Neler Yeni

Temu: İndirimler ve Gümrük Vergileriyle Yurtdışı Alışverişte Aradığınız Her Şey!

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

MurphyG

80+
Reklam Amaçlı Paylaşım / Referal Link
Selamlar foruma bir çok arkadaşın gerçekten yardıma ihtiyacı olduğunu fark ettim ve Temu ve Gümrük vergileri hakkında net bilgiye sahip olmanız için bu konuyu açmaya ve sizlere yardımcı olmaya geldim.

Bu yazıda "Temu" hakkında en net bilgileri paylaşacağım. Gümrük vergileri, gerçek indirimleri nasıl elde edebileceğiniz ve "Birden fazla ürün aldım, gelir mi?" gibi sorularınızın ve daha fazlasının cevabını bulmak için yazıyı sonuna kadar okuyun.

1. Temu nedir ve güvenilir mi?
    Temu, Çin'de yaygın bir çevrimiçi ticaret platformu olan Pinduoduo'nun sahibi PDD Holdings tarafından işletilmektedir. Bu nedenle güvenilirdir.
  2. Temu gerçekten ucuz mu?
    Evet, Temu yurtdışı alışverişler için en ucuz platformlardan biridir.
  3. Temu bu kampanyaları nasıl yapabiliyor?
    Temu, PDD Holdings'in büyük finansal gücü sayesinde kargo ücretlerini karşılayabiliyor ve vergi avantajları sağlıyor. Bu nedenle pek çok indirim sunabiliyor.
  4. Temu'dan ne alınabilir?
    Forumlar, açık kaynaklar, YouTube, Google ve şirketin halka açık bilgilerinden araştırmalar yaptım. Aldıklarımın listesi için BURAYA TIKLA. Fikir edinebilirsiniz.
  5. Temu'dan aldığınız ürüne dikkat etmelisiniz.
    Ürünü beğendiniz fakat başka yerlerde daha ucuz olabileceğinden şüpheleniyorsanız, şu adımları izleyin:
    1. Adım: İki telefon veya bir bilgisayar kullanarak ürünü aratın. Örnek resim 1.
    2. Adım: Başka bir telefon veya bilgisayardan aynı ürünü aratın ve en uygun satıcıyı bulun. Örnek resim 2.
    3. "Dikkat edin! Resmi net çekmezseniz ürün listelenmeyebilir, tekrar deneyin."
  6. İndirimleri nasıl elde ederiz?
    İlk kez uygulamayı indiren veya alışveriş yapmayanlar için: Güncel kampanyalarda 3000 TL alışveriş için 900 TL indirim ve ilk alışverişte %30 indirim fırsatları var. 3000/900 indirimini elde etmek için ilk 450 TL alışverişinizi yapmanız gerekiyor. (450 TL Alışveriş için kullanmanız gereken kod: acs870746 Kampanyalar kısmında bakiyeniz otomatik olarak güncellenecektir.
    Eğer 3000/900 TL indirimi için sorun yaşıyorsanız veya yaşamak istemiyorsanız uygulamayı önce, Bu linke tıklayıp indirin. LINK İndirdikten sonra (Telefondan tıklayın, PC'de çalışmayabilir emin değilim). Bu linkle uygulamaya yönlendirileceksiniz ve kendinizi uygulamaya yönlendirin önünüze çark çıkacak tıklayın eğer çark yoksa düz uygulamaya yönlendirin kendinizi. Kampanyalar kısmında indirimler gözükecektir.

Şimdi herkesin merak ettiği soruya gelelim: Gümrük vergisi ne kadar tutar? 150 Euro sınırı var mı? Birden fazla ürün aldım, örneğin 20-40 parça ürün, bunlar tek pakette gelir mi?

Evet, bu ürünler hepsi size tek paket halinde ulaşacaktır. Şirketin amacı zaten budur: Kargo bedava, vergiler önceden alışveriş sepetinize eklenir ve tüm ürünler tek pakete sığdırılır (Türkiye’de her ay 5 paket alabilirsiniz). Ancak, ürünleriniz 150 Euro'yu geçerse gümrük memurları bunları ticari olarak değerlendirebilir ve sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden, alışverişleriniz elinize ulaşmadan ikinci bir alışveriş yapmanızı önermiyorum. Örneğin, 27 Haziran'da bir sipariş verdiğinizi varsayalım ve ürününüz 7 Temmuz'da size ulaştı. Bu durumda, paket hakkınız Temmuz ayından düşer, Haziran'dan değil. Ürün elinize ulaştığı tarih dikkate alınır.

Bu konuyu kesinlikle referans amaçlı açmadım. Birçok insan yurtdışı alışverişlerine karşı önyargılı veya uğraşmak istemiyor, fakat gerçekten çok kolay. Umarım bu konu sizin için faydalı olur. Aklınıza takılan bir konu olursa yorum yapabilirsiniz. Alacağınız ürünlerde bu konuyu yardımlaşma amacıyla kullanabilirsiniz.

Saygılarımla,

MurphyG

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu reklam işini gerçekten abarttınız ama. Sitede çerçöp satılıyor arkadaşlar fiyatlarda ucuz falan değil. Konuyu açan arkadaş yeni üye olmuş zaten amaç belli..
Eğer konuyu gerçekten okusaydınız, amacın reklam değil insanları bilgilendirmek olduğunu anlardınız. Fakat önyargılarınızı ve niyetinizi anlayabiliyorum. Linç kültürü bu ülkede her zaman devam edecek. Ayrıca, sitede teknolojik ürünlerin alınmasını önermiyorum. Aldığım ürünlerin listesini paylaştım, yani burada yardımlaşma var, reklam değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Arslan Muzzaferoglu
Allah razı olsun kardeşim normalde indirimleri takip edip geçerim ama ilk defa bu kadar detaylı paylaşım gördüm bir tane elektrikli diş fırçası ve marvel figürleri aldım teşekkürler

MurphyG

80+
Arkadaşlar, en önemli şeyi eklemeyi unuttum. Uygulamayı indirdikten sonra 1 saat içinde kayıt olup alışveriş yapmanız gerekiyor, aksi takdirde kodu kullanamazsınız. Kodu girdikten sonra da belirli bir süreniz olacak, bu süre geçtikten sonra kodunuzu kullanamazsınız. Size önerim, uygulamayı indirip kayıt olduktan sonra alışveriş sepetinizi hazırlayıp alışverişi gece yarısından önce tamamlamanız olacaktır.

Son düzenleme:

Rotlive

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Barış Zorbek
Verdiğin tüm bilgiler için teşekkürler ama orada yazdığın acs ile başlayan kod hesaba özel bir referans kodu. O kod sana özel bir kod ve bunu giren her farklı kişi başına sana yararı dokunuyor.

Dediğim gibi bilgi vermek güzel bir şey ama forumu bu şekilde kullanmak hoş olmamış bence

MurphyG

80+
Verdiğin tüm bilgiler için teşekkürler ama orada yazdığın acs ile başlayan kod hesaba özel bir referans kodu. O kod sana özel bir kod ve bunu giren her farklı kişi başına sana yararı dokunuyor.

Dediğim gibi bilgi vermek güzel bir şey ama forumu bu şekilde kullanmak hoş olmamış bence
Zaten bunu belirtiyorum bu referans ile kayıt olmak zorunda değilsiniz fakat ben örnek teşkil etmesi amaçlı indirimi alamazsanız bu kodu da kullanabilirsiniz diye belirtiyorum zaten. Teşekkürler hocam güzel yorumun için.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
Paket koknsuunda hiçbir yerde bilgi bulamamıştım ama söylentileri görmüştüm. Eğer kknu gerçekten böyleyse ufak tefek şeyler için kullanılabilir.

Ürün yelpazesi geniş değil çünkü Temu üzerinde dropshipping oranı oldukça az Aliexpress e göre. Zaten Aliexpress ile Temu'yu karşılaştırmak hata olur bence. AliExpress'te birkaç ürünü daha ucuza buldum ne yalan söyleyeyim ama tek paket iddaası gerçekse Temu iyi yol alır Türkiye pazarında.

Rotlive

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Barış Zorbek
Bu 150 euroluk limit vergi dahil hali mi yoksa sadece ürünlerin vergisiz toplam fiyatı mı?

MurphyG

80+
Bu 150 euroluk limit vergi dahil hali mi yoksa sadece ürünlerin vergisiz toplam fiyatı mı?
''Kargo ve Vergiler dışında'' alacağın ürünler 150 Euro limitini aşmadığı sürece alışverişini rahat bir şekilde yapabilirsin. Ama sen yine de vergileri de işin içine koyarak alışverişini yap 5000 TL kadar alışverişte sorun olmuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Caner Karaca
Şu temizleme kitini alacaktım fakat 480₺ minimum sepet tutarı var ve sitede çer çöp satılıyor.

Saçma bir site, niye bu kadar hype aldı bu forumlarda anlamadım büyük ihtimalle referans olayından dolayı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Arslan Muzzaferoglu
Şu temizleme kitini alacaktım fakat 480₺ minimum sepet tutarı var ve sitede çer çöp satılıyor.

Saçma bir site, niye bu kadar hype aldı bu forumlarda anlamadım büyük ihtimalle referans olayından dolayı.
bence baya karlı ürünler var biraz incelemek lazım üstünkörü bakmamak lazım olaya

Ben kalın kafalıyım galiba kod süresi geçti... Dostlar haberiniz olsun yukarıda verilen kodu girdikten 1 saat içinde ilk alışverişinizi yapmanız lazım yoksa 3000 TL kodunuz gelmiyor ben hata yaptım siz yapmayın bari.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,286
Üyeler
156,589
Son üye
Xalionis
Top Bottom