Neler Yeni

teknik destek yardım edin lütfen

Hydranoid

80+ Bronze
hocam bunlarda çabuk arıza vs olur mu ? Ve gen 3 destekli anakarta gen 4 destekli dönüştürücü taksak gen 4 ssd hızı alabilir miyiz ? Alamazsak gen 3 ün hızlarını verimli şekilde verebilir mi ? Ona göre anakart değişmekten vazgeçebilirim. Bu ürünü düşündüm
Attığımız Pcie x1 slotlarına takılanlar 1 gb a yaklaşıyor çok kayıp vermiyor. Ama onun da püf noktası ekran kartın ve anakartında yatıyor bazı ekran kartlarının soğutma bloğu geniş olduğu için eğer pcie x1 slotu x16 nın hemen 2 slot altındaysa takılamayabiliyor. Dönüştürücüyşe takılmış m2 bile sata ssd hızını rahat geçer Abdullah abinin videosu var izleyin lütfen
Mesaj otomatik birleştirildi:

sığmada sorun olur mu sence ? Sistem imzada
Bana modelleri söyler misiniz ekran kartı ve anakart modeli yeterli imzayı göremiyorum mobildeyim

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,657
İsim
Mehmet Aslan
Attığımız Pcie x1 slotlarına takılanlar 1 gb a yaklaşıyor çok kayıp vermiyor. Ama onun da püf noktası ekran kartın ve anakartında yatıyor bazı ekran kartlarının soğutma bloğu geniş olduğu için eğer pcie x1 slotu x16 nın hemen 2 slot altındaysa takılamayabiliyor. Dönüştürücüyşe takılmış m2 bile sata ssd hızını rahat geçer Abdullah abinin videosu var izleyin lütfen
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana modelleri söyler misiniz ekran kartı ve anakart modeli yeterli imzayı göremiyorum mobildeyim
İNNO3D Rtx 4070 twin x2 - Msi A520 M-A Pro

Hydranoid

80+ Bronze
İNNO3D Rtx 4070 twin x2 - Msi A520 M-A Pro
Sorun yaşamazsınız ekran kartının üstünde pcie x1 slotu. Yalnız kendi attığını değil benim attığım ve Hacısofunun attığı linklerdekilerden pcie x1 dönüştürücü yazanlardan birini alın sizin attığınız uymaz

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,078
İsim
Hacı
hocam bunlarda çabuk arıza vs olur mu ? Ve gen 3 destekli anakarta gen 4 destekli dönüştürücü taksak gen 4 ssd hızı alabilir miyiz ? Alamazsak gen 3 ün hızlarını verimli şekilde verebilir mi ? Ona göre anakart değişmekten vazgeçebilirim. Bu ürünü düşündüm
Gen 4 de taksan gen 3 hızı alın.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
M2 SSD ler genelde Gen3/Gen4 X4 veri yolu kullanır. Anakartlardaki o slot X1 olduğu için düz mantıkla 1/4 hız alınır.

Ek olarak sizdekine bakmadım ama o portlar genelde düşük sürümlü olur, mesela konu sahibinde o port Gen3 destekli.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,657
İsim
Mehmet Aslan

DogancanYr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Dogancan
oha böyle dönüştürücüde mi var :kekw: :kekw: Bundan alıp taksam ne kadar hız alırım ? Bu haldeki bir ssd nin içine oyun kurup oynanır mı ?
USB 3.1 Gen 1, 5Gbit/s usb hızı bu kadar . m2ssd hızı ne kadar ise o kadar olur.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,657
İsim
Mehmet Aslan
USB 3.1 Gen 1, 5Gbit/s usb hızı bu kadar . m2ssd hızı ne kadar ise o kadar olur.
şimdi bundan alsam kasadaki usb 3.2 portundan birine taksam. Birde kullandığım bu ssd den alsam vadettiği hızları alabileceğim öyle mi ? Anakartlar da bu teknik detaylarda biraz cahilim çok soru soruyorum kusura bakmayın :kekw:

DogancanYr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Dogancan
şimdi bundan alsam kasadaki usb 3.2 portundan birine taksam. Birde kullandığım bu ssd den alsam vadettiği hızları alabileceğim öyle mi ? Anakartlar da bu teknik detaylarda biraz cahilim çok soru soruyorum kusura bakmayın :kekw:
Görürsün, sınır da tam bu ama anakarta takman lazım (belki kasaya taktığında da aynı performansı verir), usb uzatma kablosu al iş görür.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,657
İsim
Mehmet Aslan
Görürsün, sınır da tam bu ama anakarta takman lazım (belki kasaya taktığında da aynı performansı verir), usb uzatma kablosu al iş görür.
verimli oyun oynanır mı sence ? Çabuk arıza verir mi merak ettim. Oyuna girince sıcaktan eriyip patates olmasın :kekw:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,597
Üyeler
142,761
Son üye
KozmoverLandey
Top Bottom