Neler Yeni

Termal macun kapağı açıldıktan sonra ne kadar dayanır?

Wrobleski

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metehan KESKİN
Merhaba sevgili forum. 2022 yılının nisan ayında Arctic MX4 termal macunu almıştım. O dönemde eski laptobuma uyguladım ve tekrar hiç kullanmadım. Şimdi Nitro 5 laptop için tekrar kullanmak istiyorum fakat ömrü sona ermiş midir diye sizlere danışmak istedim.

xTURANN

80+ Bronze
Son Kullanım Tarihi yazıyor üzerinde diye biliyorum. Ona bak. Birde saklandığı koşullar önemli. Bi sıcak bi soğukta uzun süre durduysa, kimyasal yapısı bozulabilir.

Laptop için kullan, sıcaklıklar eskisinden de kötü oluyorsa direkt değiştir.

Wrobleski

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metehan KESKİN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son Kullanım Tarihi yazıyor üzerinde diye biliyorum. Ona bak. Birde saklandığı koşullar önemli. Bi sıcak bi soğukta uzun süre durduysa, kimyasal yapısı bozulabilir.

Laptop için kullan, sıcaklıklar eskisinden de kötü oluyorsa direkt değiştir.
Merhaba. İstanbul’da oda koşullarında sakladım. Dediğin gibi bir son kullanma tarihine bakayım. Teşekkürler cevap için.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,228
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Merhaba sevgili forum. 2022 yılının nisan ayında Arctic MX4 termal macunu almıştım. O dönemde eski laptobuma uyguladım ve tekrar hiç kullanmadım. Şimdi Nitro 5 laptop için tekrar kullanmak istiyorum fakat ömrü sona ermiş midir diye sizlere danışmak istedim.
Son kullanma tarihinden ziyade kıvam önemli. İçerisindeki kimyasal bozulmasa sorun yok

meth4sX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
ahmet alaca
Kendi deneyimlerime göre şunu söyleyebilirim. Yeni üretim bir termal macun'u satın aldın.
Son kullanma tarihine tam 2 yıl var. Kullanıcağın kadarını sürdün. Kapağını güzel kapattın ve ışık almayan kutuya koydun ve max. oda sıcaklığında kaldı. Bu şartlarda o termal maacunun kullanılabilirliği en fazla 5 yıl oluyor.
Aldıktan 5 yıl sonra son sürüşünü gerçekleştirebilirsin diyorum yani.
Performans düşüşünü yıldan yıla farkediyorsun. Olması gerekenden biraz daha katıya yakınlaşıyor 3 yıldan sonra.
Kolay sürülmeyen , homojen olmayan , yanlış şartlarda/koşullarda muhafaza edilmiş ürün kendini belli eder zaten çok katı olur rahat sürülmez o durumdaki termal macunu uygulamakta tereddüt bile etmeyin atın çöpe direkt.

Wrobleski

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metehan KESKİN
Kendi deneyimlerime göre şunu söyleyebilirim. Yeni üretim bir termal macun'u satın aldın.
Son kullanma tarihine tam 2 yıl var. Kullanıcağın kadarını sürdün. Kapağını güzel kapattın ve ışık almayan kutuya koydun ve max. oda sıcaklığında kaldı. Bu şartlarda o termal maacunun kullanılabilirliği en fazla 5 yıl oluyor.
Aldıktan 5 yıl sonra son sürüşünü gerçekleştirebilirsin diyorum yani.
Performans düşüşünü yıldan yıla farkediyorsun. Olması gerekenden biraz daha katıya yakınlaşıyor 3 yıldan sonra.
Dediğim gibi oda koşullarında hem kendi kutusunda hemde farklı bir kutunun içinde duruyordu. Dediğin gibiyse ekstra macun maliyetinden kurtulmuş olurum. Umarım servis benim macunumu kullanır. Macundan kaynaklı mıdır bilmiyorum I7 12700h işlemci var ve oyunlarda sabit 92 derecede çalışıyor. Umarım MX4 biraz etki eder. Çok teşekkür ediyorum cevabın için.

meth4sX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
ahmet alaca
Dediğim gibi oda koşullarında hem kendi kutusunda hemde farklı bir kutunun içinde duruyordu. Dediğin gibiyse ekstra macun maliyetinden kurtulmuş olurum. Umarım servis benim macunumu kullanır. Macundan kaynaklı mıdır bilmiyorum I7 12700h işlemci var ve oyunlarda sabit 92 derecede çalışıyor. Umarım MX4 biraz etki eder. Çok teşekkür ediyorum cevabın için.
Rica ederim. Kaldı ki mx-4'ün orijinalse en uzun dayanımı olan termal macunlardan 10 yıla kadar yolu var :kekw:

Wrobleski

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metehan KESKİN
Rica ederim. Kaldı ki mx-4'ün orijinalse en uzun dayanımı olan termal macunlardan 10 yıla kadar yolu var :kekw:
Herkesin tavsiye ettiği siteden Teknobiyotik üzerinden satın almıştım 😂

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,213
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Nemsiz, çok sıcak olmayan yerdeyse 2-3 yıla kadar dayanır aslında.

Top Bottom