Neler Yeni

Techno'dan Vr Gözülüklü/Gamepad'li/Apu Mini Pc(Konsol?)

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Optimize en büyük sıkıntı. Üstelik cihazın donanımsal olarak güçlü olması da bir şeyi değiştirmiyor. İlla ki oyunu kıran bir durumla karşılaşıyorsun.

Yani günümüzde APU ların (Sadece AMD yi sayıyorum başarısından) işlem gücü okey yani 8 çekirdek 16 thread e kadar çıktı ve fena olmayan önbellek değerindeler. Ama APU yani ekran kartı gücü bi yere kadar ve günümüzde hala yeterli değil, 780M ekran kartı standart halde GTX 1060 ın altında kalan bir ekran kartı ve günümüzde 1060 da 1080p oyunculuk için öldü ölücek.

Artık konsollarda bile optimizasyon sorunu yaşanırken eskiye göre bu tarz ürünlerin ömrü çoook kısa olucaktır.

Bi furya olunca dalıyor millet işte.

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,437
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör
Yani günümüzde APU ların (Sadece AMD yi sayıyorum başarısından) işlem gücü okey yani 8 çekirdek 16 thread e kadar çıktı ve fena olmayan önbellek değerindeler. Ama APU yani ekran kartı gücü bi yere kadar ve günümüzde hala yeterli değil, 780M ekran kartı standart halde GTX 1060 ın altında kalan bir ekran kartı ve günümüzde 1060 da 1080p oyunculuk için öldü ölücek.

Artık konsollarda bile optimizasyon sorunu yaşanırken eskiye göre bu tarz ürünlerin ömrü çoook kısa olucaktır.

Bi furya olunca dalıyor millet işte.
Haklısın ama şu da var
El kadar cihazda 1080p hardcore oyunları oynamıyorlar ki ya 720p oynuyorlar ya da soft oyunlar tercih ediliyor
Bu furya çok büyüdü bazı firmalar zararlı çıkıcak ama düşünüldüğü kadar küçülmez pazar payı

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Haklısın ama şu da var
El kadar cihazda 1080p hardcore oyunları oynamıyorlar ki ya 720p oynuyorlar ya da soft oyunlar tercih ediliyor
Bu furya çok büyüdü bazı firmalar zararlı çıkıcak ama düşünüldüğü kadar küçülmez pazar payı

Yani bu kadar para ödeyip 720p takılmak, bilemiyorum. Özellikle VR gibimsi şeylerde çözünürlük daha önemlidir haliyle direk her baktığın yer grafik oluyor :D.

Ki zaten gerçekte şuki eskiye göre kapitalizm in tüketim isteği arttı bu tarz şeyleri alanın 1-2 yıl kullanması bekleniyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç bizim milletlik değil hojam, biz alıcaz 15 sene kafa ağrıtmicak.

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,671
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,437
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Yani bu kadar para ödeyip 720p takılmak, bilemiyorum. Özellikle VR gibimsi şeylerde çözünürlük daha önemlidir haliyle direk her baktığın yer grafik oluyor :D.

Ki zaten gerçekte şuki eskiye göre kapitalizm in tüketim isteği arttı bu tarz şeyleri alanın 1-2 yıl kullanması bekleniyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç bizim milletlik değil hojam, biz alıcaz 15 sene kafa ağrıtmicak.
Hocam cihazı alan taşınabilirlik için alıyor
Bu cihazların da ilk sürümleri geliyor zaten ilk sürümler çoğu zaman alınmaz 3 4 sene sonra görücez bu cihazların potansiyelinin gerçekleştiğini
Türkiye olarak düşünürsen para israfı bu cihaz pc almak bile lüks iken bunlara bulaşılmaz milletin yüzde 90 ı için

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Hocam cihazı alan taşınabilirlik için alıyor
Bu cihazların da ilk sürümleri geliyor zaten ilk sürümler çoğu zaman alınmaz 3 4 sene sonra görücez bu cihazların potansiyelinin gerçekleştiğini
Türkiye olarak düşünürsen para israfı bu cihaz pc almak bile lüks iken bunlara bulaşılmaz milletin yüzde 90 ı için

Bu tarz cihazların harbi iş yapar olması için:

Mobil donanımların performansının atlayış yaşaması,

Bu tarz ürün yapan firmanın kendi özel işletim sistemi veya hali hazırda iyi optimize olan ve bu işletim sistemine aynı şekilde optimize oyun, uygulama üreten firmaları olan bir işletim sistemi kullanmalı,

Kendi işletim sistemi olucak ise bir çok kendine özel oyun, uygulama yapan firması olmalı

Öbür türlü bu tarz ürünler istenileni veremez.

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,437
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Bu tarz cihazların harbi iş yapar olması için:

Mobil donanımların performansının atlayış yaşaması,

Bu tarz ürün yapan firmanın kendi özel işletim sistemi veya hali hazırda iyi optimize olan ve bu işletim sistemine aynı şekilde optimize oyun, uygulama üreten firmaları olan bir işletim sistemi kullanmalı,

Kendi işletim sistemi olucak ise bir çok kendine özel oyun, uygulama yapan firması olmalı

Öbür türlü bu tarz ürünler istenileni veremez.
Bunlar için 3 4 sene lazım
Amd firma olarak linuxta tecrübeli ileride linux tabanlı amd işlemcili güzel konsollar görüceğiz ama dediğim gibi zaman ve deneyim lazım bu firmalara

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bunlar için 3 4 sene lazım
Amd firma olarak linuxta tecrübeli ileride linux tabanlı amd işlemcili güzel konsollar görüceğiz ama dediğim gibi zaman ve deneyim lazım bu firmalara

Geçmişe bakarak eğer belli bir teknolojik temel değişim olmaz ise (Mesela quantum bilgisayarın artık yapılmış ve geliştirilmeye başlamış olup süper bilgisayar devrinin kapanmaya başlaması gibi) 3-4 sene hayal bir süre olur. ekran kartının 20 sene içerisindeki bir önceki seriye göre güç artış farkına bakarsan artık fark aralığı çok azaldı, mesela RTX 3060 ile 4060 arasında komik bir fark var bunun için DLSS 3 desteği vermediler 4000 altına yoksa aynı kart gibi bişey olcaktı :D.

Nm değeri limitlere dayandı 2-3nm lerden bahsediliyor, verimlilik için çabalanıyor ama güç kısılamaz o yüzden eskiye göre bir güç tüketimi düşüşü söz konusu değil.

Yeni teknolojik şeyler kağıt üstünde düşünülüyor farklı transistör yapıları gibi, ama hala bir şey yok net olarak. Kısaca şuanki gibi devam edicekse önümüzdeki 5 sene, bu atılımlar sadece hayal olarak kalır 3-4 sene için.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,182
Üyeler
141,408
Son üye
BarbutaMahmut
Top Bottom