Neler Yeni

Telefon ile speedtestte 200 mbps alıyorum bilgisayarda 95

Woxin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Serhat Topuz
merhabalar fiber internetim mevcut paketim 100 mbps sanıyordum bilgisayarda sürekli 90 mbps çıkıyor bu gün şans eseri telefon ile speedtest yaptım 195 civarı çıkıyor hep tüm sitelerde öyle interneti bilgisayarda 100 mbpsye sabitleyen bir şey olabilir mi acaba yardımcı olur musunuz

eren28tr

80+ Gold
merhabalar fiber internetim mevcut paketim 100 mbps sanıyordum bilgisayarda sürekli 90 mbps çıkıyor bu gün şans eseri telefon ile speedtest yaptım 195 civarı çıkıyor hep tüm sitelerde öyle interneti bilgisayarda 100 mbpsye sabitleyen bir şey olabilir mi acaba yardımcı olur musunuz
ethernet kablosu ile alakalı olabilir anakartın lan portu gigabit desteklemiyor olabilir anakartın nedir? ethernet kablon cat kaç?

332merek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
kerem kılıç
mobil veri hızın o olmasın ?

Mtsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
Mustafa tsn
Çift bantlı mı modem

Woxin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Serhat Topuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

eren28tr

80+ Gold
Duvardan modeme modemden de bilgisayara gelen sarı kablo cat 5 şuan ondan olabilir mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

yok hocam wifi eminim
evet cat5 100 mbps destekler cat6 alırsan sorun çözülür.

Farex

80+ Silver
evet 2.4 ve 5 ghz

aklıma takılan şey duvardan modeme gelen kablo da cat 5 yani modem telefona 200 mbps nasıl verebiliyor
Kardeşim frekans gecikmesi dediğimiz bir olay olur frekanslar üst üste birikir ve bir anda ulaşmış olur bende yaşıyorum özellikle wifinin dibinde mesela test yapsam 99 max 100 oluyor ama wifiye uzaklaşınca 110 130 flaan çıkıyor ki imkansız normalde bu olay sana durumu böyle özetleyebilirim.

eren28tr

80+ Gold
evet 2.4 ve 5 ghz

aklıma takılan şey duvardan modeme gelen kablo da cat 5 yani modem telefona 200 mbps nasıl verebiliyor
cat5e falan olmasın? cat5 olamaz.

332merek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
kerem kılıç
Merhaba, internet hızınızın bilgisayarda 100 Mbps'ye sabitlenmesi birkaç farklı sebebe bağlı olabilir. Aşağıdaki adımları izleyerek sorunun kaynağını belirleyebilir ve çözüm bulabilirsiniz:

1. Ethernet Kablosu:
    • Eğer bilgisayarınız ethernet kablosu ile internete bağlıysa, kablonuzun kalitesini kontrol edin. Cat5 kablosu kullanıyorsanız, bu kablo 100 Mbps hız ile sınırlıdır. Cat5e veya Cat6 kablosu kullanarak daha yüksek hızlara ulaşabilirsiniz.
  2. Ethernet Portu ve Adaptörü:
    • Bilgisayarınızdaki ethernet portunun 1 Gbps (Gigabit) hızını desteklediğinden emin olun. Bilgisayarınızın ağ adaptörünün sürücülerini güncelleyebilirsiniz.
    • Kontrol etmek için:
      1. Aygıt Yöneticisi'ni (Device Manager) açın.
      2. Ağ Adaptörleri (Network Adapters) bölümüne gidin.
      3. Kullandığınız ethernet adaptörünü seçin ve özelliklerine bakın.
  3. Modem ve Router Ayarları:
    • Modem veya router ayarlarını kontrol edin. Bazı ayarlar bağlantı hızını sınırlayabilir. QoS (Quality of Service) veya bant genişliği sınırlamaları gibi özelliklerin devre dışı olduğundan emin olun.
  4. Ağ Bağlantısı Ayarları:
    • Bilgisayarınızın ağ bağlantısı ayarlarını kontrol edin:
      1. Denetim Masası'ndan (Control Panel) Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni (Network and Sharing Center) açın.
      2. Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin (Change adapter settings).
      3. Kullandığınız bağlantıya sağ tıklayın ve "Özellikler" (Properties) seçeneğini seçin.
      4. "Yapılandır" (Configure) düğmesine tıklayın ve "Gelişmiş" (Advanced) sekmesine gidin.
      5. "Bağlantı hızı ve çift yön" (Speed & Duplex) ayarını 1.0 Gbps Full Duplex olarak ayarlayın.
  5. Antivirüs veya Güvenlik Yazılımları:
    • Bilgisayarınızdaki antivirüs veya güvenlik yazılımlarının internet hızını sınırlayabileceğini unutmayın. Bu tür yazılımları geçici olarak devre dışı bırakarak hız testini tekrar yapabilirsiniz.
Bu adımlar sorununuzu çözmezse, bilgisayarınızın donanımında veya yazılımında başka bir sorun olabilir. Gerekirse bir uzmana danışmanız faydalı olabilir.

Hanaz

80+ Silver
Bufferbloat yaptınızmı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,902
Üyeler
151,473
Son üye
yucan
Top Bottom