Neler Yeni

TD500 - mwe bronze v2 650 den daha iyi kombinasyon önerisi???

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Son düzenleme:

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Batuhan Kılıç
F/P eğrisinde oradaki en iyi kasa Lian li 215 mesh modeli . Kendim de kullanıyorum , üst seviye soğutmaya ve sessizliğe sahip , üst tarafta 360mm radyatör desteği yok ve dikey kart takamazsınız. indirimlerle 1000-1300 arasına geliyor . 2 k bütçe ile hem kasa hem psu almış olursunuz. Tercih sizin. Eğer inceleme isterseniz , bire bir yapmadım ama youtube kanalımda sistem toplama videosu da var.

Son düzenleme:

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,536
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
F/P eğrisinde oradaki en iyi kasa Lian li 205 mesh modeli . Kendim de kullanıyorum , üst seviye soğutmaya ve sessizliğe sahip , üst tarafta 360mm radyatör desteği yok ve dikey kart takamazsınız. indirimlerle 1000-1300 arasına geliyor . 2 k bütçe ile hem kasa hem psu almış olursunuz. Tercih sizin. Eğer inceleme isterseniz , bire bir yapmadım ama youtube kanalımda sistem toplama videosu da var.

Bu kasalar hem ondan daha iyi hem daha ucuz.

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Batuhan Kılıç

Bu kasalar hem ondan daha iyi hem daha ucuz.
Dostum ben bu forumda tartışmamaya yemin ettim . Attığın tüm kasalar daha iyi ve daha ucuz ve hepsi çin işi ayrıca hepsi 2020 yılının en FP kasası seçildi , hatta bu kasaların hepsinin malzeme kalitesi de eminim ki lian li den daha iyidir. Son olarak da emin olduğum bir şey var 20 cm fanlar ile CFM si de çok düşüktür attığın kasalara göre .

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,536
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Dostum ben bu forumda tartışmamaya yemin ettim . Attığın tüm kasalar daha iyi ve daha ucuz ve hepsi çin işi ayrıca hepsi 2020 yılının en FP kasası seçildi , hatta bu kasaların hepsinin malzeme kalitesi de eminim ki lian li den daha iyidir. Son olarak da emin olduğum bir şey var 20 cm fanlar ile CFM si de çok düşüktür attığın kasalara göre .
Galaxa çin işi? :D . 2020 yılında değiliz uyan bence o rüyandan. Bu kasalar her tierlistte senin dediğin kasadan iyi. Soğutma olarakta Maxima V20 seninkini katlar. Kasanın CFM değerine gelirsek, Fanlarının hızlı döndüğü için ses yaptığı hakkında şikayetler bile var. Fanlarının CFM değerlerinin büyüklüğe göre eksi kalan bir yanı yok. daha üste 360mm soğutucu takamadığın kasaya iyi diyorsun. Komikmişsin reis. Güldüm valla öğlen öğlen.

O kasaya o kadar para vereceğime çok daha iyi, çok daha ferah ve çok daha güzel desteklere sahip DLS480 alırım daha iyi. Lancool Mesh 205'e para vermek tam bir fanboyluk.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Batuhan Kılıç
Galaxa çin işi? :D . 2020 yılında değiliz uyan bence o rüyandan. Bu kasalar her tierlistte senin dediğin kasadan iyi. Soğutma olarakta Maxima V20 seninkini katlar. Kasanın CFM değerine gelirsek, Fanlarının hızlı döndüğü için ses yaptığı hakkında şikayetler bile var. Fanlarının CFM değerlerinin büyüklüğe göre eksi kalan bir yanı yok. daha üste 360mm soğutucu takamadığın kasaya iyi diyorsun. Komikmişsin reis. Güldüm valla öğlen öğlen.

O kasaya o kadar para vereceğime çok daha iyi, çok daha ferah ve çok daha güzel desteklere sahip DLS480 alırım daha iyi. Lancool Mesh 205'e para vermek tam bir fanboyluk.
Galax japon menşei diye önerdiğin diğer ürünler alman kalitesi değil. Teşekkürler, uyandım , günaydın. Bahsetiğin tier listi atabilir misin bir tier listi incelemek istiyorum.
Hangi veriye göre v20 lian li 205 i katlıyor ? Bekliyorum yine şöyle güzel bir inceleme .
Fanlar hızlı dönmüyor sabit 800 rpm dönüyor , ses şikayeti olabilir kullanıcıdan kullanıcıya bant dan banda değişir.
Dark Maxımanın fanları kaç cfm ?
Dark guardian pronun fanları kaç cfm ?
Galax ın fanları kaç cfm ?
''daha üste 360mm soğutucu takamadığın kasaya iyi diyorsun. Komikmişsin reis. Güldüm valla öğlen öğlen.''
Attığın hangi kasanın üstüne 360 mm radyatör sığıyor? Kaldı ki sığmadığını ben söylemişim zaten. Gülmeye devam et.
DLS480 gibi bir rekabet atmadım ben ortaya , fanboy falan da değilim kafana göre takılabilirsin.
Senin şu an sekmende açık olan tüm bileşenleri keyfekeder alıp dağıtabilecek güce sahibim ;) Bundan dolayı bir markaya bağlanmamın manası yok malesef.
205 le karşılaştırdığın kasalar globalde 30 tane adı olan kasalar , hiçbirisi bir challange dahi katılamaz , vidasını dahi üretmiyor marka basıyor.
Malzeme kalitesi iyi ,
Hava akışı çok iyi ,
3 adet fanla gelmesi büyük artı .
Kasa arkası kontrolcüsü var.
Tüm markaların argb leri ile uyumlu bir şekilde çalışıyor ve indirimli 1200-1300 hatta 1000 liraya dahi alınabiliyor. Ne anlatıyorsun aslan sen?
Galax ile rogla iş birliği yapmış , aorusa özel kasa tasarlamış dünyanın en büyük kasa üreticisi firmalarından birine kafa tutuyorsun . Şaşkınlıkla izliyorum seni .
Hadi bu genelden özele inelim ; Kasa PC cases of 2020 de 1. seçilmiş , 2021 de 3. seçilmiş bir kasa. Tüm genel değerlendirmede.
Başka bir şey var mı ?

Son düzenleme:

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,645
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx

Kasa tek başına 2300 TL
Psu tek başına 1300 TL

Bu fiyata bu kombinasyondan daha kaliteli hava akışı ve malzemesi olan bir kasa ile psu önerisi çıkar mı?

@DerratiX
Mesaj otomatik birleştirildi:

Takip ettiğim bir kaç kasa daha var, bunlar hakkındaki düşünceleriniz nedir, psu ile çok fiyat yükseliyor çünkü

bu kasalar içerisinde TD500 den daha iyi olan ve aşağı yukarı psu dahil fiyatıyla rekabete girebilecek olanlar var mı?

CORSAIR iCUE 4000X RGB 750W 80+ Bronze Tempered Glass Siyah Mid Tower Kasa​

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,536
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Galax japon menşei diye önerdiğin diğer ürünler alman kalitesi değil. Teşekkürler, uyandım , günaydın. Bahsetiğin tier listi atabilir misin bir tier listi incelemek istiyorum.
Hangi veriye göre v20 lian li 205 i katlıyor ? Bekliyorum yine şöyle güzel bir inceleme .
Fanlar hızlı dönmüyor sabit 800 rpm dönüyor , ses şikayeti olabilir kullanıcıdan kullanıcıya bant dan banda değişir.
Dark Maxımanın fanları kaç cfm ?
Dark guardian pronun fanları kaç cfm ?
Galax ın fanları kaç cfm ?
''daha üste 360mm soğutucu takamadığın kasaya iyi diyorsun. Komikmişsin reis. Güldüm valla öğlen öğlen.''
Attığın hangi kasanın üstüne 360 mm radyatör sığıyor? Kaldı ki sığmadığını ben söylemişim zaten. Gülmeye devam et.
DLS480 gibi bir rekabet atmadım ben ortaya , fanboy falan da değilim kafana göre takılabilirsin.
Senin şu an sekmende açık olan tüm bileşenleri keyfekeder alıp dağıtabilecek güce sahibim ;) Bundan dolayı bir markaya bağlanmamın manası yok malesef.
205 le karşılaştırdığın kasalar globalde 30 tane adı olan kasalar , hiçbirisi bir challange dahi katılamaz , vidasını dahi üretmiyor marka basıyor.
Malzeme kalitesi iyi ,
Hava akışı çok iyi ,
3 adet fanla gelmesi büyük artı .
Kasa arkası kontrolcüsü var.
Tüm markaların argb leri ile uyumlu bir şekilde çalışıyor ve indirimli 1200-1300 hatta 1000 liraya dahi alınabiliyor. Ne anlatıyorsun aslan sen?
Galax ile rogla iş birliği yapmış , aorusa özel kasa tasarlamış dünyanın en büyük kasa üreticisi firmalarından birine kafa tutuyorsun . Şaşkınlıkla izliyorum seni .
Hadi bu genelden özele inelim ; Kasa PC cases of 2020 de 1. seçilmiş , 2021 de 3. seçilmiş bir kasa. Tüm genel değerlendirmede.
Başka bir şey var mı ?

Maximanın CFM bilgisine ulaşamadım. ama Lian li lancool 205'in CFM bilgisi 70. "Kötü fanlı" diye her yerde dalga geçilen Dark Guardian Pro'nun fanlarının CFM değeri 55.7. eğer kötü fanlısı bile bu kadar farka sahip değilse, (fanların birinin 2x140 diğerinin 3x120 olduğunu varsayarak söylüyorum. fan sayıları aynı olsa büyük bir fark.) Dark Maxima V20'nin fanlarının daha iyi olacağı ya da eşit olacağı büyük bir olasılık.
Galax'ın fanları ise 36 CFM'e sahip. onda da malzeme kalitesinden dolayı fiyatı pahalı. Fanları evet iyi değilmiş cidden.

Lian li'nin malzeme kalitesi hakkında bir şey diyemeyeceğim çünkü zaten kaliteli. Bu bilinen bir gerçek. Ama bu kadar "desteksiz" bir kasayı almak yerine 100-150 TL üstüne koyup DLX21 alırım daha iyi.

Galax'ın malzeme kalitesi orta.
Hava akışı iyi.
4 adet fan + GPU Sarkma aparatı + menteşeli cama sahip.

Dark Guardian Pro
Malzeme kalitesi kötü-orta arası.
Hava akışı iyi.
Ortalama fanlara sahip.
İç hacmi geniş.

Maxima V20 modeli hakkında o kadar bilgi yok fakat incelemelere göre,
Hava akışı iyi.
Fanlarının modelini bulamadım aramama rağmen. Darkın kendi ürettiği 200MM hiç yok gibi. Büyük ihtimalle farklı bir fan kullanıyorlar.
Kasanın iç hacmi nispeten geniş.
Type-C girişi var.

indirimle bu modeller 800 belki 700 bile görebiliyor. Fiyat skalasında rakipleri yok gibi bir şey.

Dolar'ın 17 olduğu şuanki dönemde en düşük 1200 gördü bu model. hatta şuanda 1200 TL. 1000 tl'ye düşeceğini HİÇ zannetmiyorum. hatta konusunu ben bile açmış olabilirim hatırlamıyorum.

Ayrıca karıştırıyorsun, 2020'de 1. seçilen model 215 modeli. 205 değil. Ben 205'le karşılaştırıyorum. 215'le değil. 215 zaten iyi bir kasa.

Birde, markaya kafa tutmuyorum ben. Modele kafa tutuyorum :). Lian li'ye hiçbir zaman kötü bir marka demedim. Modele fiyatını hak etmiyor dedim.

O zaman dağıt reis. Bir çekiliş yap forumada insanların yüzü gülsün.

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Batuhan Kılıç
Üslubunu düzelttiğin için teşekkür ederim , ilk mesajımı düzeltiyorum çünkü yanlış yazmışım , bahsettiğim tüm detaylar 215 için geçerli . Kendi kasam da 215 modeli. 205 için değil . 215 modelde aynı fikirdeysek sorun yok . Keyifli forumlar dilerim.

Maximanın CFM bilgisine ulaşamadım. ama Lian li lancool 205'in CFM bilgisi 70. "Kötü fanlı" diye her yerde dalga geçilen Dark Guardian Pro'nun fanlarının CFM değeri 55.7. eğer kötü fanlısı bile bu kadar farka sahip değilse, (fanların birinin 2x140 diğerinin 3x120 olduğunu varsayarak söylüyorum. fan sayıları aynı olsa büyük bir fark.) Dark Maxima V20'nin fanlarının daha iyi olacağı ya da eşit olacağı büyük bir olasılık.
Galax'ın fanları ise 36 CFM'e sahip. onda da malzeme kalitesinden dolayı fiyatı pahalı. Fanları evet iyi değilmiş cidden.

Lian li'nin malzeme kalitesi hakkında bir şey diyemeyeceğim çünkü zaten kaliteli. Bu bilinen bir gerçek. Ama bu kadar "desteksiz" bir kasayı almak yerine 100-150 TL üstüne koyup DLX21 alırım daha iyi.

Galax'ın malzeme kalitesi orta.
Hava akışı iyi.
4 adet fan + GPU Sarkma aparatı + menteşeli cama sahip.

Dark Guardian Pro
Malzeme kalitesi kötü-orta arası.
Hava akışı iyi.
Ortalama fanlara sahip.
İç hacmi geniş.

Maxima V20 modeli hakkında o kadar bilgi yok fakat incelemelere göre,
Hava akışı iyi.
Fanlarının modelini bulamadım aramama rağmen. Darkın kendi ürettiği 200MM hiç yok gibi. Büyük ihtimalle farklı bir fan kullanıyorlar.
Kasanın iç hacmi nispeten geniş.
Type-C girişi var.

indirimle bu modeller 800 belki 700 bile görebiliyor. Fiyat skalasında rakipleri yok gibi bir şey.

Dolar'ın 17 olduğu şuanki dönemde en düşük 1200 gördü bu model. hatta şuanda 1200 TL. 1000 TL'ye düşeceğini HİÇ zannetmiyorum. hatta konusunu ben bile açmış olabilirim hatırlamıyorum.

Ayrıca karıştırıyorsun, 2020'de 1. seçilen model 215 modeli. 205 değil. Ben 205'le karşılaştırıyorum. 215'le değil. 215 zaten iyi bir kasa.

Birde, markaya kafa tutmuyorum ben. Modele kafa tutuyorum :). Lian li'ye hiçbir zaman kötü bir marka demedim. Modele fiyatını hak etmiyor dedim.

O zaman dağıt reis. Bir çekiliş yap forumada insanların yüzü gülsün.

.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,536
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Üslubunu düzelttiğin için teşekkür ederim , ilk mesajımı düzeltiyorum çünkü yanlış yazmışım , bahsettiğim tüm detaylar 215 için geçerli . Kendi kasam da 215 modeli. 205 için değil . 215 modelde aynı fikirdeysek sorun yok . Keyifli forumlar dilerim.

.
Keyifli forumlar, hayırlı günler dilerim. 👋

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Barut

.
Best of Pc cases link alabilir miyim kim düzenliyor bunu?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,432
Üyeler
154,232
Son üye
Koboyoki
Top Bottom