Neler Yeni

Termal macun ne şıklıkla değiştirilmesi gerekir

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Hüseyin Faris Demir
Ben islemcimi yeni aldım sıfır stok damdaki termal macunu kullanıyorum taktım sistemime 1 hafta önce geçen hafta salı taktım elimde termal macun var kaliteli bir tane yeni aldım bunu kaç ayda bir değiştir men gerekiyor

Ve ekran kartının mavcununu kaç ayda bir yenilemek gerekir

Canxkarax

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,260
İsim
Can
senede bir iyidir ben tüm bilgisayarlarımda en geç 2 senede bir değiştiririm bi sıkıntı yaşamadım.
ekran kartınınkini ise 4-5 senede bir değiştiririm. veya ekran kartı ısınırsa ısındığı tarihte.

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Hüseyin Faris Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Mehmet

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,523
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
Donanım İnceleme
Ben islemcimi yeni aldım sıfır stok damdaki termal macunu kullanıyorum taktım sistemime 1 hafta önce geçen hafta salı taktım elimde termal macun var kaliteli bir tane yeni aldım bunu kaç ayda bir değiştir men gerekiyor

Bana göre belirli bir süresi yok. Sıcaklıklar artmaya başladığında değiştirebilir. Ortalama bir süre vermek gerekirse bence en fazla 10 ay gibi bir süredir.

Canxkarax

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,260
İsim
Can
Heo o kadar dayanır mı ki kurumaz dimi macunu
yani senede bir değiştir. işlemciyi.
ekran kartını da ısınnana kadar. ısınırsa 3 yılda bir değiştir yani arada bir sıcaklıklara bak ısındığını fark edersen değiştir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Hüseyin Faris Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım çok teşekkür ederim herkese

Kerem Işık

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Isınmasına göre değişir aslında masaüstünde 2 yılda bir falan ama laptopda 1 sene

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Benim önceki ekran kartının macununu 4 sene sonunda değiştirmiştim, hiç ısısı artmamıştı ama yeni işlemci almışken macun kurumadan kullanmış olmak için sürmüştüm. Macun da kaliteli olunca ısıyı düşürmüştü. Ekran kartına kolay kolay dokunmaya gerek yok bence. Özellikle garantisi bitmeden hiç el sürmeyin. İşlemciyi 1 ya da 2 senede değiştirseniz olur. Kaliteli macun kullanıp da benim gibi üşengeçseniz 3 senede bir. Isıda hiç değişim olmuyor açıkçası 3 sene boyunca kalsa da, sizde nasıl oluyor ısınıyor mu daha uzun sürünce?

LloydTR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hasan kerem yurtdoğan

belirli bir yılı yok nezaman ısınmaya başladı ozaman değiştir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,852
Üyeler
151,959
Son üye
beyhan tosun
Top Bottom