Neler Yeni

Çözüldü✓ Takılıma sorunu canımı sıkmaya başladı lütfen yardım.

Demirr34_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Ömer
Arkadaşlar merhabalar daha önce de konu açmıştım ama hiti düştü diye cevap gelmedi ve eski konuyu hortlatmak istemedim.
Genel olarak oyunlarda Rdr, Lol, Fortnite, Word war Z, God of war, Naraka, Asetto corsa gibi oyunlarda oyun başlangıcında veya ortalarında takılmalar yaşıyorum uzun vade baktığım zaman çok bir takılma olmuyor ama ilk açıldığında fazla orta kısımlar da da biraz daha az anlık ekran donmaları oluyor ekran kartı kullanımım ve fps im düşüyor.

Bunun için bir çok şey yaptım virüs tarama silme, pc testleri, 16gb rami 32gb yaptım. Oyunları genellikle Segata 7200rpm 2T harddisce kuruyorum 500 gb lıkta ssd var ona kurmuyorum oyunları m2ssd mevcut değil acaba bundan dolayı mı bu takılmalar oluyor diye düşünüyorum ne yaptıysam çözmedim bu sorunu cidden bilgisayardan anlayan anlayan varsa olmadı bana özelden yazsın adım adım dediklerini yapayım.
500gb ssd toshb https://www.amazon.com.tr/TOSHIBA-TR200-480GB-SATA3-Read/dp/B076F364XX 500 gb olan versiyonu
https://www.hepsiburada.com/seagate...-256mb-sabit-disk-st2000dm008-pm-HB00000HCCYR

Sistemim imzada mevcuttur.

nawpor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
sezer ser
ssd ye kur sorun çözülür oynadığın oyunların neredeyse hepsi ssd öneren oyunlar harddisk sadece depolama için kullanılır bu saatten sonra

Demirr34_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ssd ye kur sorun çözülür oynadığın oyunların neredeyse hepsi ssd öneren oyunlar harddisk sadece depolama için kullanılır bu saatten sonra
1 tane m2ssd alsam bütün oyunları ona kursam düzelir mi sorunum ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Özgür Karagöz
Hardisk veri hızı Güncel oyunlar için yetersiz kalabiliyor deneme amaçlı ssd kur elinde mevcut zaten.

nawpor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
sezer ser
1 tane m2ssd alsam bütün oyunları ona kursam düzelir mi sorunum ?
bence sorunun %100 depolama kaynaklı olup olmadığını anlamak için rdr yi at elindeki ssd ye gir bak bakalım aynı sorun olacakmı. belkide psu da ver sorun veya başka bileşende.

Demirr34_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Ömer
Hardisk veri hızı Güncel oyunlar için yetersiz kalabiliyor deneme amaçlı ssd kur elinde mevcut zaten.
En çok bu kasmayı naraka da gördüm o zaman bu gün narakayı silip ssd ye kurayım peki düzelmez ise ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bence sorunun %100 depolama kaynaklı olup olmadığını anlamak için rdr yi at elindeki ssd ye gir bak bakalım aynı sorun olacakmı. belkide psu da ver sorun veya başka bileşende.
750w lık bir güç kaynağı kullanıyorum ama yine de sorun ondan olabilir mi ?

Demirr34_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Ömer
ekran görüntüsü yokmu fps değelerinin cpu gpu kullanımlarının vs
Asetto corsa dan var daha dün öylesine ss almıştım
1694868952789.png

nawpor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
sezer ser
En çok bu kasmayı naraka da gördüm o zaman bu gün narakayı silip ssd ye kurayım peki düzelmez ise ?

750w lık bir güç kaynağı kullanıyorum ama yine de sorun ondan olabilir mi ?
olabilir neden olmasın hepsi elektronik bu cihazların evdeki prizlerin kalitesi bile etkiliyor pc bileşenlerinin performansını :)

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,566
İsim
Hacı
Harddisk kaynaklı drop yiyorsun, yavaş kalıyor harddisk.
SSD ye kur sorunun çözülecektir.

Demirr34_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Ömer
olabilir neden olmasın hepsi elektronik bu cihazların evdeki prizlerin kalitesi bile etkiliyor pc bileşenlerinin performansını :)
onun için bile akım korumalı priz kullanıyorum. Sistem orta yüksek halli bir sistem bu kadar takılmamalı eskiden rx590 vardı bu kadar sorun yaşatmıyordu bana :D

Deneyeceğim bu gün inşallah çözülür

Sorunu size böyle de gösterebilirim.

WhoCares

80+ Silver
arkadaşlarında dediği gibi ssd sorunu çözer istersen bir dene sdd ye kurup bakalım fark olacak mı

Demirr34_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Ömer
arkadaşlarında dediği gibi ssd sorunu çözer istersen bir dene sdd ye kurup bakalım fark olacak mı
b gün deneyeceği peki harddiscten ssd ye oyun geçirebilir miyim yoksa direkt silmem mi gerekiyor silip baştan mı yükleyeyim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,710
Üyeler
141,477
Son üye
teixeira22
Top Bottom