

Top Bottom