Neler Yeni

Telefonun IMEI numarası klonlanmış

Foreignex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mert Kızılkan
1 hafta önce bir telefoncudan Redmi Note 13 Pro almıştım bu gece "IMEI numarasi klonlanmıstır, cihaz 30 gun icinde kapatilacaktir, satin aldiginiz yere basvurunuz. B003" diye mesaj geldi. Telefon çift SIM hatlı sadece birinci IMEI klonlanmış ikincisinde sorun yok bunu nasıl düzeltebilirim?

Can...

80+ Platinum
1 hafta önce bir telefoncudan Redmi Note 13 Pro almıştım bu gece "IMEI numarasi klonlanmıstır, cihaz 30 gun icinde kapatilacaktir, satin aldiginiz yere basvurunuz. B003" diye mesaj geldi. Telefon çift SIM hatlı sadece birinci IMEI klonlanmış ikincisinde sorun yok bunu nasıl düzeltebilirim?
düzeltemezsin klasik olacak şey adamlar kayıt ediyor sattıktan sonra patlatıyor btk dan fatura bilgilerini vs girip hattına tanımlaya biliyorsun ayrıntısını bilmiyorum bize de oldu eski telefon diye dert etmedim faturası duruyordu halbuki
Mesaj otomatik birleştirildi:

bana gelen mesajda diyordu bunu

Quill

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
978
İsim
Hakan Can Yıldırım
Sim2 ye imei atarlar çözülür bende de olmuştu

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,534
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
Arkadaşım yasal yollardan çözebilirsiniz. Fatura var ise tabii ki. IMEI atmak kolay değil bu telefonda. Direnç gerekli. Yani telefonun içinin açılması lazım.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,233
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Arkadaşım yasal yollardan çözebilirsiniz. Fatura var ise tabii ki. IMEI atmak kolay değil bu telefonda. Direnç gerekli. Yani telefonun içinin açılması lazım.
Telefonun içinin zamanında 1 kere açılması da yeterli. Yani içi açılıp 1 kere imei atılmış ise sonra IMEI atmak için bir daha açmaya gerek yok.
İşlemci G99 ise Direnç ile atılıyor diye biliyorum yani eğer imei atılmış bir cihaz ise arkası açılmıştır. 7s gen 2 olan model içinde aynısı geçerli bildiğim kadarı ile

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,534
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Telefonun içinin zamanında 1 kere açılması da yeterli. Yani içi açılıp 1 kere imei atılmış ise sonra IMEI atmak için bir daha açmaya gerek yok
Kaçakmi telefon farkında değilim. Daha önceden direnç atilmissa doğru.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,233
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Kaçakmi telefon farkında değilim. Daha önceden direnç atilmissa doğru.
Ben sadece 1 olasılığı belirtmek istediğim telefon harbici orijinal olup IMEI de klonlanmış olabilir veya kaçak kayıt ile türkiye de satılıyor da olabilir çünkü 12 Pro 5g ithalatçı garantili olanların alayı bu şekil

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,534
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Ben sadece 1 olasılığı belirtmek istediğim telefon harbici orijinal olup IMEI de klonlanmış olabilir veya kaçak kayıt ile türkiye de satılıyor da olabilir çünkü 12 Pro 5g ithalatçı garantili olanların alayı bu şekil
Doğrudur ben diğer olasılığa göre yazmıştım. 👍

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,217
Üyeler
157,497
Son üye
azizdindar
Top Bottom