Neler Yeni

TBMM'ye sunulan teklife göre 1 yıl kullanılmayan telefonların imeisi silinecek

İceWolf

80+ Silver
-onaylayanlar
+ 🤚
-onaylamayanlar
*🤚🤚🤚
onaylanmıştır.
Muhalif vekiller saolsun oylamada TBMM ye bile gitmedikleri için oylama sonuçları hiçde senin gösterdiğine uymuyor malesefki. Dezenformasyon yasasına malum parti vekili sayısı 134 olmasına rağmen oylamaya katılan malum partili vekil sayısı 36.

Sen hayalindeki oylama sonuçlarını yukarıya çıkarmışsın ama gerçekteki oylama sonuçları çok farklı.

-onaylayanlar
+ 🤚🤚🤚
-onaylamayanlar
*🤚
onaylanmıştır.

Mert

80+ Silver
Bir yıl çok az. Ayrıca mevcut kullandığım telefonda bir normal bir de E-Sim mevcut. Kapanmasın diye her yıl e-sime geçip geri mi döneceğim?

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,183
İsim
RML
Bence doğru bir uygulama. Bazı arkadaşlar imei klonlamayı savunmuş, fiyatlardan dolayı. Fiyatların pahalı olması bu uygulamayı haklı yapmaz. Ben vergisini veriyorsam bir başkasıda vermeli. Biz boş yere mi veriyoruz. Fiyatların pahalı olmasının çözümü bu değil. Yasadışı olan bir şeyi gerekli ya da mecburi gibi göstermenin bi anlamı yok
Biz buna enayilik diyoruz. Yine de sen bilirsin. Sen yediğin ekmeğin bile vergisini ödüyorsun, ülkenin elit kesmi tek kuruş vergi ödemiyor.
Mesela "bu milletin a.... koyacağız" diyen Mehmet Cengiz, Cengiz Holding'in sahibi. Bu adam ödemiyorsa bende ödemem. Sizin yaptığınız devlete vergi ödemek değil, hükümete para yedirmek. TR garantili cihaz bulmak güçleşiyor evet, ama bulsan da alamıyorsun çünkü paranız yok o.O2
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir yıl çok az. Ayrıca mevcut kullandığım telefonda bir normal bir de E-Sim mevcut. Kapanmasın diye her yıl e-sime geçip geri mi döneceğim?
Maalesef öyle yapman gerekiyor evet.

ucanzebra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
MT
İnsanların neden kaçak imei yoluna girdiğini düşünsenler önce vatandaş çok mu meraklı kaçak imeili 3. sınıf telefon kullanmaya

YazılımKafa

80+ Silver
Biz buna enayilik diyoruz. Yine de sen bilirsin. Sen yediğin ekmeğin bile vergisini ödüyorsun, ülkenin elit kesmi tek kuruş vergi ödemiyor.
Mesela "bu milletin a.... koyacağız" diyen Mehmet Cengiz, Cengiz Holding'in sahibi. Bu adam ödemiyorsa bende ödemem. Sizin yaptığınız devlete vergi ödemek değil, hükümete para yedirmek. TR garantili cihaz bulmak güçleşiyor evet, ama bulsan da alamıyorsun çünkü paranız yok o.O2
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maalesef öyle yapman gerekiyor evet.
Vergi verdiğimiz için enayi olduk. Komedi.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,902
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Bence doğru bir uygulama. Bazı arkadaşlar imei klonlamayı savunmuş, fiyatlardan dolayı. Fiyatların pahalı olması bu uygulamayı haklı yapmaz. Ben vergisini veriyorsam bir başkasıda vermeli. Biz boş yere mi veriyoruz. Fiyatların pahalı olmasının çözümü bu değil. Yasadışı olan bir şeyi gerekli ya da mecburi gibi göstermenin bi anlamı yok
Boş yere veriyorsun tabii ki de, senden almaya hakları olmayan paraları alıyorlar, ceplerine indiriyorlar. Adamların yaptığı hak da insanların imei atması mı hak değil, biraz kafayı mı kullansan?

Jankanbe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Emirhan özaydın

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,902
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Vergi verdiğimiz için enayi olduk. Komedi.
Vergi verdiğin için değil, haksız vergiler alınıyor sende verelim diyorsun, çok meraklısıysan kendin verebilirsin. Benim iş yerim var kazancımın %60'ı hükümete ve dükkan sahibine gidiyor %40'ı bana kalıyor onla da hem ev masrafları, kişisel masraflara gidiyor pandemidir vs olmazsa kalrsa da birikime. Benim iş yerim günde 17-18 saat faaliyette günde 12-14 saat mesai yapan benim, hiçbir yardımı olmayan hükümet benden çok para alıyor, ben küçük ortağım hükümet büyük ortak. Ben neden %60'ını vermek zorundayım bana biraz anlatsana?

Xenoc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Furkan Ata
Vergi verdiğin için değil, haksız vergiler alınıyor sende verelim diyorsun, çok meraklısıysan kendin verebilirsin. Benim iş yerim var kazancımın %60'ı hükümete ve dükkan sahibine gidiyor %40'ı bana kalıyor onla da hem ev masrafları, kişisel masraflara gidiyor kalan da birikime. Benim iş yerim günde 17-18 saat faaliyette günde 12-14 saat mesai yapan benim, hiçbir yardımı olmayan hükümet benden çok para alıyor, ben küçük ortağım hükümet büyük ortak. Ben neden %60'ını vermek zorundayım bana biraz anlatsana?
Bunları anlayacak kadar beyinleri olsaydı şu an bu iktidar başta olmazdı, boş yere yorma kendini.

İceWolf

80+ Silver
VBenim iş yerim var kazancımın %60'ı hükümete ve dükkan sahibine gidiyor %40'ı bana kalıyor onla da hem ev masrafları, kişisel masraflara gidiyor kalan da birikime. Benim iş yerim günde 17-18 saat faaliyette günde 12-14 saat mesai yapan benim, hiçbir yardımı olmayan hükümet benden çok para alıyor, ben küçük ortağım hükümet büyük ortak. Ben neden %60'ını vermek zorundayım bana biraz anlatsana?
Verme!, dükkan sahibine küfret vermiyom len de olsun bitsin.
Bunları anlayacak kadar beyinleri olsaydı şu an bu iktidar başta olmazdı, boş yere yorma kendini.
Sende beyin fazlalığından sağdan soldan akıyor galiba. Sen kendi beynine bak, boşver başkasının beynini.

Top Bottom