Neler Yeni

Temperli cam ve pleksi arasında ne fark var ?

jakikiy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
saannne laaa
Temperli cam ve pleksi arasında ne fark var ? Yani temperli camın avantajları nedir ? / ne işe yarar ?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Temperli cam gerçek camdır kolay kolay çizilmez, pleksiler plastiktir, kolayca çizilir. Temperli cam daha hoş ve daha kalite hissettiriyor bence.

Def2easy59

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Emir yiğit galata
Pleksi kolay çizilen bir maddedir temperli cam çizilmez kolay kolay fakat şöyle bir olay var benim sharkoon tg5 kasamın temperli camı kırıldı fakat plekside öyle bir olay yok yani düşünce kırılmıyo oyüzden pleksi derim

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
Temperli cam ve pleksi arasında ne fark var ? Yani temperli camın avantajları nedir ? / ne işe yarar ?
Temperli cam araba camı gibi kolay kırılmaz kırıldığı zaman etrafa dağılmaz. Pleksi ise çeşitli renkleri olan saydam, yarı saydam olabilen çok hafif bir plastik malzemedir.

vpro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
omer
Isı açısından faysaı olur ısıyı daha rahat iletir daha iyi soğuma sağlar. Sıcaklığa daha dayanıklıdır. Kolay kolay kırılmaz ama köşelerde darbe aldığında tuz buz olur.çizilmeye daha dayanıklı olur. Pleski kırmak baya zor yani bükmen falan lazım. Tek artısı bu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ealfa
Ben pleksi cam derim bana göre daha iyi çünkü temperli camlar eğer elinizden düşerse yüksek ihtimalle kırılır.Fakat pleksi camlar ise çabuk çizilebilir ama temperli camlarda kolay kolay çizilmiyor kısacası hertürlü dikkatli olmak lazım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,847
Üyeler
156,847
Son üye
cabirplastik
Top Bottom