Neler Yeni

termal macun değişim sonrası ısı artışı

YazılımKafa

80+ Silver
hocam stand kullanmıyorum ve demiş olduğunuz gibi bu havalarda klimasız bir odada sadece pencere yardımı ile sıcaklık farkı olması normal haklısınız. macunu değiştirirken fanları temiz bir tıraş fırçası yardımı ile tozlarını aldım çünkü görünürde çok büyük bir pislik gözükmüyordu. son olarak fan devrine baktın mı demişsiniz işte ben de onu merak ediyorum lakin fan devrini en kusursuz hangi uygulama ile ölçebilirim bilmiyorum bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?
Standı acil alman lazım. Stand önemli. Laptop alttan hava almalı sen orayı tıkıyorsun. Hiç iyi değil. Fanları temizlediysen sorun yok. Fan devrine msi afterburner ile bakılıyor ama her laptopta göstermiyor. Ablamdada ideapad vardı onda göstermiyordu. Sonuç olarak stand aldığında sıcaklıklar olması gereken seviyeye düşecektir.

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Halil Karagöz
Fazla sürmen sıcaklığını arttırmaz kaldır soğutma bloğunu termal macunu yay bidaha monte et monte etme sırasına dikkat ederek monte et.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fazla sürmen sıcaklığını arttırmaz kaldır soğutma bloğunu termal macunu yay bidaha monte et monte etme sırasına dikkat ederek monte et.
Piyasada arctic macunun çakmaları dolu mümkünse farklı bir marka macun al pullsar markasını öneiririm iletim değerleri muazzm.

metehan47

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Metehan Çelik Yılmaz
Standı acil alman lazım. Stand önemli. Laptop alttan hava almalı sen orayı tıkıyorsun. Hiç iyi değil. Fanları temizlediysen sorun yok. Fan devrine msi afterburner ile bakılıyor ama her laptopta göstermiyor. Ablamdada ideapad vardı onda göstermiyordu. Sonuç olarak stand aldığında sıcaklıklar olması gereken seviyeye düşecektir.
hocam son olarak laptop için önerebileceğiniz bir stand var mıdır ? sizi de zahmete soktuk kusura bakmayın lütfen...

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
Yusuf
merhabalar bundan birkaç gün önce termal grizzly 1gram işlemci ve ekran kartı macunlarını değiştirdim hp victus ryzen 7 5800h lı olan versiyon var elimde hp nin kendi macunu maximum 93 dereceye çıkıyordu fakat değiş sonrası 98-95 derecelerde sabit kalmaya başladı. Thermal macun orjinal amazondan satın aldım ürün anahtarınada baktım orjinal ürün yani acaba thermal macunu fazla sürmüş olabilir miyim altta ısı ve anakartın resimlerini attım yardımcı olursanız sevinirim. termal macun değişme sebebim macunun bittiği düşünük çünkü squad oynarken oyun kasmaya başladı sıcaklık değerlerine baktığımda 101 dereceydi işlemci hemen kapattım macun değişimi yaptıktan sonra bilgisayara format atıp temiz kurulum yaptım.
şimdi sıra sıra yazıyorum.
1.si ürünü amazondan aldım demişsin fakat amazonda 3. parti satıcıdan mı aldın. yani bugün herhangi biri amazonda çakma termal macunu satabilir. seri numarası kısmı zaten kopyalabildikleri için bu kısma güvenme. mümkün olduğunca markanın benim türkiyede resmi satıcım şu firm şu firma şu firma diye listelediği dükkanlaardan alman önemli. örneğin thermal grizly 1 gr kryonaut kullanıyorum ve sıcaklığı düşürmediği senaryo hiç yaşamadım. ama aynı ürünün sahtesini bilerek aldım, en dandik çinli macundan bile berbat sonuçlar verdi.
2.si termal macun vrm vramleri sürmüşsün sanırım bu kısımda termal padllerin olması gerekiyor. eğer padleri söküp nasıl olsa termal macunda aynı işi görüyor diyorsan soğutucuyu geri taktığında muazzam montaj hatası yapmış olursun çünkü her vida sıkışında blok yamulur ve temas etmesi gereken yerler belki tam temas edememeye başlar.
3.sü macunu sakın ola çok süreyim bol bol soğutsun mantığında olma kararı miktarı ne az ne çok olmalı. çünkü çok sürersen battaniye etkisiyle daha ısınmasına sebebiyet verebilir.

YazılımKafa

80+ Silver
hocam son olarak laptop için önerebileceğiniz bir stand var mıdır ? sizi de zahmete soktuk kusura bakmayın lütfen...
UGREEN Dizüstü Bilgisayar Standı... https://www.amazon.com.tr/dp/B08TLVKBMJ?ref=ppx_pop_mob_ap_share
Daha ucuza başka modelde alabilirsinde bu ürün hem sağlam hem görüntü olarakta oldukça şık. Bütçene uyarsa bunu al. Daha ucuz istersen farklı model bakabilirsin. Zahmetlik durum yok dostum. Sohbet için , birbirimize yardımcı olmak için burdayız. İyi günler dilerim

1.si ürünü amazondan aldım demişsin fakat amazonda 3. parti satıcıdan mı aldın. yani bugün herhangi biri amazonda çakma termal macunu satabilir. seri numarası kısmı zaten kopyalabildikleri için bu kısma güvenme. mümkün olduğunca markanın benim türkiyede resmi satıcım şu firm şu firma şu firma diye listelediği dükkanlaardan alman önemli. örneğin thermal grizly 1 gr kryonaut kullanıyorum ve sıcaklığı düşürmediği senaryo hiç yaşamadım. ama aynı ürünün sahtesini bilerek aldım, en dandik çinli macundan bile berbat sonuçlar verdi.
2.si termal macun vrm vramleri sürmüşsün sanırım bu kısımda termal padllerin olması gerekiyor. eğer padleri söküp nasıl olsa termal macunda aynı işi görüyor diyorsan soğutucuyu geri taktığında muazzam montaj hatası yapmış olursun çünkü her vida sıkışında blok yamulur ve temas etmesi gereken yerler belki tam temas edememeye başlar.
3.sü macunu sakın ola çok süreyim bol bol soğutsun mantığında olma kararı miktarı ne az ne çok olmalı. çünkü çok sürersen battaniye etkisiyle daha ısınmasına sebebiyet verebilir.
Termal ped yok bu modelde. Böyle geliyor. Beyaz olanlar laptoptaki orjinal macunlar. Fabrika çıkışı.

noxies

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
yakup han
Kompanentlerin üstündeki macun fabrika çıkışı böyle macunu temizleyip üstlerine tam block kısma gelecek şekilde thermal ped yerleştirsem olur dimi hangi firmanın termal pedini almam lazım güvenilir satıcı linki atabilirsen çok sevinirim. ayrıca resimde sol orta kısımlarda ana karta bulaşmış bu macun o kısmı peçete ile temizlesem sorun olmaz heralde dimi

Piyasada arctic macunun çakmaları dolu mümkünse farklı bir marka macun al pullsar markasını öneiririm iletim değerleri muazzm.
Hocam güvenilir satıcı linki var mı termal macun almaktan yoruldum resmen laptop için

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Halil Karagöz
Kompanentlerin üstündeki macun fabrika çıkışı böyle macunu temizleyip üstlerine tam block kısma gelecek şekilde thermal ped yerleştirsem olur dimi hangi firmanın termal pedini almam lazım güvenilir satıcı linki atabilirsen çok sevinirim. ayrıca resimde sol orta kısımlarda ana karta bulaşmış bu macun o kısmı peçete ile temizlesem sorun olmaz heralde dimi

Hocam güvenilir satıcı linki var mı termal macun almaktan yoruldum resmen laptop için
https://www.hepsiburada.com/pullsar...letken-macun-p-HBCV0000318DRQ?magaza=Deniport Bunu almayıp başka ürünlerini alacaksan satıcının deniport olmasına dikkat et.

noxies

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
yakup han
https://www.hepsiburada.com/arctic-...mal-macun-2gr-ar-actcp00079a-p-HBCV00003NWJGA bu macun işimi görür mü

noxies

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
yakup han
https://www.hepsiburada.com/pullsar...letken-macun-p-HBCV0000318DRQ?magaza=Deniport Bunu almayıp başka ürünlerini alacaksan satıcının deniport olmasına dikkat et.
Bunu sipariş ediyorum ne kadar sürmem yeterli gelir ayrıca kompanentlerin üstündeki macunlari değişmeli miyim termal ped koysam olur mu

Bu macunu al. Mx6 iyi
Hocam bu macun nasıl hangisi ni terxih etmeliyim https://www.hepsiburada.com/pullsar...letken-macun-p-HBCV0000318DRQ?magaza=Deniport

noxies

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
yakup han
Bu macunu al. Mx6 iyi
Hocam selamlar macun elime geçti sürdüm testini yaptım. oda sıcaklığı 26-27 derece civarı aida64 sonuçları 10 dk da maximum 89 ortalama 86-87 daha öncesinde 95-100 derece arasında idi tam 10 derece düşüş aldım. bu seviye yeterli değil mi ? ryzen 7 5800h işlemciye göre.

Ekler

• IMG20240801011146.jpg
    IMG20240801011146.jpg
    2.5 MB · Hit: 5

YazılımKafa

80+ Silver
Hocam selamlar macun elime geçti sürdüm testini yaptım. oda sıcaklığı 26-27 derece civarı aida64 sonuçları 10 dk da maximum 89 ortalama 86-87 daha öncesinde 95-100 derece arasında idi tam 10 derece düşüş aldım. bu seviye yeterli değil mi ? ryzen 7 5800h işlemciye göre.
Kabul edilebilir değerler. Ama iyi denemez. Soğutması iyi olan bir laptop olsa sıcaklığın 80 i geçmezdi bu halde. Gördüğüm kadarıyla victus kullanıyorsun. Victus için normal. Yazın havaların çok sıcak olmasınında etkisi var. Yazdan sonra 80 lere düşer sıcaklık. Şimdi gördüm oda sıcaklığı 26 27 demişsin. Ona göre bu sıcaklık çok.

noxies

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
yakup han
Kabul edilebilir değerler. Ama iyi denemez. Soğutması iyi olan bir laptop olsa sıcaklığın 80 i geçmezdi bu halde. Gördüğüm kadarıyla victus kullanıyorsun. Victus için normal. Yazın havaların çok sıcak olmasınında etkisi var. Yazdan sonra 80 lere düşer sıcaklık. Şimdi gördüm oda sıcaklığı 26 27 demişsin. Ona göre bu sıcaklık çok.
hocam gerçekten bu laptopda bir problem var şimdi test yaptım 96 lara yine çıktı servise yollicam en sonunda beni hasta edicek bu bilgisayar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,059
Üyeler
151,164
Son üye
erolyldrm
Top Bottom