Neler Yeni

Temizlik Sonrası Ekran Kartı Bazen Çalışıyor Bazen Çalışmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet serdar Akıncı
arkadaşlar herkese iyi forumlar dün gece RX5700XT Sapphire Nitro+ model ekran kartımı detaylı temizliğini yaptım termal macunu mx-6 ile değiştim padlere dokunmadım ve genel tozunu kulak çöpü ile yumuşak bir şekilde temizledim daha sonra kasaya taktım ve her şey normaldi bugün ekran kartımın fanlarını yağlamayı unuttuğum aklıma geldi ve yağlamak için ekran kartını herhangi bir şekilde açmadan sadece üzerindeki fan vidalarını söküp fanları yağladım ve geri taktım daha sonra ekran kartını bilgisayara taktığımda çalışmadı kartın güç kablolarını söktüm kasanın elektiriğini kestim geri takınca açıldı fakar gariptir ki kasaya en ufak çarpmamda ekran kartı çalışmıyor ve çarpmadığım halde bir anda ekran kartının durduğu oldu bilgisayarı tuşundan kapatmam gerekiyor kapattıktan sonra 3 kez açmayı denedim hiçbir şekilde ekran kartına güç gelmedi kasanın power kablosunu tekrardan çıkartıp 30 saniye sonra takıp açınca ekran kartı çalıştı şuan bunu yazarken bilgisauarımı kullanabiliyorum fakat her an gidebilir bundan dolayı sizden destek bekliyorum statik elektirik olabilir mi acaba

Top Bottom