Neler Yeni

Tek bir kişide internetin yavaş olması

oguzhnsrmn

80+ Gold
En İyi Cevap
8
Merhabalar, 50mbps internete geçtikten sonra herkes internetten memnun kaldı fakat ablam sürekli 2-3 aydır internet çok yavaş diyip mobil veri kullanıyordu bugün ona speedtest yaptık 1.2 mbps çıktı fakat ben kendi telefonumdan bilgisayarımdan yapınca 45-49 arası çıkıyor modemi resetledik internetten çık gir yaptık olmadı alt katın internetin de böyle bir sorun yok sizce neden olabilir? Tek bizim internette oluyor. Telefon: xiaomi mi 8 lite

Jauvin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,024
İsim
Iowa Hersberg
İlgilendiği Kategoriler
Valorant - PC
Steam
https://steamcommunity.com/id/jauvinqq/
Discord
Jauvin #4666
Arasında bir bağ kurulur mu bilmiyorum ama ben de 2021in başında internet değiştim ve wifi bazen internet vermiyordu veya inanılmaz derece yavaşlıyordu ben de adamlara yazdım bu problemi çözdüler yani teknik bir arızası olabilir. Ya da modemin eskiyse onunla alakalı bir durum da olabilir. Çoğu insanın ping problemi modem dayalı olabiliyor. Özellikle 1k+ falan gören varsa net modemden dolayı o.

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Normal şartlarda modemde Qos ayarından tüm wifi ile bağlananların hızları düşürülürdü. Ama sizin sadece o telefonda böyle bir sorun mevcut. Ablanın telefonunda bir sorun olmadığına emin misiniz peki ?
Kendi telefonunuzdan internet paylaşımını açıp ablanızın telefonunu bağlayın. O şekilde bir hız testi yapın o telefonla. Eğer yine aynı sonucu verirse telefonda bir problem vardır.
Merhabalar, 50mbps internete geçtikten sonra herkes internetten memnun kaldı fakat ablam sürekli 2-3 aydır internet çok yavaş diyip mobil veri kullanıyordu bugün ona speedtest yaptık 1.2 mbps çıktı fakat ben kendi telefonumdan bilgisayarımdan yapınca 45-49 arası çıkıyor modemi resetledik internetten çık gir yaptık olmadı alt katın internetin de böyle bir sorun yok sizce neden olabilir? Tek bizim internette oluyor. Telefon: xiaomi mi 8 lite

oguzhnsrmn

80+ Gold
En İyi Cevap
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arasında bir bağ kurulur mu bilmiyorum ama ben de 2021in başında internet değiştim ve wifi bazen internet vermiyordu veya inanılmaz derece yavaşlıyordu ben de adamlara yazdım bu problemi çözdüler yani teknik bir arızası olabilir. Ya da modemin eskiyse onunla alakalı bir durum da olabilir. Çoğu insanın ping problemi modem dayalı olabiliyor. Özellikle 1k+ falan gören varsa net modemden dolayı o.
Tek ablamda sorun var ama.

mesut3467

80+ Bronze
Cihazınızla Bluetooth üzerinden (kulaklık vs ) aktarım yapiyorsaniz ve wifi 2.4 ghz destekli bir modeme sahipseniz, çakışma yaşıyor olabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Necati Serin
Wifi ayarlarına girip gizlilikten rastgele mac adresi kullanmanız belki etkili olur

Top Bottom